22 Temmuz 2018 Pazar 21:31
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

DOWN KAFE’DE GLÜTENSİZ ÜRÜNLER

DOWN KAFE’de Glütensiz ürünler
02 Ağustos 2017 Çarşamba 16:44

.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile Belsa B Blok girişinde açılan ve down sendromlu çocukların çalıştığı Down Kafe’de çölyak hastaları için Zelal Demir tarafından glütensiz pasta, tatlı ve tuzlu kurabiyeler yapılıyor

Açıldığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören Down Kafe’yi Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Kuşcuoğlu Atar ve yönetim kurulu üyeleri de ziyaret etti. Atar ve beraberindekilere kafede down sendroumlu çocuklar glütensiz ürünlerden ikram ettiler. Yetkililerin kafe hakkında bilgi verdikleri Nesrin Kuşcuoğlu Atar “Çölyak hastaları olarak glütensiz ürünü her yerde bulmak mümkün değil. Down Kafe’de bu ürünlerin bulunması bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra  toplantı ve etkinliklerimizi burada yapacağız. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a çalışmaları ve bizlere desteği için teşekkür ederiz” dedi.

İSTİHDAM SAĞLIYOR

Geçtiğimiz 12 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan tarafından açılışı yapılan kafede halen 12 engelli çocuk İzmit Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR ortaklığı ile servis komisi eğitimi görüyor. İŞKUR’dan ücret’te alan çocuklar burada sosyal hayat iletişimi, iş hayatında iletişim, kişisel bakım, hijyen, servis ön hazırlık ve servis açma eğitimleri de alıyor.  Eylül ayına kadar devam edecek  eğitimin ardından çocuklara sertifika verilip istihdamları sağlanacak. Pazar günü hariç haftanın altı günü 7.30- 19.00 saatleri arasında açık olan kafede sıcak ve soğuk içecekler, glütensiz ürünler, tost çeşitleri, pastalar, su böreği ve poğaça çeşitleri yer alıyor. İçecek fiyatları 1- 5 lira, yiyecekler de 1,5-9 lira arasında satılıyor.
Bu haber 1165 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ