20 Şubat 2020 Perşembe 20:43

'DAHA ÖNCEDE DENEDİNİZ BECEREMEDİNİZ'

'Daha öncede denediniz beceremediniz'
21 Ocak 2020 Salı 11:20

Kandıra'ya da yapamayacaksınız

Kamuoyunda uzun süredir Çöp bertaraf tesislerinin yapılacağı yer konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Geçtiğimiz gün gazetecilerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bertaraf tesisisin birin Kandıra Akcakese köyüne yapılacağını dile getirmişti. Büyükakın’ın bu açıklamalarının ardından Kandıralılardan büyük tepki geldi.Kandıralılar 'Çöp tesisi istemiyoruz'pankartları ile adeta gövde gösterisi yaptı.

 

 

Geçtiğimiz dönem Kocaeli Baro başkanlığı görevini yürüten Av. Sertif Gökçe sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve 'daha önce de denediniz yapamadınız, bu seferde vaz geçeceksiniz' dedi.

 

İşte Sertif Gökçe’nin o açıklaması: “Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin çöplerini bertaraf edecek ve depolayacak bir alanı uzun zamandır bulamadı. Çok önceden İlimtepe bölgesini ortaya attılar halk karşı çıkınca rotayı Umuttepe’ye yönelttiler oraya da yöre halkı ve Akademik odalar karşı çıkınca bu sefer de rotayı Kandıra bölgesine çevirdiler. Kuvvetle muhtemeldir ki halkın büyük tepkisi karşısında oradan da vazgeçeceklerdir. Bu kadar beceriksiz, ehliyetsiz, iş bilmez bir belediye yönetimi nasıl olur gerçekten anlayamıyorum . Sürece bilimi, halkı ve ortak aklı katmazsanız işte böyle sonuçlarla karşılaşırsınız. Oysaki konuyla ilgili geniş katılımlı çalıştaylar yapılsaydı ve süreç halkla beraber yürütülseydi bugün bu sonuçlar olmazdı. En doğru yere bu çöp fabrikası çoktan yapılırdı ve Kocaeli’nin de bu acil ihtiyacı giderilmiş olurdu.”

Bu haber 808 defa okundu

Ünüversite beklerken çöp fabrikası çıktı

Yunus imat
22 Ocak 2020 Çarşamba 02:44

Esnaf kan ağlıyor üniversite asker beklerken kandıraya çöp reva görenleri Allah kahretsin. Şaka gibi herbunlar. Çöp kendi bölgesinde bertaraf edilsin.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

KOTO, turizm sektörünün röntgenini çekecek

Doğu Marmara Kalkınman Ajansı’nın proje destek ve hibelerinden en çok faydalanan, kent için en çok proje üreten kurumların başını çeken KOTO bu kez turizm için çalışma yapıyor.

DOĞADAKİ TABLOLAR

DOĞADAKİ TABLOLAR

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İletişim Fakültesi(İF) Görsel İletişim Tasarımı(GİT) Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Keskin, 19 Şubat Çarşamba günü KOÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Fotoğraf Gösterisi ve Söyleşisi gerçekleştirdi.

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Fen Bilimleri Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Yücel Boru Fen Lisesi, Fen Bilimleri Olimpiyatının bu yıl ikincisini düzenliyor.

Kocaelispor Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

 Kocaelispor  Efsanesi Nasut Kayalı anılacak

İzmit'e adanmış bir yaşam.

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi edebiyatseverleri, öykülerle buluşturdu

İzmit Belediyesi Dünya Öykü Günü’nde Saatçi Ali Efendi Konağı’nda İzmitlileri edebiyatla buluşturdu

Kent Konseyi'nden Çevre Mühendisleri Odası'na ziyaret

Kent Konseyi'nden  Çevre Mühendisleri Odası'na ziyaret

Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyelerinden hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ