19 Eylül 2019 Perşembe 03:55

DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Deprem Haftası Etkinlikleri Başladı
28 Şubat 2019 Perşembe 10:00

.

AFAD Başkanlığı öncülüğünde farkındalığı arttırmak üzere her yıl tüm Türkiye’de 28 Şubat Sivil Savunma Gününde başlatılan ve 1-7 Mart Deprem Haftasını da içine alacak şekilde devam ettirilen programlar Kocaeli AFAD koordinesinde İlimizde de başladı.


    28 Şubat akşamı Arama Kurtarma kuruluşlarının yöneticileri ile yapılacak ilk toplantı ile start alacak programlar hafta boyunca devam edecek. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un da katılacağı bu ilk toplantıda TAMP sunumu da yapılacak.


    Programlarla ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, yoğun bir haftaya girdiklerini ve bir haftada 24 farklı etkinlik gerçekleştireceklerini söyledi.


    Arama kurtarma kuruluş yöneticileri ile yapılacak istişare toplantısı ile başlayacak programlarda 21 farklı okulda da temel afet bilinci eğitimi verilerek tahliye tatbikatı yapılacağına değinen Tekoğul, Cumartesi Pazar günlerinde ise iki alışveriş merkezinde halkımıza farkındalık kazandırmaya dönük tanıtım içerikli etkinlik planlandığını ve açılacak stantlarda bröşür dağıtımı yapılacağını dile getirdi. 
    Tekoğul, daha fazla hemşehrimizin farkındalığını arttırmaya yönelik olarak Deprem Haftası içerikli afişlerin İlimizdeki reklam panolarında sergilenmesi için de çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Bu haber 610 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükakın’ı göreve çağırdı!

Büyükakın’ı göreve çağırdı!

BÜYÜK TEHDİT ALTINDA

Taşlanan köpek emin ellerde

Taşlanan köpek emin ellerde

GENEL SAĞLIK DURUMU İYİ

İZMİT BELEDİYESİ O BİNA İÇİN İSTİNAT DUVARI ÖRÜYOR

İZMİT BELEDİYESİ O BİNA İÇİN İSTİNAT DUVARI ÖRÜYOR

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Büyükşehir’den TSE standardında üretim

Büyükşehir’den TSE standardında üretim

Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyduğu kentsel donatı elemanlarını Park, Bahçeler ve Yeşil alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde kurduğu atölyelerde üretiyor.

Büyükakın’dan Gaziler Günü Mesajı

Büyükakın’dan Gaziler Günü Mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajda, ‘Bu toprakları bize vatan olarak bırakan değerli gazilerimize ve aziz şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz, gazilerimize minnettarız’ dedi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ