22 Şubat 2019 Cuma 06:14
 
  • 5,319 TL

  • 6,034 TL

  • 228,04 TL

  • 102.494

Öncekiler Sonrakiler

DP WORLD, DÜNYA ISG GÜNÜ''NDE OKULLARDA EĞİTİM VERDİ

DP World, Dünya ISG Günü''nde okullarda eğitim verdi
27 Nisan 2018 Cuma 09:40

.

Dünya Iş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla DP World konteyner Limanı, bölgedeki ilkokul öğrencilerine reflektörlü yelek dağıtarak, çocuklara farkındalık eğitimi verdi.


Haber: Burcu Nazlı


Miniklerin güvenliğine yönelik etkinlik düzenleyen DP World Yarımca İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları, Körfez bölgesindeki pilot okul olan Mimar Sinan İlkokulu'nda 1000 adet reflektörlü yelek dağıttı. Dağıtılan yelekler, özellikle kış aylarında, karanlıkta okula giden veya okuldan dönen çocukların trafikte farkedilmesini sağlayacak.


Uzmanlar ayrıca çocuklara 15 dakikalık bir ISG ve çevre  koruma farkındalığı eğitimi verdi. Egitimin içeriği uzmanların yardımıyla ilkokul çocuklarına uygun olarak hazırlandı.


Çocuklara  sağlık ve güvenlikten bahseden DP World Yarımca İSG ve Çevre Müdürü İsmail Karaçam, "Çocukların hem kendi, hem de arkadaşlarının güvenliklerini sağlama ve çevreyi koruma bilincini erken yaşlarda vermek önemli"dedi."Farkındalık yaratmak çok önemli"
DP World Yarımca CEO'su Kris Adams, "Proaktif ve verimli iş güvenliği, sağlamlığı yönetimi yaklaşımını benimseyerek, güvenliği sürdürebilir işimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Çocuklara erken yaştan itibaren güvenliğin önemi, yararı ve güvenliği  sağlamaya yönelik eylemleri anlamalarına yardımcı olan eğitimi desteklemekten cok memnunuz. Erken yaşlarda, hem kendilerinin, hem de arkadaşlarının güvenliğini  nasıl sağlayacağı ve çevreyi nasil koruyacağı konusunda farkındalık yaratmak çok önemlidir" diye konuştu
Bu haber 404 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ