24 Nisan 2019 Çarşamba 21:51
 
Öncekiler Sonrakiler

DERİNCELİ ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

Derinceli Çocuklara Bayram Hediyesi
21 Ağustos 2018 Salı 13:10

.

Spora ve tesisleşmeye verdiği önemle Derince’yi sportif noktada da marka kent haline getiren Başkan Bulut, ilçedeki miniklere çok güzel bir bayram hediyesi verdi. Derince’deki 6-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen Yüzme Şenliği’ne katılan minikler adeta çifte bayram yaşadı

7 Kulvarlı Yarı Olimpik
Son dönemde hizmete sunulan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi ile adeta sporun merkezi olan Derince’de yaz dönemi etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un ilçeye kazandırdığı ve modern sistemi ile benzerleri arasında farklı bir görünüme sahip olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, ilçeyi sportif alanda da marka kent haline getirdi. 25 metre uzunluğunda, 7 kulvarlı olarak inşa edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, hizmete açılmasının üzerinden henüz bir yıl geçmemesine rağmen binlerce Derinceliye ev sahipliği yaparak, ilçe halkına yüzme sporunu sevdirdi.

Çocuklar ve Aileleri Çok Mutlu
Özellikle gençlerden ve çocuklardan yoğun ilgi gören Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’ndan ilçedeki tüm çocukların yararlanması için bir proje hazırlayan Derince Belediyesi, bu kapsamda Yüzme Şenliği organize etti. İlçedeki 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için ücretsiz olarak düzenlenen Yüzme Şenliği’ne müracaat edenler başvuru sürecinin ardından arife günü itibariyle havuzla tanıştı. 425 öğrencinin yaş gruplarına göre ayrılarak Kapalı Yüzme Havuzu’nda başladığı yüzme eğitimlerinde dersleri Kocaeli Yüzme Kulübü’nün uzman eğitmenleri veriyor. Minik kulaçların havuzda yaşadığı heyecanı salonda takip eden aileler de ‘Yüzme Şenliği’ projesinden dolayı Başkan Bulut’a teşekkürlerini iletti.


Bu haber 514 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ