16 Aralık 2018 Pazar 17:07
 
  • 5,364 TL

  • 6,066 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

DİLOVASI ZABITASINDAN FİYAT DENETİMİ

Dilovası zabıtasından fiyat denetimi
08 Ekim 2018 Pazartesi 15:06

.


Dilovası’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, piyasalardakigeçici dalgalanmaları fırsata çevirenlere karşı yaptığı uyarılar üzerineharekete geçen zabıta ekipleri, denetimlerini sürdürüyor.

Dilovası Belediyesi Zabıta ekipleri, son zamanlardakur artışını fırsat bilerek haksız kazanç elde edilmesinin önüne geçmek içinvatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirdi. Zabıta ekipleri, özelliklemarketlerde denetim yaparken, yerli ürünlerdeki fiyat etiketlerindeki artışlarıkontrol etti. Ayrıca 3 Ekim 2018 itibari ile kullanılması zorunlu hale gelenyerli üretim logolarının da kullanılıp kullanılmadığı denetlendi. Zabıtaekipleri, usulsüzlük tespit edilmesi halinde konuyu Ticaret Bakanlığı'nınilgili kurullarına bildireceklerini belirtti.

VATANDAŞIMIZIN ÇIKARLARINI KORUYACAĞIZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, gerek vatandaşlardan gelen ihbarlarıdeğerlendirmek ve gerekse kur artışına bağlı olarak fahiş fiyat artışının önünegeçmek için denetimlerin devam edeceğini belirterek, "Stokçuluk ya dafahiş fiyatlar ile haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı gereken yasalyaptırımlar uygulanacak. Zabıta ekiplerimiz kent merkezinde bulunan marketlerinraflarındaki ürünlerin üretim koşullarını, fiyat etiketlerini, etiket ve kasadafiyat farkı olup olmadığını kontrol ediyor. Amacımız, stokçuluğun önüne geçmekve vatandaşlarımızın ekonomik çıkarlarını korumaktır.

TEK TEK KONTROL EDİLİYOR

Zabıta biriminde bulunan arkadaşlarımız, ürünlerin üzerinde etiketlerbulunup bulunmadığına bakarak, eski fiyatlarla yeni fiyatları karşılaştırıp, enson ne zaman fiyat artışı yapıldığını tespit ediyor. Ürünlerin üzerinde yerliüretim logoları var mı, yok mu bunları kontrol ediyor. Ürünlerin gramajkontrollerini de yapıyorlar. Olumsuz bir durum tespit edilirse konu TicaretBakanlığı'nın ilgili kuruluna gönderiliyor. İlgili kanun ve yönetmeliklereriayet etmeyen yerel firmalara 5 bin TL'ye kadar, ülke çapında hizmet verenfirmalara ise 50 bin TL'ye kadar cezalar veriliyor" dedi.

Açıklama: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 

Bu haber 541 defa okundu

DİĞER HABERLER

İYİ Parti adayı halka soracak

İYİ Parti adayı halka soracak

.

Engelli öğrenciler Kâğıt Müzesi’nde eğlendi

Engelli öğrenciler Kâğıt Müzesi’nde eğlendi

.

Muhteşem manzara eşliğinde yürüdüler

Muhteşem manzara eşliğinde yürüdüler

1500+ km 52 doğa yürüyüş parkurunu içinde barındıran Kocaeli, doğa yürüyüş parkurlarını tanıtmaya devam ediyor.

YÜCEL BORU FEN LİSESİ FEN BİLİMLERİ OLİMPİYATI DÜZENLİYOR

YÜCEL BORU FEN LİSESİ FEN BİLİMLERİ OLİMPİYATI DÜZENLİYOR

.

Altın Kızlar; Altın gününde bir araya geldi

Altın Kızlar; Altın gününde bir araya geldi

.

'4 Mevsim Kocaeli'de ödüller sahiplerini buldu

'4 Mevsim Kocaeli'de ödüller sahiplerini buldu

4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması'na katılarak fotoğraflarıyla Kocaeli'yi en iyi anlatan fotoğrafçılar ödüllerine kavuştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ