kg polis haftası
07 Nisan 2020 Salı 01:25

DİLOVASI DEVLET HASTANESİ BEBEK DOSTU ÜNVANI KAZANDI

Dilovası Devlet Hastanesi Bebek Dostu Ünvanı Kazandı
15 Şubat 2019 Cuma 13:10

.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sonucunda  Dilovası Devlet Hastanesi, “Bebek Dostu Hastane” unvanı almaya hak kazandı.

BELGE TAKDİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

14 Şubat 2019 tarihinde Dilovası Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen törende, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney tarafından Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz ve ekibine “Bebek Dostu Hastane” belgesi takdim edildi.

Gerçekleştirilen programda konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “ Dilovası Devlet Hastanesi birkaç yıllık geçmişi olmasına rağmen önemli hizmetler vermekte. Gebze ile İzmit arasında önemli bir merkez durumunda. Burada çok ciddi emekler harcandı ve özverili  çalışmalar yapıldı. Bebek dostu unvanı, tüm personelin bilinçli olmasını ve hastanedeki tüm prosedürlerin uluslararası bebek dostu kriterlerine uygun olarak yapılmasını gerektiriyor. Bu aynı zamanda Dilovası Devlet Hastanesinin hizmet çıtasını yükselttiğini göstermekte” dedi.

YATAK SAYISI VE UZMAN HEKİM ARTACAK

Dilovası Devlet Hastanesi hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı ile koordine haline olduklarını söyleyen Ergüney “İnşallah hastanemiz her geçen gün başarılarına yenilerini ekleyecek. Hastanenin 25 olan yatak sayısını bir yıl içinde 50’ye çıkarmayı ve akabinde uzman hekim sayısını arttırmayı hedefliyoruz.  Dilovası Devlet Hastanesi Acil, Yataklı Servisler, Ameliyathane, Doğumhane, Yoğunbakım, Sterilizasyon gibi önemli birimlere sahip ve çok iyi durumda. Bebek dostu unvanı ile daha güzel hizmetler vermeye devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

BİRÇOK HİZMETTE ÖNCÜ DURUMDA

Dilovası Devlet Hastanesinin birçok hizmette öncü durumda olduğunu belirten Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz “Çocuk hastalıkları uzmanı olarak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde  bu belgenin  çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dilovası doğum oranları yüksek bir ilçemiz. İnşallah yapılacak çalışmalar neticesinde uzman hekim ve yatak kapasitesi arttırıldığında Bebek Dostu Hastane olmanın gereğini çok daha etkin şekilde yerine getirecek” diye konuştu.

 EKİBE TEŞEKKÜR

İl Sağlık Müdürlüğüne verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Hastane Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz “Dilovası Devlet Hastanesi olarak hazır durumda başvurumuzu yaptık ve  gerekli değerlendirmeler yapıldı. Neticesinde hastanemiz bu önemli unvanı almaya hak kazandı. Katkı sağlayan ekibime özellikle teşekkür ediyorum. Bu başarı ekip çalışmasıdır” diye konuşarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

BEBEK DOSTU HASTANE NEDİR?

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” 1991 yılından bugüne sürdürülüyor. Programın temel amacı; bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesi devam ettirilmesi olarak tanımlanan bu unvan doğan bebeklerin yaşama sağlıklı başlamasını ifade ediyor.
Bu haber 752 defa okundu

DİĞER HABERLER

Millet can derdinde

Millet can derdinde

Onlar para derdinde...

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İzmit Belediyesi şimdi de steril gözlük üretmeye başladı

İLK ÜRETİM GERÇEKLEŞTİ

Sıkıysa şimdi satın

Sıkıysa şimdi satın

25 kuruşluk maskeyi 10 liraya satma devri sona erdi

Aklın yolu bir

Aklın yolu bir

Günlerdir kamuoyu bunu konuşuyordu

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Yaşı küçük yüreği çok büyük

Kumbarasında biriktiği paraları kampanya ya bağışladı

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

Başkan Sezer, Sebahat teyze'yi mutlu etti

sosyal medyadan kızı aracılığı ile ulaştı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ