15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:27
 
  • 6,048 TL

  • 6,857 TL

  • 224,85 TL

  • 90.842

Öncekiler Sonrakiler

DEVLET KONSERVATUARINA SEKA’DA YENİ BİNA

Devlet Konservatuarına Seka’da Yeni Bina
08 Mart 2018 Perşembe 17:01

.

Seka’da bulunan Mekanik Atölye Binası’nın Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvar’na tahsis edilmesi kapsamında dün  Kültür Evi’nde, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün katılımıyla toplantı yapıldı.
Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Mert Kanbur, Müzeler Şube Müdürü Taha Hülagü, Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililer hazır bulundu.

Proje aşamasındaki konservatuar alanının içeriğinin görüşüldüğü toplantı sonrası Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve beraberindeki heyet proje alanı gezerek çeşitli tespitlerde bulundu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan’dan bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Hülagü desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür etti. Çalışmaları hızla devam eden ve kısa zamanda inşaat aşamasına geçilecek olan konservatuar binasının 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.


Bina Kocaeli Üniversitesi’nin İhtiyaçlarına Göre Düzenlenecek
Toplam 3500 m2 inşaat alanına sahip olan bina Kocaeli Üniversitesi’nin ihtiyaç listesi dahilinde tasarlanacak ve bu alanda birbirinden bağımsız üç bölüm bulunacak. Çocukların tam zamanlı orta öğretim gördüğü birinci bölümde; 10 m2’lik 26 adet tek kişilik küçük derslik, 20 m2’lik 10 adet büyük derslik, 170 m2 büyüklüğünde idari bölüm, kantin ve kırtasiye yer alıyor. Üniversite öğrencilerinin öğrenim göreceği ikinci bölümde; 10 m2’lik 33 adet tek kişilik küçük derslik, 20 m2’lik 11 adet büyük derslik, 230 m2 büyüklüğünde idari bölüm, prova salonu, kantin, kırtasiye ve sergi alanları bulunuyor. Konser salonu ve bu fonksiyonla ilgili teknik birimleri kapsayan üçüncü bölüm ise toplam 470 m2 olacak. Ayrıca, tüm bölümlerin ön bahçelerinde kendilerine ait açık avluları bulunacak.
Bu haber 265 defa okundu

DİĞER HABERLER

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ