22 Haziran 2018 Cuma 18:29
 
  • 4,699 TL

  • 5,465 TL

  • 191,62 TL

  • 95.645

Öncekiler Sonrakiler

DOĞAN, VATANIMIZ İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT OLACAĞIZ

Doğan, Vatanımız için gerekirse şehit olacağız
10 Mart 2018 Cumartesi 11:43

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Doğan “Mehmet Akif Ersoy fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla kendinden sonraki nesiller için önemli ilham kaynağı olan örnek alınacak bir şahsiyettir.  Kendisini İstiklal Marşı başta olmak üzere eserleri ve fikirleriyle her zaman yad edeceğiz dedi.

ONUR BELGEMİZ

Mesajında İstiklal Marşı’nın önemine de vurgu yapan Doğan “Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin milli mücadele ruhunu, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel bir biçimde yansıtmaktadır. İstiklal Marşı, aziz milletimizin ortak duygusu ve vatan davamızın onur belgesidir. Milli Marşımız, tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak İstiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir tarihi vesikadır. Milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz. Vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkacağız. Gerektiğinde vatanımız, değerlerimiz için şehit te olacağız. Bu vesileyle Mehmet Akif'in, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' duasına yürekten iştirak ederek, İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 97'ıncı yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.


Bu haber 596 defa okundu

DİĞER HABERLER

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

.

Meze’m Meze Evi farkı

Meze’m Meze Evi farkı

Şık tasarımı ve hijyenik ortamıyla, farklı tatlar arayan vatandaşların ilgisini çekecek olan Meze’m Meze Evi görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Kadıköy Eczanesi hizmete girdi

Kadıköy Eczanesi hizmete girdi

.

Gedikli köy konağı ihaleye çıkıyor

Gedikli köy konağı ihaleye çıkıyor

İzmit Belediyesi Gedikli’ye de konak yapılacak.

Tarhan, Gümüşhane'de oy kullanacak

Tarhan, Gümüşhane'de oy kullanacak

Milletvekili Tahsin Tarhan Seçim güvenliğini sağlayacağı Gümüşhane’de oy kullanacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET