• 3,961 TL

  • 4,890 TL

  • 170,85 TL

  • 116.491

Öncekiler Sonrakiler

DP İL BAŞKANI NAZLIGÜL DEN 15 TEMMUZ MESAJI

DP İl başkanı Nazlıgül den 15 Temmuz mesajı
14 Temmuz 2017 Cuma 13:35

DP Demokrat Parti Kocaeli il başkanı Mustafa Nazlıgül 15 Temmuz milli birlik ve dayanışma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Nazlıgül mesajında şu ifadelere yer verdi;
Demokrasimizin  en  uzun  günü  diye  tabir  edebileceğimiz  15  temmuz 2016 da  fetö  terör  örgütü  tarafından  kalkışılan hain  darbe  girişiminin  sene-i  devriyesindeyiz.
Bugün bir  yandan  halkın  demokrasiye  sahip  çıkarak  darbecilere  dur  demesinin  gururunu  yaşarken , diğer  yandan  bu  hain  girişimde  kaybettiğimiz  249  şehidimizin  hüznünü  yaşıyoruz.
15  temmuz  gecesinden  başlayarak  meydanlarda  ‘ekmeğimiz , aşımız’  dediğimiz ‘’DEMOKRASİ’’ye  sahip  çıktığımız  gibi” fetö darbe  teşebbüsünün  1, yıldönümünde de  tüm  Türkiye’de  Demokrat  Parti  teşkilatı  yine  meydanlarda  milletimizle  beraber  demokrasimize, cumhuriyetimize  ve  devletimize  sahip  çıkacaktır.

Türk siyasetinin tüm unsurlarının; başta Cumhurbaşkanı ve AKP hükümetinden başlayarak bu FETÖ terör Örgütü'nün 'herkes tarafından bilinen' sır mahiyetindeki devleti ele geçirme girişimi ve 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası bir idrak tazelemeye ihtiyacı vardır.
Bu yaşanan 'şer' teşebbüsü, bir anlamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ve demokrasisi için bir 'Rönesans' fırsatı olmuştu. Bizler de bu süreçte ayrılıkların bir kenara bırakılarak Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini tahkim etmek üzere bir devlet, vatan ve beka meselesi olarak gördüğümüz bu noktada seçilmiş hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu defalarca tekrar ettik. Bu zaman dilimi içinde Demokrat Parti olarak geçmişimizden getirdiğimiz fikrimiz, inancımız ve vazgeçmediğimiz davamızın gereği olarak, bugün de darbelerin insanlığın, adaletin idamı olduğunu açık yüreklilikle ifade ettik. 15 Temmuz sonrası oluşan birlik ve beraberlik ikliminin devamı için siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, milletimize defalarca telkinlerde bulunduk.

Türkiye'nin iklim değişikliğine ihtiyacı olduğunu, Türkiye'nin yeni bir rotaya ihtiyacı olduğunu dile getirdik. 15 Temmuz sonrasında iktidar ve muhalefeti ile tabii bir şekilde oluşan ortak payda ve siyasi iklim maalesef dağıtıldı. 15 Temmuz FETÖ Darbe Teşebbüsü ve bu teşebbüs ile adli-siyasi zeminde mücadelenin, bir 'Milli Mutabakat' siyaseti olarak sürdürülmesi gerekmekteydi.  Ancak mücadele süreci ilerledikçe OHAL kapsamı dışına çıkan KHK uygulamaları ve 16 Nisan referandum süreci başta olmak üzere; darbe teşebbüsü vesile edilerek muhalif düşünceye sahip olan kişilere ve kurumlara yönelik bir tehdit oluşturulmuş, onları sindirme manivelasına dönüştürme gayretleri ile karşı karşıya kalınmıştır.  Bugün artık her bir vatandaşımızın zihninde bir terör örgütü olarak tescillenmiş FETÖ adı koyulan örgütlenmenin bugüne kadar nasıl geldiğini de hep beraber sorgulamalıyız.
15 Temmuz FETÖ Darbe Teşebbüsü ile ilgili kamuoyunun zihninde halen pek çok boşluklar olmakla beraber, bu sorgulamayı yaparken 15 Temmuz Darbe teşebbüsünü yapan FETÖ'nün yurtiçi ve uluslararası alanda propagandasını yaptığı 'tiyatro tezine' argüman üretmesine yol açacak söz ve tavırlardan tüm siyasi parti ve liderler kaçınmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti, başta OHAL uygulaması olmak üzere bu süreçle ilgili yeni ve derinden bir değerlendirme yapmalıdır. Demokratik süreçleri meşru zeminde işleterek OHAL enstrümanlarıyla AKP içi ve dışı muhalefet başta olmak üzere 'Disiplin' siyasetinden, demokrasi ve hukuki süreçleri işleterek, 'Birlik' siyasetine geçmelidir.
Bugün maalesef bir yanda demokrasinin askıya alındığı bir ortamda demokratik zemini yeniden ortaya çıkarmak zorundayız. Milletin iradesi ile şehitlerin kanı ile bu vatan bir bütün olarak tutulmuş ise bunun kıymetini hepimizin anlaması gerekir.
 İnancımız odur ki; Türk Milleti ve Devleti, bu altüst oluş sürecinden hamasetle değil; tekrar aklı, hukuku, bireyi merkeze alan bir idrak tazelemesi ile operasyona açık halden çıkacaktır. Bilesiniz ki eninde sonunda kim ne suç işlemişse, kiminle cürüm ortağı olmuşsa hesabını verecektir.
15 Temmuz gecesinden başlayarak meydanlarda “ekmeğimiz, aşımız” dediğimiz “demokrasi”ye sahip çıktığımız gibi FETÖ darbe teşebbüsünün 1. yıldönümünde de tüm Türkiye’de Demokrat Parti teşkilat ve yöneticileri; yine meydanlarda milletimizle beraber demokrasimize, cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkacaktır.

Milletin paralarıyla alınmış silahı millete doğrultan bu FETÖ mensuplarını bizler de milletimiz de tarih de asla affetmeyecektir. Yaşama aşkından vazgeçip kendilerini yaşatmaya adayan, vatan toprağının hamuruna karışan şehit Başbakanımız Adnan Menderes, O’nun bakanları Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu başta olmak üzere 15 Temmuz’da can veren tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geride kalan 15 Temmuz gazilerine sıhhat ve uzun ömürler diliyorum.

 Devletimiz umarım bir daha bu tür darbe teşebbüs ve felaketleri yaşamaz.”


Bu haber 1295 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sarıbay, Milli marşımız siyaset yapılamıyacak kadar kutsadır'

Sarıbay, Milli marşımız siyaset yapılamıyacak kadar kutsadır'

.

Sıfır atık geleceğe değer kattık

Sıfır atık geleceğe değer kattık

'Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık'Semineri Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

CHP'li gençler Çanakkale'ye gidiyor

CHP'li gençler Çanakkale'ye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Gençlik Örgütü Çanakkale’ye gidiyor.

Sevgi ve saygı ile yanınızdayız

Sevgi ve saygı ile yanınızdayız

.

GTÜ Teknopark kuruluyor!

GTÜ Teknopark kuruluyor!

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ