17 Temmuz 2018 Salı 18:35
 
  • 4,812 TL

  • 5,626 TL

  • 191,03 TL

  • 91.063

Öncekiler Sonrakiler

DOĞAN, AVRUPA’YA SESLENDİ, İKİYÜZLÜSÜNÜZ

DOĞAN, AVRUPA’YA SESLENDİ, İKİYÜZLÜSÜNÜZ
28 Mart 2018 Çarşamba 11:06

.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,    Fransa’nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde asil üye olarak ülkemizi temsil etti. Başkan Doğan, konseyde yaptığı sert konuşmada Avrupalılara “iki yüzlüsünüz” dedi.

İnsan hakları, mülteciler ve terör konusunda siyasi hedeflerine uygun olacak şekilde  Türkiye aleyhine karar hazırlayan  konsey üyelerine seslenen Doğan  “ her biriniz yaptığınız konuşmalarınızda  mültecilerle ilgili karamsar bir tablo gösterdiniz. Durumlar kötü, bazı ciddi sorunlarımız var dediniz. Size çok açık ve direk soracağım.  Sizce bu duruma niye gelindi. Acaba zaman zaman Avrupa konseyi ve önde gelen bazı Avrupa ülkeleri demokrasi, insan hakları, mülteciler konularında taraflı, çifte standartlı, hatta iki yüzlü davranışlar sergilediğinden olabilir mi?

 

İNSANLIĞA DA İNSAN HAKLARINA DA SIĞMAZ

 

Biz Türkiye olarak 3,5 milyon mülteciyi tam da sizin anlattığınız gibi eğitiminden, barınmasına kadar her alanda koruyup kolluyoruz. Bu konuda ülke olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaktayız. Maalesef Avrupa’da bizim yaptıklarımızın binde biri dahi yapılmıyor. Mültecileri reddediyor, sınırlarına tel çekiyor, duvarlar örüyor, ülkelerinden, evlerinden, barklarından kopartılan mazlumların üzerlerine köpekler salınıyor. Bu, ne insanlığa, ne de insan haklarına sığar. Sizin savunduğunuz sözde medeniyet ve insan hakları bu mu” şeklinde konuştu.

 

ÇİFTE STANDART UYGULUYORSUNUZ

 

Konsey’deki konuşmasını sürdüren Doğan “ İspanya’nın Katalonya bölgesinde seçilmiş kişiler görevlerinden alındı, tutuklandı ve yerlerine yeni atamalar yapıldı.  Katalon lider yakalandı ve ülkesine iade edildi.  Bunlar terör örgütüne destek falan vermiyorlardı, böyle bir  ağır suçları da yoktu. Türkiye’de ise,  terör örgütüne alenen  maddi ve manevi destek veren, halkın kaynaklarını teröristlere harcayan yerel yöneticiler  görevden  alınarak yerlerine atamalar yapıldı. Kayyum uygulaması Türkiye’nin teröre karşı vermiş olduğu haklı  mücadelesi ile ilgiliyken bunu yanlış kabul ediyorsunuz. Ama İspanya’nın yaptığını normal görüyorsunuz. Şimdi ben size soruyorum,  terör örgütünde aktif rol oynayan, kırmızı bültenle aranan  suçlular şerbetçe dolaşıyor, ülkelerine iade edilmiyor. Bu çifte standart,  iki yüzlülük değil midir” dedi.
Bu haber 395 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

İzmit 42 Evler’deki, eski betonarme üst geçittin yerine yeni çelik üst geçit yapılıyor

Bedellide son durum

Bedellide son durum

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu ! 25 gün askerlik yapılacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ