04 Haziran 2020 Perşembe 06:55

DOĞAN, İKM'Yİ ZİYARET ETTİ

Doğan, İKM'yi ziyaret etti
23 Ocak 2019 Çarşamba 12:30

.


İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı İKM olan İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetimine ziyaret etti.

AK Parti İzmit İlçe Yöneticileri, İzmit Belediye Meclisi Üyeleri İbrahim Elgin ile Hayrettin Ünlü’nün de yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Doğan “  esnaf zenginleşirse şehir zenginleşir” dedi.


ESNAF DOSTU BELEDİYE
İzmit Belediyesi’nin esnaf dostu bir belediye olduğunu söyleyen Doğan “ göreve ilk geldiğimiz günden beri hep esnafımızın yanında olduk. Esnafımızın daha çok kazanması için çalışmalar yaptık. Esnaf hizmet birimi kurduk, sık sık esnaflarımızı ziyaret ettik. Örnek işyeri belgeleriyle esnafımızı teşvik ettik. Cadde, sokak, cephe iyileştirmeleri ile şehrimizi cazibe merkezi haline getirdik. Bakkallara, kuaförlere, kasaplara yönelik örnek faaliyetle yaptık, küçük esnafı ilgilendiren konularda bir farklılık oluşturmaya çalıştık.
ESNAFIMIZ DAHA ÇOK KAZANACAK
İnsanların ilgi odağı olacak, ek müşterilerin gelebileceği çalışmaları başlattık. Yeni müşteri şehir ve ülke dışında gelecek müşteridir. Bu yüzden turizm şehri Kocaeli ve İzmit üzerine çok emek sarf ettik. Bunlar hemen netice alınabilecek şeyler değil. Örneğin Tarih Koridoru Projesi’nin önemi ve etkisi 5-10 sene sonra anlaşılacak. Şehrimiz kültür ve tarih turizmi ile iç içe olacak. İzmitimize dışarıdan ne kadar çok insan gelirse, bu esnafımızın o kadar çok kazanması demektir. Esnaflarımıza yeni yeni müşteriler gelecek.
Şehrin cazibe merkezlerini de arttırmak lazım. İkizliçeşme, Bakırcılar Çarşı, Osman Bey Geçidi gibi yerlerde güzel çalışmalarımız oldu. Deprem Müzesi, Belediye Müzesi, açık hava müzesi niteliğindeki Osmanlı ve Akçakoca Meydanı, Basın müzesi gibi çalışmalarla şehrimize bir müzeler şehri, tarih turizmi
kenti kimliği kazandırmaya çalıştık.
İZMİT’İN MARKALAŞMASI ÖNEMLİ
Belediye Başkanı olarak, hizmette tarafsızım. 10 yıldır herkesin belediyesi ve belediye başkanı olduk. Buna özen gösterdik. Seçim sathına girdiğimizde, doğal olarak tarafım. Mimar Sibel Gönül ile İzmit’te çok önemli adımlar atılacak. Büyükşehir’de Tahir Hoca ile güzel çalışmalar olacak. İzmit’in markalaşması önemli. 10 yıldır markalaşma için önemli adımlar attık. Pişmaniyenin patentini aldık, pişmaniye ile ilgili değerlerin gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şimdi bundan sonra artık bunu biraz daha pazarlamak gerekiyor” dedi.
SİZ, BU KENTİN SEMBOL İSMİSİNİZ
İKM Başkanı Murat Öztürk de “ İzmit Belediye Başkanımız, en kolay görüşebildiğimiz kişilerin başındadır. Her talebimize yanıt veriyor. Siz bu kentin sembol bir ismisiniz. Sizler büyük işler yaptınız, güzel şeylere imza attınız. Biz, sizin bıraktığınızı düşünmüyoruz. Siz kentin sembol isimlerindensiniz,
bizim ağabeyimizsiniz, örnek bir siyasetçisiniz. Telefonla aradığımızda hemen geri dönüş yapabilen bir isimsiniz” şeklinde konuştu.
Bu haber 697 defa okundu

DİĞER HABERLER

65 YAŞ ÜSTÜ İSYANLARDA

65 YAŞ ÜSTÜ İSYANLARDA

Yasak kaldırıldı mı, merak içindeler

Zeytinoğlu enflasyon oranlarını değerlendirdi

Zeytinoğlu enflasyon oranlarını değerlendirdi

TÜFE’de hem aylık hem yıllık bazda yükseliş oldu.

Toplu taşıma esnafına 5,5 milyonluk ikinci can suyu

Toplu taşıma esnafına 5,5 milyonluk  ikinci can suyu

Genel Sekreter Gündoğdu, Esnafımızın yanında olacağız

Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayı enflasyon verilerini açıkladı.

KOTO Sigorta Acenteleri Komitesi’nden önemli açıklama!

KOTO Sigorta Acenteleri Komitesi’nden önemli açıklama!

'Bu düzenlemenin mesleğimize darbe vuracağı aşikardır'

Kartepe'de halk ekmek

Kartepe'de halk ekmek

Beş noktaya montaj.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ