29 Şubat 2020 Cumartesi 05:48

DOĞAN, İKM'Yİ ZİYARET ETTİ

Doğan, İKM'yi ziyaret etti
23 Ocak 2019 Çarşamba 12:30

.


İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı İKM olan İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetimine ziyaret etti.

AK Parti İzmit İlçe Yöneticileri, İzmit Belediye Meclisi Üyeleri İbrahim Elgin ile Hayrettin Ünlü’nün de yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Doğan “  esnaf zenginleşirse şehir zenginleşir” dedi.


ESNAF DOSTU BELEDİYE
İzmit Belediyesi’nin esnaf dostu bir belediye olduğunu söyleyen Doğan “ göreve ilk geldiğimiz günden beri hep esnafımızın yanında olduk. Esnafımızın daha çok kazanması için çalışmalar yaptık. Esnaf hizmet birimi kurduk, sık sık esnaflarımızı ziyaret ettik. Örnek işyeri belgeleriyle esnafımızı teşvik ettik. Cadde, sokak, cephe iyileştirmeleri ile şehrimizi cazibe merkezi haline getirdik. Bakkallara, kuaförlere, kasaplara yönelik örnek faaliyetle yaptık, küçük esnafı ilgilendiren konularda bir farklılık oluşturmaya çalıştık.
ESNAFIMIZ DAHA ÇOK KAZANACAK
İnsanların ilgi odağı olacak, ek müşterilerin gelebileceği çalışmaları başlattık. Yeni müşteri şehir ve ülke dışında gelecek müşteridir. Bu yüzden turizm şehri Kocaeli ve İzmit üzerine çok emek sarf ettik. Bunlar hemen netice alınabilecek şeyler değil. Örneğin Tarih Koridoru Projesi’nin önemi ve etkisi 5-10 sene sonra anlaşılacak. Şehrimiz kültür ve tarih turizmi ile iç içe olacak. İzmitimize dışarıdan ne kadar çok insan gelirse, bu esnafımızın o kadar çok kazanması demektir. Esnaflarımıza yeni yeni müşteriler gelecek.
Şehrin cazibe merkezlerini de arttırmak lazım. İkizliçeşme, Bakırcılar Çarşı, Osman Bey Geçidi gibi yerlerde güzel çalışmalarımız oldu. Deprem Müzesi, Belediye Müzesi, açık hava müzesi niteliğindeki Osmanlı ve Akçakoca Meydanı, Basın müzesi gibi çalışmalarla şehrimize bir müzeler şehri, tarih turizmi
kenti kimliği kazandırmaya çalıştık.
İZMİT’İN MARKALAŞMASI ÖNEMLİ
Belediye Başkanı olarak, hizmette tarafsızım. 10 yıldır herkesin belediyesi ve belediye başkanı olduk. Buna özen gösterdik. Seçim sathına girdiğimizde, doğal olarak tarafım. Mimar Sibel Gönül ile İzmit’te çok önemli adımlar atılacak. Büyükşehir’de Tahir Hoca ile güzel çalışmalar olacak. İzmit’in markalaşması önemli. 10 yıldır markalaşma için önemli adımlar attık. Pişmaniyenin patentini aldık, pişmaniye ile ilgili değerlerin gün yüzüne çıkarılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şimdi bundan sonra artık bunu biraz daha pazarlamak gerekiyor” dedi.
SİZ, BU KENTİN SEMBOL İSMİSİNİZ
İKM Başkanı Murat Öztürk de “ İzmit Belediye Başkanımız, en kolay görüşebildiğimiz kişilerin başındadır. Her talebimize yanıt veriyor. Siz bu kentin sembol bir ismisiniz. Sizler büyük işler yaptınız, güzel şeylere imza attınız. Biz, sizin bıraktığınızı düşünmüyoruz. Siz kentin sembol isimlerindensiniz,
bizim ağabeyimizsiniz, örnek bir siyasetçisiniz. Telefonla aradığımızda hemen geri dönüş yapabilen bir isimsiniz” şeklinde konuştu.
Bu haber 646 defa okundu

DİĞER HABERLER

TBMM'den ortak bildiriyle İdlib saldırısı kınandı

TBMM'den ortak bildiriyle İdlib saldırısı kınandı

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Meclis Gruplarının ortak açıklamasıyla, İdlib saldırısı şiddet ve nefretle kınandı.

İMO Başkanı Bulut mazbatasını aldı

İMO Başkanı Bulut mazbatasını aldı

İnşaat Mühendisleri Kocaeli Şube kongresi sonucunda yeniden başkan seçilen Kahraman Bulut, Kocaeli Adliyesi’ne gelerek mazbatasını aldı.

Büyükakın; 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır'

Büyükakın; 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İdlib'de rejimin gerçekleştirdiği ve 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırı sonrasında bir taziye mesajı yayınladı.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin yanındayız

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin yanındayız

Türkiye'nin talebi ile yapılan toplantı 1 saat 10 dakika sürdü.

YILDIZ 'Gün Türk Devleti ve Türk Milleti olarak tek vücut olma günüdür'

YILDIZ 'Gün Türk Devleti ve Türk Milleti olarak tek vücut olma günüdür'

3 Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum

UlaşımPark’tan 5 No’lu Kooperatif ile ‘Ortak Havuz’ anlaşması

UlaşımPark’tan 5 No’lu Kooperatif ile ‘Ortak Havuz’ anlaşması

Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark, SS. 5 No’lu Şehiriçi Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifiyle şehir içi toplu taşıma sözleşmesi konusunda el sıkıştı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ