15 Aralık 2017 Cuma 05:34
 
  • 3,883 TL

  • 4,577 TL

  • 156,55 TL

  • 109.666

Öncekiler Sonrakiler

DUYAR UKBA’YA ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Duyar UKBA’ya çalışmaları için teşekkür etti
20 Eylül 2017 Çarşamba 11:50

.

Semerkand Vakfı’na bağlı irşat faaliyetleri sürdüren UKBA Derneği yöneticilerini ağırlayan Serhat Duyar, çalışmalarından ve hem yurt içi hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki müslüman öğrencilere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Semerkand Vakfı’na bağlı Uluslararası Kardeşlik, Barış ve Ahlak (UKBA) Derneği Azerbaycan Heyeti Başkanı Hanefi Öztekin, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Aytaç, Dinçer Kocaaslan ve Burhan Öztekin’i il başkanlığında ağırladı. Yaklaşık 92 ülkede yapılanması bulunan ve 65 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Öztekin, Semerkand Vakfı’nın bir diğer kolu olan Beşir Derneği ile birlikte kurban hizmetleri, Ramazan da gıda yardımı faaliyetleri ve irşat faaliyetleri gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Derneğin Mostar Köprüsü gibi bütün dünyayı Türkiye’ye bağladığının altını çizen Hanefi Öztekin “Türkiye’ye gelen öğrencilerimizi dördü kız, dördü de erkek olmak üzere sekiz evimizde ağırlıyoruz. Onların eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz” dedi.


Dört bin aileye yemek

Aynı zamanda Azerbaycan’dan gelen talebelere burs verip yardımlaşma taleplerini karşıladıklarını da sözlerine ekleyen Öztekin, öğrencilerin Türkiye’yi daha iyi tanıması için kültürel geziler düzenlediklerini de belirtti.  Azerbaycan’da üç farklı şehirde Türkiye’den gelen öğrencileri ağırladıklarını aktaran Öztekin, “Mynmar ve Arakan da Beşir Derneği ile Bangladeş sınırında dört yıldır çadır kentlerde bin kişilik aileye sıcak yemek hizmeti veriliyor. Bu sayı bu yıl dört bine çıktı. Aynı şekilde Suriye sınırında da her gün 10 bin ekmek çıkarılıyor. Günde dört bin kişiye de sıcak yemek veriliyor. Afrika’da Sudan da 25-26 talebimiz var. BBP İl Başkanı Serhat Duyar’a bizlere kermes çalışmalarındaki yardımları ve öğrencilerimize yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Çalışmalarınız takdire şayan
Semerkand Vakfı’nın gerek Beşir Derneği gerekse UKBA Derneği çatısı altında yaptığı çalışmalar için teşekkür eden Serhat Duyar, “Özellikle Mynmar da hem İslam hem Türk dünyasında yapılan çalışmalar takdire şayan. Bu anlamda Rabbim gücünüze güç katsın. BBP Kocaeli İl Teşkilatı olarak bize bir görev düşmesi durumunda göreve hazırız. Azerbaycan toprakları da bizim topraklarımız. Bu noktada da gönül birliği yapan elinizi uzatarak bir birlik ve beraberliğe vesile olduğunuz içinde ayriyetten teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönem yaşamış olduğumuz hadiselerde devletine, vatanına, bayrağına düşman ve farklı noktalardan emir talimat alan yapılar bu öğrencilerimizi avuçlarının içine aldılar. Şükürler olsun ki Semerkand Vakfı’na bağlı sizler gibi kuruluşlarımız var. Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, sevgi, saygı ve hoşgörüsü olan ve böyle yetişen gençlere de ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 227 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeşil pasaport sil baştan

Yeşil pasaport sil baştan

.

'Hayalimdeki Yansımalar'

'Hayalimdeki Yansımalar'

Kişisel Mücevher Sergisi açıldı

Sözde hizmet ediyorlar ama

Sözde hizmet ediyorlar ama

Çocukların hayatı nı hiçe sayıyorlar

Kocaeli Alperen Ocakları’na yeni başkan

Kocaeli Alperen Ocakları’na yeni başkan

Kocaeli Alperen Ocakları Başkanlığına Baran Aslan atanıyor

Hadsiz..!

Hadsiz..!

.

Hürriyet, Hatay Müftüsüne sert çıktı

Hürriyet, Hatay Müftüsüne sert çıktı

“Saçma sapan konuşmaktan başka işiniz yok mu?”

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET