27 Nisan 2018 Cuma 09:35
 
  • 4,067 TL

  • 4,927 TL

  • 173,20 TL

  • 107.015

Öncekiler Sonrakiler

DÜN ZAFER, BUGÜN KURBAN..!

Dün zafer, bugün kurban..!
04 Nisan 2018 Çarşamba 18:00

Mehmet Kaya adağını yerine getirdi

Kent gündemini uzun süre meşgul eden Kocaeli Ticaret Odası seçimleri dün sonuçlandı.

Sonuçlara bakıldığında KOTO'ya başkan olmak için oldukça iddialı sözlerle ortaya çıkan TÜMSİAT eski başkanı Erdoğan Yılmaz, sadece seçimi kaybetmekle kalmadı adeta sandığa gömüldü. Başkan adayı iddiası girdiği seçimde KOTO Meclis başkanı Akın Doğan ile aynı sandıkta kozlarını paylaşan Yılmaz çok ağır bir yenilgiye uğradı. Sandıklar açıldığında MAVİLER diye adlandırılan KOTO SENİN grubu tarihi farklarla tüm komitelerde seçimi kazanmayı başardı.


2 listenin başkan adaylığı için yarıştığı seçimde bazı gruplarda kendilerini bağımsız olarak adlandıranlar da seçime girdi ancak MAVİLER sandıkları adeta silip süpürdü.

KOTO Meclis başkanı Akın Doğan ile başkan adayı olarak ortaya çıkan Erdoğan Yılmaz'ın kapışması büyük ilgi görürken, sonucu merakla beklenen sandıklardan biri de  21. Meslek komitesiydi. İzmit’in tanınmış esnaflarından olan ve 21. Komitede uzun yıllardır meclis üyeliği yapan Okan Oktay ve Aykut Çavuş, Necmi Bulut'un karşısına Erdoğan Yılmaz’ın ekibi olarak çıktı. Kamuoyunda çekişmeli geçeceği tahmin edilen seçim öncesi ilimizin önemli iş adamlarından biri olan Mehmet Kaya, Okan Oktay ve Aykut Çavuş'un mevcut yönetime bayrak açmasını içine sindirememiş ve kendi komitesi olmamasına rağmen seçimi mavi listenin kazanması halinde kurban keseceğini açıklamıştı. Seçim bitti, Okan Oktay ve Aykut Çavuş'da diğer sandıklarda olduğu gibi birlikte sandığa gömüldüler. 


Adaklık kurban kesimine KOTO Başkanı Necmi Bulut ve yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunurken Mehmet Kaya, dün yapılan seçimin ardından bugün adadığı kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttı.Bu haber 2401 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kartepe'ye modern konak

Kartepe'ye modern konak

Kartepe Belediyesi tarafından yapılan Uzunbey Mahalle Konağı hızla ilerliyor. Modern çizgi ile hazırlanan konak yöre halkının hizmetine sunulacak.

Tekstil atıkları çöp değildir gelecektir

Tekstil atıkları çöp değildir gelecektir

Kartepe Belediyesi tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi kapsamında tekstil atıkları da kaynağında ayrı toplanıyor.

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Kocaeli Tabip Odası’nda 28-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek seçim süreci için Demokrat Hekimler Başkan adayını ve listesini açıkladı.

Sendika Başkanları Bulut ve Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

 Sendika Başkanları Bulut ve  Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

Sendika Başkanları Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı ile Meclis Başkanını ziyaret ettiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ