21 Şubat 2020 Cuma 18:19

DENİZ TİCARET ODASI BURS VERECEK

Deniz Ticaret odası burs verecek
23 Ocak 2019 Çarşamba 11:28

.

T.C. Kocaeli Valiliği, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Yapılan “Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü imzalandı. 

T.C. Kocaeli Valiliği, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi ve Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolü; Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY, Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Av. Vedat DOĞUSEL  ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Valilik makamında gerçekleştirildi.

 

Bu protokol ile; İlimizde Denizcilik ve Gemi Yapımı alanı bulunan okulları, eğitsel, sosyal ve ekonomi açıdan güçlendirmek; işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek; okullarda öğrenim gören öğrencilerin mesleki eğitim/staj konularında karşılaşılan zorlukları çözmek amaçlanmaktadır.

 

Yapılan protokol neticesinde Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Körfez Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrenci ve öğretmenleri, alanları ile ilgili yeni teknik yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak ve öğrencilerin mesleki eğitim/staj yapacakları yerler konusunda işbirliği yapılarak ve imkanlar dahilinde okulların çeşitli ihtiyaçları karşılanacaktır.

 

Belirtilen okullardaki başarılı ve ihtiyacı olan öğrencilere Deniz Ticaret Odası tarafından burs verilecektir. Burs verilicek öğrenci seçiminde şehit çocuğu, gazi çocuğu, öksüz veya yetim olup, maddi desteğe ihtiyaç duyanlar öncelikli olacaktır..
Bu haber 614 defa okundu

DİĞER HABERLER

İZMİT’TE SU KESİNTİSİ

İZMİT’TE SU KESİNTİSİ

16 Saat su yok

Belediye Personeli Koronavirüsü Konusunda Bilinçlendirildi

Belediye Personeli Koronavirüsü Konusunda Bilinçlendirildi

Dr. Eyüpler, kişisel hijyen uyarısı yaptı

Yıldızlı'ya önemli destek

Yıldızlı'ya önemli destek

CHP’de il kongresi süreci yaklaşırken saflar da netleşmeye başladı.

Projenin maliyeti 4.7 MilyonTL

Projenin maliyeti  4.7 MilyonTL

İzmit ve Kandıra'nın eski köylerine sağlıklı altyapı

İzmit Belediyesi Encümeninde 18 madde onaylandı

İzmit Belediyesi Encümeninde 18 madde onaylandı

Başkan Yardımcısı Cem Güler başkanlığında gerçekleştirildi.

Başiskele'de Hanımlara Büyük İmkan

Başiskele'de Hanımlara Büyük İmkan

El Emeği Ürünler Symbol AVM'de Değerleniyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ