16 Şubat 2019 Cumartesi 23:45
 
  • 5,279 TL

  • 5,964 TL

  • 223,54 TL

  • 102.715

Öncekiler Sonrakiler

DEMOKRAT HEKİMLER 2018 ADAYLARINI AÇIKLADI

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı
26 Nisan 2018 Perşembe 17:28

Kocaeli Tabip Odası’nda 28-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek seçim süreci için Demokrat Hekimler Başkan adayını ve listesini açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği'ne bağlı Kocaeli Tabip Odası, bu hafta sonu genel kurul gerçekleştirecek. 28 Nisan Cumartesi günü genel kurul, 29 Nisan Pazar günü ise seçim yapılacak. İki gün boyunca sürecek genel kurul süreci, Kocaeli Tabip Odası'nın Plajyolunda bulunan merkezinde gerçekleştirilecek. Seçime az bir süre kala da Demokrat Hekimler Plajyolunda bulunan Tabipler Odası’nın şube binasında listesini ve başkan adayını kamuoyuna duyurdu.  Daha önce Çağdaş Hekimler Grubu adına da Op. Dr. Zeki Hamşioğlu adaylığını açıklamıştı.

Başlangıç olmasını hedefliyoruz

Demokrat Hekimlerin başkan adayı olan Prof. Dr. Cengiz Erçin, “Bu genel kurulun tüm hekimler, sağlık emekçileri ve halkımız için umutlarımızı tazelediğimiz, gelecek ufku oluşturduğumuz, birlik ve dayanışmamızı güçlendirdiğimiz, Tabip Odamızı hem demokratik hem de dinamik bir örgüt olarak yeniden ayağa kaldıracağımız yeni bir başlangıç olmasını hedefliyoruz. Bizler, Demokrat Hekimleriz, TTB’liyiz. Kendimizi ülkedeki demokrasi ve özgürlük mücadelesinin, sağlık emekçilerin haklı emek mücadelesinin ve halkın sağlık hakkı mücadelesinin bir parçası olarak görüyoruz” dedi.

TTB’yi geliştirmeye talip oluyoruz

Erçin, “Ülkede sürekli bir savaş-çatışma iklimi hüküm sürüyor ve en temel insani-mesleki talebimiz olan barış yoksa o ülkede ortak yaşam duygusu, ortak gelecek hayali, bütün toplumsal düzeylerde birbirine saygı iklimi yaratılamaz. Savaş çok temel bir halk sağlığı sorunudur ve bu sorunun reçetesi de barıştır. Biz Demokrat Hekimler iyi hekimlik hedefini emek, barış ve demokrasi mücadelesiyle iç içe yürüten Türk Tabipleri Birliğinin temel değerlerinin savunuyoruz, TTB’nin yanındayız, TTB’nin içindeyiz, TTB’liyiz. Biz Demokrat Hekimler meslek örgütümüzü bu yaklaşımla yönetmeye Tabip Odasını hekimlerin, sağlık emekçilerinin ve halkın ortak bir değeri olarak geliştirmeye talip oluyoruz. Bütün meslektaşlarımızı genel kurulumuza ve bu düşüncelere taraf olmaya, oy vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


DEMOKRAT HEKİMLER 2018 ADAYLARI
Yönetim Kurulu
Dr. Özcan CEYLAN
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1996. KORDSA İşyeri Hekimi, KTO İşyeri Hekimliği Komisyonu üyeliği
Dr. M. Cengiz ERÇİN
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1984. Patoloji Uzmanı, Barış İmzacısı, Akademisyen, KODA. 1994-1996 TTB Büyük Kongre Delegesi, 2000-2002 KTO Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Ramazan GEYYAS
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1994. Patoloji Uzmanı, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Üyesi olduğu odalarda çeşitli kurullarda görev almıştır.


Bu haber 613 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ