18 Mart 2018 Pazar 06:51
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

DEVLET KONSERVATUARINA SEKA’DA YENİ BİNA

Devlet Konservatuarına Seka’da Yeni Bina
08 Mart 2018 Perşembe 17:01

.

Seka’da bulunan Mekanik Atölye Binası’nın Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvar’na tahsis edilmesi kapsamında dün  Kültür Evi’nde, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla toplantı yapıldı.
Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Mert Kanbur, Müzeler Şube Müdürü Taha Hülagü, Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililer hazır bulundu.

Proje aşamasındaki konservatuar alanının içeriğinin görüşüldüğü toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve beraberindeki heyet proje alanı gezerek çeşitli tespitlerde bulundu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan’dan bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Hülagü desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür etti. Çalışmaları hızla devam eden ve kısa zamanda inşaat aşamasına geçilecek olan konservatuar binasının 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.


Bina Kocaeli Üniversitesi’nin İhtiyaçlarına Göre Düzenlenecek
Toplam 3500 m2 inşaat alanına sahip olan bina Kocaeli Üniversitesi’nin ihtiyaç listesi dahilinde tasarlanacak ve bu alanda birbirinden bağımsız üç bölüm bulunacak. Çocukların tam zamanlı orta öğretim gördüğü birinci bölümde; 10 m2’lik 26 adet tek kişilik küçük derslik, 20 m2’lik 10 adet büyük derslik, 170 m2 büyüklüğünde idari bölüm, kantin ve kırtasiye yer alıyor. Üniversite öğrencilerinin öğrenim göreceği ikinci bölümde; 10 m2’lik 33 adet tek kişilik küçük derslik, 20 m2’lik 11 adet büyük derslik, 230 m2 büyüklüğünde idari bölüm, prova salonu, kantin, kırtasiye ve sergi alanları bulunuyor. Konser salonu ve bu fonksiyonla ilgili teknik birimleri kapsayan üçüncü bölüm ise toplam 470 m2 olacak. Ayrıca, tüm bölümlerin ön bahçelerinde kendilerine ait açık avluları bulunacak.
Bu haber 198 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ