18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:10
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

DP WORLD, DÜNYA ISG GÜNÜ''NDE OKULLARDA EĞİTİM VERDİ

DP World, Dünya ISG Günü''nde okullarda eğitim verdi
27 Nisan 2018 Cuma 09:40

.

Dünya Iş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla DP World konteyner Limanı, bölgedeki ilkokul öğrencilerine reflektörlü yelek dağıtarak, çocuklara farkındalık eğitimi verdi.


Haber: Burcu Nazlı


Miniklerin güvenliğine yönelik etkinlik düzenleyen DP World Yarımca İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları, Körfez bölgesindeki pilot okul olan Mimar Sinan İlkokulu'nda 1000 adet reflektörlü yelek dağıttı. Dağıtılan yelekler, özellikle kış aylarında, karanlıkta okula giden veya okuldan dönen çocukların trafikte farkedilmesini sağlayacak.


Uzmanlar ayrıca çocuklara 15 dakikalık bir ISG ve çevre  koruma farkındalığı eğitimi verdi. Egitimin içeriği uzmanların yardımıyla ilkokul çocuklarına uygun olarak hazırlandı.


Çocuklara  sağlık ve güvenlikten bahseden DP World Yarımca İSG ve Çevre Müdürü İsmail Karaçam, "Çocukların hem kendi, hem de arkadaşlarının güvenliklerini sağlama ve çevreyi koruma bilincini erken yaşlarda vermek önemli"dedi."Farkındalık yaratmak çok önemli"
DP World Yarımca CEO'su Kris Adams, "Proaktif ve verimli iş güvenliği, sağlamlığı yönetimi yaklaşımını benimseyerek, güvenliği sürdürebilir işimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Çocuklara erken yaştan itibaren güvenliğin önemi, yararı ve güvenliği  sağlamaya yönelik eylemleri anlamalarına yardımcı olan eğitimi desteklemekten cok memnunuz. Erken yaşlarda, hem kendilerinin, hem de arkadaşlarının güvenliğini  nasıl sağlayacağı ve çevreyi nasil koruyacağı konusunda farkındalık yaratmak çok önemlidir" diye konuştu
Bu haber 342 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ