20 Ekim 2018 Cumartesi 14:43
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

DERİNCE ARAŞTIRMA'DA SERBEST ALAN VE BERA TESTLERİ HİZMETE GİRDİ

Derince Araştırma'da Serbest Alan ve Bera Testleri hizmete girdi
05 Aralık 2017 Salı 16:53

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine Önemli Hizmetler Hız Kesmeden Uygulamaya Girmeye Devam Ediyor

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz kliniğinde  işitme ve denge biriminde serbest alan- oyun işitme testi yapılmaya başlandı.

 

Serbest Alan İşitme Testi ve Oyun Odyometrisi Nedir?

Konu ile alakalı bilgiler aktaran Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Selahattin Genç  “Serbest Alan İşitme testi, işitme cihazı kullanan hastalarda kişinin cihazdan fayda görüp görmediği, fayda görüyor ise ne derece fayda gördüğünü tespit edebilmek için kullanılan önemli bir yöntemdir. Oyun odyometrisinde ise normal işitme testi yapılamayacak kadar küçük olan ya da normal işitme testine uyum sağlayamayan çocuklarda oyuncak panelleri kullanılarak işitme testi yapılabilmekte ve buda bizlere tanı ve tedavi için önemli avantajlar sağlamaktadır” diye konuştu.

 

Ayrıca Klinik Bera Testide Gerçekleştiriliyor

BERA testi ile alakalı bilgiler de veren Doç. Dr. Selahattin Genç  “BERA testi objektif test yapılan erişkinin katılımını gerektirmeyen ve odyolojik tanıda yaygın olarak kullanılan en geçerli elektrofityolojik yöntemdir. Hastanemizde ayrıca yenidoğan işitme taramaları BERA cihazıyla yapılmaktadır. İşitme taramasından geçemeyen yenidoğan bebeklere ise Alikahya Yerleşkemizde görevli odyoloğumuz tarafından Klinik Bera testi yapılarak işitmeyen çocuklar tespit edilmekte ve ileri cerrahi girişimler planlanabilmektedir” diye konuştu.

 

Başhekim Güneş  “Tüm Gücümüzle Çalışıyoruz”
SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş  “Serbest alan işitme testi, Oyun odyometrisi ve BERA testi hastanemizde uygulanmaya başlandı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olan Alikahya Yerleşkesinde, testi yapılamayıp işitmesi tam olarak tespit edilmesi istenen erişkin hastalara ve normal işitme testi yapılamayan erişkin hastalara da BERA testi yapılmaktadır. Merkezimizin verdiği bu önemli hizmet sayesinde vatandaşlara  tanı ve tedavide kolaylık sağlanmış oluyor. Bizler kıyametin koptuğunu bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz prensibiyle görevimizin son saniyesine kadar çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak tüm gücümüzle için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.Bu haber 1145 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET