bil anakolej
09 Temmuz 2020 Perşembe 04:30

DERİNCE'DE SKOLYOZ AMELİYATLARI YAPILMAYA BAŞLANDI

Derince'de Skolyoz ameliyatları yapılmaya başlandı
06 Mart 2019 Çarşamba 09:49

.

SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Skolyoz(Omurga Eğriliği) ve Kifoz (Kamburluk) ameliyatları gerçekleştirilmeye başladı.

Halk arasında omurga eğriliğiolarak bilinen skolyoz, günümüzde her yüz çocuktan üçünde görülüyor. UzmanlarSkolyoz ve Kifozu ihmal edilmemesi gereken önemli bir hastalık grubu olaraktanımlıyor. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedive Travmatoloji bölümünde Op. Dr. Ahmet Çağrı Uyar ve Ortopedik Cerrahi ekibitarafından Skolyoz ameliyatları başarı ile gerçekleştiriliyor. Uzun sürediromurgasındaki eğrilik nedeni ile duruş bozukluğuna bağlı solunum sıkıntısıyaşamaya başlayan E.M. (10 Y.) isimli hasta gerçekleştirilen başarılı ameliyatsonucunda sağlığına kavuştu.

SKOLYOZ VE KİFOZNEDİR?

Skolyoz omurganın arkadan veyaönden bakıldığında sağa/sola eğilmesi veya kendi ekseni etrafında dönmesi ileoluşan omurga eğriliğidir. Kifoz ise omurgaya yandan baktığımızda fizyolojikolarak oluşan kambur duruşun normalden fazla olmasıdır. Skolyoz ve Kifoz gibi hastalıklar çocukluk veya ergenlikdöneminde ortaya çıkabilmektedir. Hastalık farkına varılmadığı takdirdeilerleme göstererek solunum problemleri ve kalıcı duruş bozuklukları gibi başkasağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Hastalığın takip ve tedavisi omurgacerrahisi ile uğraşan uzman hekimler tarafından  yapılmaktadır.

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Hastalığın erken dönemde teşhis edilmesinin tedavi açısından kritiköneme sahip olduğunu aktaran SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi OrtopediUzmanı Dr. Ahmet Çağrı Uyar Erken tanı sayesinde cerrahi dışı tedavilerleilerlemenin önüne geçmeyihedefliyoruz. Bu tedaviler fizyoterapi, özelskolyoz egzersiz programları, korse gibi yöntemlerdir.Omurga eğriliği ilerlemiş veya cerrahi dışı tedavilerin başarılı olmadığı durumlarda ise cerrahi tedavi yapılmaktadır. Hastanemizdecerrahi tedavi olarak omurga tespit sistemleri ve ameliyatları uygulanmakta veyüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır” dedi.

ÖZELLİKLİAMELİYATLAR DEVAM EDECEK

Skolyoz ve Kifoz ameliyatlarınınmerkezlerinde başarıyla gerçekleştirilmeye başlandığını söyleyen hastanebaşhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın “Ülkemizdeson yıllarda tedavi konusunda atılan önemli adımlar sayesinde hastanemizde debu ameliyatlar başarıyla yapılmakta, ameliyat sorası hastalarımız oturma,dengeli yürüme gibi fiziksel aktivitelerini rahatlıklagerçekleştirebilmektedirler. Kliniğimizde görevli tüm arkadaşlarımı özveriliçalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu bir ekip işidir. Bundan sonra da butarz özellikli ameliyatlar ile halkımıza sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz”dedi.

ERGÜNEY“DERİNCE’YE YENİ SAĞLIK YATIRIMLARI YAPILACAK”

Derince Eğitim ve AraştırmaHastanesinin başarılı hizmetlerle sürekli adını duyurduğunu belirten İl SağlıkMüdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Hastanemizsürekli kadrosunu güçlendiren, yeni hizmetler ile adını duyuran bir hastane.Hizmet çıtasını giderek yükselten ciddi mesafeler kateden hastanemiz özelliklisağlık hizmetleriyle bölgemize değer katıyor. Derince Sağlık Kampüsünde yakınzamanda yeni sağlık yatırımları hayata geçirilecek ” diyerek, buçalışmaların önemini vurguladı. 

Bu haber 1127 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hayvan Pazarı'na ilk kurbanlıklar geldi

 Hayvan Pazarı'na ilk kurbanlıklar geldi

Kurban Bayramı yaklaşırken, İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’na kurbanlıklar gelmeye başladı

İzmit Belediyesi sağanak sonrası esnaf ve vatandaşı yalnız bırakmadı

İzmit Belediyesi sağanak sonrası esnaf ve vatandaşı yalnız bırakmadı

Başkan Yardımcısı Ünal Özmural , Bulvar, Yeşilova ve Bekirdere bölgelerine giderek çalışmaları yerinden yönetti.

Gençlik Merkezi, Abdullah Tayyip Olçok’un Adını Taşıyacak

Gençlik Merkezi, Abdullah Tayyip Olçok’un Adını Taşıyacak

Derince belediyesinde 17 madde karara bağlandı.

Tarhan'dan Akar'a tebrik ziyareti

Tarhan'dan Akar'a tebrik ziyareti

Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ı makamında ziyaret etti

İzmit’te 2 saatte metrekareye 62 kg yağış düştü

İzmit’te 2 saatte metrekareye 62 kg yağış düştü

Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü ekipleri anında olaylara müdahale etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ