26 Haziran 2017 Pazartesi 06:45
 
  • 3,504 TL

  • 3,923 TL

  • 142,66 TL

  • 99.639

Öncekiler Sonrakiler

DEĞİRMENDERE CIVIL CIVIL

DEĞİRMENDERE  CIVIL CIVIL
12 Haziran 2017 Pazartesi 11:02

Değirmendere, yine sıcaktan bunalan ve denize hasret kalanların ilk durağı oldu

Havaların ısınmasıyla birlikte Değirmendere sahili de harketlenmeye başladı. 7’den 70’e herkes soluğu sahilde alırken bazı çocuklar denize girdi, büyükleri ise sahildeki cafelere uğrayarak soluklandı. Çay bahçeleri ve cafeler de tıklım tıklım doldu. İster sahildeki ünlü dondurmacıların enfes dondurmalarını tadın, ister haşlanmış mısırın ve sıcak simitin tadını çıkartın ya da bir bardak çay eşliğinde denizin huzuruna varın, Değirmendere’de herkes için bir şey var. İşte Değirmendere’den sahil manzaraları.EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERE RAĞBET VAR


Değirmendere sahillerinin bir başka ilgi gören kısmı da hiç kuşku yok ki sahilde açılan el emeği ürünleri pazarı. Her hafta sonu açılan ve çeşit çeşit ürünlerin sergilendiği  tezgahlar sahil boyunca vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. 3 lira ile 40 lira arasında değişen fiyatlarla ürünlerin satıldığı tezgahlardan birini işleten Burçin Tokgöz , Elif Güner ve Meral Dışhan ile kısa bir söyleşi yaptık. 3 hafta önce tezgahlarını açmaya başladıklarını belirten kadın girişimciler, vatandaşların ilgisinden çok memnun. Ürünlerin neredeyse tamamını kendilerinin yaptıklarını dile getiren kadınlar, bu ürünler için hiçbir hayvana zarar verilmediğinin de altını ısrarla çizdiler.ANNESİNİN YANINDA TIP FAKÜLTESİNE HAZIRLANIYOR


Değirmendere sahilinde kendi tezgahında el emeği ürünlerini vatandaşların beğenisine sunan Meral Dışhan’ın tezgahının hemen arkasındaki genç bir kız dikkatimizi çekiyor bu sırada.  Begüm Sena isimli bu genç kız, deniz kenarındaki tezgahın hemen arkasında elinde test kitabı harıl harıl soru çözerken annesi ile yaptığımız sohbet onu hiç etkilemiyor bile. O, bütün dikkatini test kitabına vermiş ve hayalindeki TIP Fakültesini kazanabilmek için ders çalışıyorken annesinin uyarısı ile başını kaldırdığında bizi fark ediyor. Neden buradasın dediğimizde, “annemin yanında olmak beni mutlu ediyor, daha rahat ders çalışıyorum.” diyerek annesine olan sevgisini de göstermiş olan Begüm Sena hayalindeki TIP Fakültesini kazanmak için zaman mekan fark etmeden çalışmanın önemine değiniyor. Biz de ona üniversite sınavında bol şanslar diliyoruz.

Bu haber 1333 defa okundu

DİĞER HABERLER

İş dünyası KOTO’da bayramlaştı

İş dünyası KOTO’da bayramlaştı

Kocaeli Ticaret Odası, Ramazan bayramın birinci günü odanın hizmet binasında bir araya gelerek bayramlaştı

Gebze meydanda bayramlaştı

Gebze meydanda bayramlaştı

Gebze’de geleneksel ilçe bayramlaşması Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Akduman: 'Kazanılmış haklardan siyaset elini çeksin'

Akduman: 'Kazanılmış haklardan siyaset elini çeksin'

Yeter artık ikide bir önümüze getirmeyin

KOSKEM bayramda görev başında

KOSKEM bayramda görev başında

KOSKEM cankurtaranları bayram tatilinde görev başında.

Büyük Ada ve Mehtap turları başlıyor

Büyük Ada ve Mehtap turları başlıyor

Büyük Ada’ya Mavi Yolculuk” ve “Mehtap Turları” başlıyor

Başiskele'de Arife günü bozulmayan gelenek

Başiskele'de Arife günü bozulmayan gelenek

Arife günü vefat eden yakınlarını kabirleri başında ziyarete gelen vatandaşlar Başiskele Belediyesi’nin mezarlık girişlerinde dağıttığı mevsimlik çiçeklerle mezarlıkları renklendirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ