19 Mayıs 2019 Pazar 22:50
 
Öncekiler Sonrakiler

DİLOVASI ZABITASINDAN FİYAT DENETİMİ

Dilovası zabıtasından fiyat denetimi
08 Ekim 2018 Pazartesi 15:06

.


Dilovası’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, piyasalardakigeçici dalgalanmaları fırsata çevirenlere karşı yaptığı uyarılar üzerineharekete geçen zabıta ekipleri, denetimlerini sürdürüyor.

Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri, son zamanlardakur artışını fırsat bilerek haksız kazanç elde edilmesinin önüne geçmek içinvatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirdi. Zabıta ekipleri, özelliklemarketlerde denetim yaparken, yerli ürünlerdeki fiyat etiketlerindeki artışlarıkontrol etti. Ayrıca 3 Ekim 2018 itibari ile kullanılması zorunlu hale gelenyerli üretim logolarının da kullanılıp kullanılmadığı denetlendi. Zabıtaekipleri, usulsüzlük tespit edilmesi halinde konuyu Ticaret Bakanlığı'nınilgili kurullarına bildireceklerini belirtti.

VATANDAŞIMIZIN ÇIKARLARINI KORUYACAĞIZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, gerek vatandaşlardan gelen ihbarlarıdeğerlendirmek ve gerekse kur artışına bağlı olarak fahiş fiyat artışının önünegeçmek için denetimlerin devam edeceğini belirterek, "Stokçuluk ya dafahiş fiyatlar ile haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı gereken yasalyaptırımlar uygulanacak. Zabıta ekiplerimiz kent merkezinde bulunan marketlerinraflarındaki ürünlerin üretim koşullarını, fiyat etiketlerini, etiket ve kasadafiyat farkı olup olmadığını kontrol ediyor. Amacımız, stokçuluğun önüne geçmekve vatandaşlarımızın ekonomik çıkarlarını korumaktır.

TEK TEK KONTROL EDİLİYOR

Zabıta biriminde bulunan arkadaşlarımız, ürünlerin üzerinde etiketlerbulunup bulunmadığına bakarak, eski fiyatlarla yeni fiyatları karşılaştırıp, enson ne zaman fiyat artışı yapıldığını tespit ediyor. Ürünlerin üzerinde yerliüretim logoları var mı, yok mu bunları kontrol ediyor. Ürünlerin gramajkontrollerini de yapıyorlar. Olumsuz bir durum tespit edilirse konu TicaretBakanlığı'nın ilgili kuruluna gönderiliyor. İlgili kanun ve yönetmeliklereriayet etmeyen yerel firmalara 5 bin TL'ye kadar, ülke çapında hizmet verenfirmalara ise 50 bin TL'ye kadar cezalar veriliyor" dedi.

Açıklama: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

Bu haber 612 defa okundu

DİĞER HABERLER

Çerkesler, Sürgünün 155'inci Yılında Atalarını Andı

Çerkesler, Sürgünün 155'inci Yılında Atalarını Andı

155 YILDIR DİNMEYEN BİR ACI

Kalyoncu ve Ekibi Hürriyet’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kalyoncu ve Ekibi Hürriyet’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Fedarasyonu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İYİ PARTİ KADIN KOLLARI MECLİSTE

İYİ PARTİ KADIN KOLLARI MECLİSTE

YILDA 8 BİN ÇOCUK İSTİSMARA UĞRUYOR!

Ramazan Davulcusu İzmir marşı çalarsa!

Ramazan Davulcusu İzmir marşı çalarsa!

.

Kartepe Belediyesi 1 yılda 8.6 milyon TL'lik çiçek aldığı ortaya çıktı

Kartepe Belediyesi 1 yılda 8.6 milyon TL'lik çiçek aldığı ortaya çıktı

Belediyeden harcamayla ilgili "Sehven yapılan bir hatadır" açıklaması geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ