19 Ocak 2017 Perşembe 11:36
 
  • 3,803 TL

  • 4,048 TL

  • 147,55 TL

  • 83.204

Öncekiler Sonrakiler

DERİNCE İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Derince İlçe Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
01 Aralık 2015 Salı 17:04

12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının on birincisi, Derince ilçesinde, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Derince Belediyesi Meclis Salonunda Vali  Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya;   Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince  Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk,  İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç,  Ticaret İl Müdür Vekili Veysi Uzunkaya,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Afet Acil Durum İl Müdürü Salim Tekoğlu, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, ilçe daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Vali Hasan Basri Güzeloğlu toplantıda yaptığı konuşmalarında; “ Bugün Derincemizde sizlerle birlikte olmaktan, sıcak ve böylesi güzel bir karşılamaya konu olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz bugün 11 nci ilçe değerlendirme toplantımızı yapıyoruz. Bu toplantıları yaparken temel bir amacımız var. Bu amaç; milletimize hizmet etmek, insanımızın geleceğini dünden ve bugünden daha iyi olmasını sağlamaktır. Herkesin ortak gayesi; birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik temelinde ülkemizi geleceğe güçlü, güvenli ve gelişmiş bir ülke olarak ulaştırmaktır. Birlik ve beraberlik olduğu zaman bütün hedefleri elde edeceğimize hiç şüphemiz yok. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Türkiye Cumhuriyeti devletinin huzur ve güvenliği uğruna hayatını kaybeden bütün şehitlerimize de Allah rahmet eylesin. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bugün sahip olduğumuz bütün değerler ve güzellikler onların bize emanetidir.

“BİZ BİR BÜYÜK GEÇMİŞİ, DERİNLİĞİ VE KİMLİĞİ, KÜLTÜRÜ OLAN BİR BÜYÜK MİLLETİZ”

İnsan merkezli, insana dayalı, insanı esas alan ve insanı merkezine koyan bir bakışla Kocaeli ve Türkiye’yi yönetmeye gayret ediyoruz. Biz bir büyük geçmişi, derinliği ve kimliği, kültürü olan bir büyük milletiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen, hizmetin merkezine insanı ve insana hizmet etmeyi koyan bir anlayışı bugün biz temsil ediyoruz.  Bu anlayış içerisinde Kocaeli’nin 12 ilçesi, her köşesi, her kişisi ve her meselesine ulaşmak, dokunmak ve onunla ilgili yapabileceklerimizi ortaya koyarak, o meseleleri hal yoluna koymak amacı içerisindeyiz. Bu    büyük amaçta ve büyük yürüyüşte, hepimiz  gayret içerisinde emeklerimizle bu anlayış ve davaya hizmet etmekteyiz.

“GERİDE KALAN, EMREDEN VE HÜKMEDEN DEĞİL, HİZMET EDEN VE BİRLİKTE HAREKET EDEN BİR YÖNETİM ANLAYIŞINI HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Türkiye; 2023 yılında, Türkiye Cumhuriyetinin 100 ncü kuruluş yıldönümüne bir büyük hedefi önüne alarak, bütün planlamalarını ona göre yapıyor. Ecdadın bize emanet ettiği bu Cumhuriyet’i, devleti ve milletiyle dünyanın en gelişmiş, en güçlü ilk 10 ülkesi ve  ekonomisi  düzeyine getirelim. Bu ülke ve bu millet inanırsa, inancıyla çalışırsa bunu da başaracaktır. Özellikle kamu kurumlarımızın hepsi; hükmetmek değil, hizmet etmek felsefesiyle hareket ederek, milletin ihtiyaç, istek, talep ve dileklerine her an ve her zaman , yardımcı ve yakın olarak yönetim anlayışını şekillendiriyor. Geride kalan, emreden ve hükmeden değil, hizmet eden ve birlikte hareket eden bir yönetim anlayışını hayata geçiriyoruz. Önce gönül köprüsünü kurmak,  üzerine de herkesin yapabileceği hizmeti, katkıyı, gayreti eklemek durumundayız.

Kocaeli; Türkiye’nin büyük yürüyüşünü zenginleştiren, çok büyük katkı, derinlik ve zenginlik sunan bir büyük şehirdir. Ekonominin hemen her alanında ve her stratejik sektöründe Türkiye’nin ilk 3 belirleyici kentinden biridir. Ancak daha ötesini hedefleyen, daha fazlasına da gayret eden bir sorumluluk hissetmekteyiz. Temel hedefimiz; yöneten ve yönetilen ilişkimizdir. Bu ilişkiyi her dem sıcak, her dem canlı, her dem karşılıklı ve yakın tutacağız.


“MUHTARIN YANLIŞI SAVUNMA, EKSİĞİ YOK SAYMA VE ŞÜPHESİZ TEMSİL ETTİĞİ HALKIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMA LÜKSÜ YOKTUR”

Muhtarlarımız; halkımızın mahalle bazında seçtiği, temsilcisi ve güven verdiği kişilerdir. Muhtarın yanlışı savunma, eksiği yok sayma ve şüphesiz temsil ettiği halkın güvenini boşa çıkarma lüksü yoktur. Bu işbirliği, güç birliğini ve en önemlisi gönül birliğini kurduğumuz zaman çok yakın  bir gelecekte daha fazla projeyi gerçekleştireceğiz. Bu toplantı bir ilk olabilir ancak son toplantı olmayacaktır. En geç 6 ay sonra tekrar bir araya geleceğiz. Bu toplantılar aynı zamanda bir performans değerlendirme toplantılarıdır. Biz iyiyiz demekle iyi olunmuyor. Öncelikle kendimizi net olarak bilmeli, sonrada diğer bütün göstergeler üzerinden ölçmeliyiz. Dinimiz; “İki günü bir olan zarardadır” diyor. Toplantının hayırlı geçmesini ” dileyen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara Derince’ye yapılan hizmet ve çabalarından dolayı teşekkür etti.
 
Vali Hasan Basri Güzeloğlu  konuşmalarının ardından Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ve projeler ile ilgili sunumlarından sonra Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcıların istek ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması hususunda ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.
 

Bu haber 259 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOTO’da Başkan Bulut’a ziyaretler devam ediyor

KOTO’da Başkan Bulut’a ziyaretler devam ediyor

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, göreve seçilmesinin ardından yapılan ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor. Yoğun bir haftayı geride bırakan Başkan Bulut, başta icra kurulu üyesi olduğu SAİK olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşları ağırladı

Tavşancıl Albay Sami Bey Evi restore ediliyor

Tavşancıl Albay Sami Bey Evi restore ediliyor

Tavşancıl 1690 No’lu parselde bulunan Albay Sami Bey Evi yenileniyor

Ferizli Muhtarlar Derneğinden SEDAŞ'a Teşekkür

Ferizli Muhtarlar Derneğinden SEDAŞ'a Teşekkür

Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş ve beraberindeki heyet, SEDAŞ Ferizli-Karasu-Kaynarca ve Söğütlü Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu Can Ilgaz’ı yerinde ziyaret ederek, başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Körfez'deki kirliliğe bakanlıktan jet yanıt

Körfez'deki kirliliğe bakanlıktan jet yanıt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Körfez'deki kirlilik ile ilgili açıklama yaptı

Arkadaş ziyaretinde fenalaşan genç hayatını kaybetti

Arkadaş ziyaretinde fenalaşan genç hayatını kaybetti

İzmit Ayazma Mahallesinde ikamet eden ve şoförlük yapan 25 yaşındaki Uğurcan Gülener, arkadaşları ile buluştuğu esnada aniden fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Gülener, burada yapılan bütün müdahaleler rağmen yaşamını yitirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ