11 Aralık 2018 Salı 11:11
 
  • 5,322 TL

  • 6,057 TL

  • 213,58 TL

  • 92.113

Öncekiler Sonrakiler

DÜN ZAFER, BUGÜN KURBAN..!

Dün zafer, bugün kurban..!
04 Nisan 2018 Çarşamba 18:00

Mehmet Kaya adağını yerine getirdi

Kent gündemini uzun süre meşgul eden Kocaeli Ticaret Odası seçimleri dün sonuçlandı.

Sonuçlara bakıldığında KOTO'ya başkan olmak için oldukça iddialı sözlerle ortaya çıkan TÜMSİAT eski başkanı Erdoğan Yılmaz, sadece seçimi kaybetmekle kalmadı adeta sandığa gömüldü. Başkan adayı iddiası girdiği seçimde KOTO Meclis başkanı Akın Doğan ile aynı sandıkta kozlarını paylaşan Yılmaz çok ağır bir yenilgiye uğradı. Sandıklar açıldığında MAVİLER diye adlandırılan KOTO SENİN grubu tarihi farklarla tüm komitelerde seçimi kazanmayı başardı.


2 listenin başkan adaylığı için yarıştığı seçimde bazı gruplarda kendilerini bağımsız olarak adlandıranlar da seçime girdi ancak MAVİLER sandıkları adeta silip süpürdü.

KOTO Meclis başkanı Akın Doğan ile başkan adayı olarak ortaya çıkan Erdoğan Yılmaz'ın kapışması büyük ilgi görürken, sonucu merakla beklenen sandıklardan biri de  21. Meslek komitesiydi. İzmit’in tanınmış esnaflarından olan ve 21. Komitede uzun yıllardır meclis üyeliği yapan Okan Oktay ve Aykut Çavuş, Necmi Bulut'un karşısına Erdoğan Yılmaz’ın ekibi olarak çıktı. Kamuoyunda çekişmeli geçeceği tahmin edilen seçim öncesi ilimizin önemli iş adamlarından biri olan Mehmet Kaya, Okan Oktay ve Aykut Çavuş'un mevcut yönetime bayrak açmasını içine sindirememiş ve kendi komitesi olmamasına rağmen seçimi mavi listenin kazanması halinde kurban keseceğini açıklamıştı. Seçim bitti, Okan Oktay ve Aykut Çavuş'da diğer sandıklarda olduğu gibi birlikte sandığa gömüldüler. 


Adaklık kurban kesimine KOTO Başkanı Necmi Bulut ve yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunurken Mehmet Kaya, dün yapılan seçimin ardından bugün adadığı kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttı.Bu haber 2623 defa okundu

DİĞER HABERLER

Akbaş: Kutlu Yürüyüşe Devam Edeceğiz

Akbaş: Kutlu Yürüyüşe Devam Edeceğiz

.

RUHSATSIZ PANSİYON MÜHÜRLENDİ

 RUHSATSIZ PANSİYON MÜHÜRLENDİ

.

Kentsel dönüşümden ev alanlar dikkat

Kentsel dönüşümden ev alanlar dikkat

Bu düzenleme sizi ilgilendiriyor

Dilovası Hamsi Festivalinde Buluştu

Dilovası Hamsi Festivalinde Buluştu

.

Bir günde beş köyde köylüleri dinlediler

Bir günde beş köyde köylüleri dinlediler

.

Kocaeli AFAD'da eğitimlere devam

Kocaeli AFAD'da eğitimlere devam

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Kasım ayında 13 farklı yerde 937 kişiye afet eğitimi verdi ve tatbikat yaptırdı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ