24 Ekim 2016 Pazartesi 04:39
Kocaeli: 10°C
Yarın: 4°C / 11°C
  • 3,081 TL

  • 3,353 TL

  • 125,65 TL

  • 78.844

Öncekiler Sonrakiler

DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ, MİLLİ İRADE GÜCÜMÜZ, KARDEŞLİĞİMİZ GELECEĞİMİZ

Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz
20 Temmuz 2016 Çarşamba 09:04

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı 365 oda ve borsada eş zamanlı düzenlenen basın toplantısı Kocaeli Ticaret Odası’nda da gerçekleştirildi

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sonrasında, Türk iş dünyasının tepkisini yeniden göstermek ve olarak düşüncelerini paylaşmak amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen basın toplantısı Kocaeli Ticaret Odası’nda da gerçekleştirildi. KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri; Tolga Ok, Mehmet Temizel, Hüseyin Cahit Akyol, Murat Altun, Semih Barış, Şahin Kaya, Yusuf Koçak, Yusuf Ziya Uludüz, KOTO Genel Sekreter Vekili Figen Dilaver’in katılımıyla gerçekleşti.


AÇIKLAMAYI BAŞKAN ÖZDAĞ YAPTI


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başta olmak üzere Kocaeli Ticaret Odası ile 365 oda ve borsanın ortak görüşünü bildiren basın açıklamasını Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ okudu. Eş zamanlı basın bildirisinde şu ifadeler yer alıyor; “
Demokrasi vazgeçilmezimiz,
Milli irade gücümüz,
Kardeşliğimiz geleceğimiz
Değerli basın mensupları; Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız.
Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 oda borsa olarak 81 ilde, bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz.
15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kast eden alçakça bir saldırıyı önlemiştir.
Halkımız, sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, birliğimiz ve oda- borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.
Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.
Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.
Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.
Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz.
Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkürler ediyoruz.
Onlara minnettarız.
Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.
Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için, demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.
Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.
Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Milletimiz, onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır.
Değerli basın mensupları, Allah’a şükür, milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah’ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk.
Bu şerden hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık.
Hepimiz; demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz.
Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.
Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak; daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.
Geçmişte olduğu gibi; bugün de, yarın da, TOBB ve 365 oda-borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.
Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız.
Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak, ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Bu vesileyle; halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.
Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


Bu haber 818 defa okundu

DİĞER HABERLER

DAEŞ 6 satte ele geçirdi

DAEŞ 6 satte ele geçirdi

Dünya Musul'a kilitlendi ama..

Üniversitelinin İşi Hayal Kurmak

Üniversitelinin İşi Hayal Kurmak

.

Sıcaklık düştü,Yağış geliyor

Sıcaklık düştü,Yağış geliyor

Hava sıcaklıkları düştü, yağış bekleniyor.

Ağaca çarpan araç ikiye bölündü

Ağaca çarpan araç ikiye bölündü

İzmit Ömer Türkçakal bulvarında direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü önce ağaca çarptı ardından araç ikiye bölünde.olayda 1 kişi yaşamını kaybetti.

İshakçılar’da dualar şehitlerimiz için

İshakçılar’da dualar şehitlerimiz için

İshakçılar Merkez Camii’nde gerçekleşen Mevlid-i Şerif’e katılan Derinceliler, şehitlerimiz için hep birlikte dua etti

“SOHBET-İ TRABZON” konferansları başlıyor

“SOHBET-İ TRABZON” konferansları başlıyor

Geçmişten gelen değerleri ve birikimleri genç nesillere aktarmak, geçmişten gelen kültürü yaşatmak, birlik ve beraberliği sağlayarak hemşeriler arasındaki dayanışmayı güçlendirmek amacıyla Gebze Trabzonlular Derneği tarafından “SOHBET-İ TRABZON” adı altında konferans programları düzenlenecektir.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu