16 Temmuz 2018 Pazartesi 05:59
 
  • 4,848 TL

  • 5,667 TL

  • 193,55 TL

  • 89.898

Öncekiler Sonrakiler

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR, KOÜ KÜLTÜR EVİ’NDE

Down Sendromlu çocuklar, KOÜ Kültür Evi’nde
02 Nisan 2018 Pazartesi 14:14

Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Rektörlüğü Kültür Evi'nde, Gölcük Down Sendromlular Derneği'nden gelen çocuklara ebru sanatı öğretildi.

Gölcük Down Sendromlular Derneği çocukları, öğretmenleri ve Dernek Başkanı Belgin Abanoz KOÜ Kültür Evi'ni ziyaret etti.
Ziyarette Değirmendere Ali Özbay MYO'dan Doktor Öğretim Üyesi Nermin Demirkol ile Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Seral da hazır bulundu.
Gölcük Down Sendromlular Derneği'nin birinci yıldönümü etkinliklerinden biri olan ziyarette, Kültür Evi Müdürü Öğretim Görevlisi Yıldırım Karadeniz, down sendromlu çocuklara ebru sanatının inceliklerini gösterirken onlara pratik yapma imkanı sağladı.
 
“Çocuklar, bizlere sarılarak teşekkür etti”
Down sendromlu çocuklar atölyede geleneksel Türk Sanatları’ndan Ebru’nun nasıl yapıldığını gözlemlerken, yapım sürecine de ortak oldu. Kültür Evi Müdürü Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz yaptığı açıklamada, “Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında down sendromlu çocukları Ebru atölyemizde ağırlamak bizi çok mutlu etti. Çocukların, etkinlik sonrası bizlere ve kursiyerlerimize sarılarak teşekkür etmeleri ne kadar doğru bir etkinlik yaptığımızın en iyi göstergesi oldu. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek” dedi.
 
“Geçmişten geleceğe köprü kuruyoruz”
Kültür Evi’nin açılışından bugüne kadar geçen iki yıl gibi kısa bir zaman diliminde her yaştan insana hitap eden kursların yanında, birçok seminer, toplantı ve etkinlik yapıldı. Yıldırım Karadeniz, KOÜ öğrencileri ve Kocaeli halkının bu etkinlik ve kurslardan faydalanmasını sağladıklarını belirtirken, “Kadim bir geçmişe sahip olan Geleneksel Türk Sanatları (Tezhip, Hat, Minyatür, Ebru) bir sanat öğrenmenin yanında geçmişten geleceğe bir köprü kurmamızı ve bunlardan daha önemlisi sabrı öğretmesi bakımından oldukça önemlidir” ifadelerini kullandı.
 

Bu haber 296 defa okundu

DİĞER HABERLER

SEDAŞ’tan Önemli Bilgilendirmeler

SEDAŞ’tan Önemli Bilgilendirmeler

SEDAŞ elektriğin güvenli kullanımı için bilgilendiriyor

GTÜ Mezunlarını uğurladı

GTÜ Mezunlarını uğurladı

GTÜ mezunu öğrenciye sahnede evlilik teklifi yapıldı

Altyapı çalışması nedeniyle yeni güzergah belirlendi

Altyapı çalışması nedeniyle yeni güzergah belirlendi

Yenituran- Acısu- Merkez Bankası güzergahında yapılacak altyapı çalışması nedeniyle toplu taşıma araçları alternatif güzergâhları kullanacak

İZAYDAŞ, 20 yıllık çalışanlarını onurlandırdı

İZAYDAŞ, 20 yıllık çalışanlarını onurlandırdı

İZAYDAŞ, 20 yılını doldurmuş personeline özel bir gece hazırladı.

Yaya köprülerindeki asansör bakımları her ay yapılıyor

Yaya köprülerindeki asansör bakımları her ay yapılıyor

Tüm vatandaşların kullanımına açık olan yaya üst geçitlerindeki asansörlerin bakımları yetkili firmalar aracılığı ile her ay gerçekleştiriliyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ