21 Şubat 2018 Çarşamba 18:11
 
  • 3,790 TL

  • 4,673 TL

  • 162,26 TL

  • 115.185

Öncekiler Sonrakiler

DUYAR UKBA’YA ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Duyar UKBA’ya çalışmaları için teşekkür etti
20 Eylül 2017 Çarşamba 11:50

.

Semerkand Vakfı’na bağlı irşat faaliyetleri sürdüren UKBA Derneği yöneticilerini ağırlayan Serhat Duyar, çalışmalarından ve hem yurt içi hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki müslüman öğrencilere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Semerkand Vakfı’na bağlı Uluslararası Kardeşlik, Barış ve Ahlak (UKBA) Derneği Azerbaycan Heyeti Başkanı Hanefi Öztekin, yönetim kurulu üyeleri Yaşar Aytaç, Dinçer Kocaaslan ve Burhan Öztekin’i il başkanlığında ağırladı. Yaklaşık 92 ülkede yapılanması bulunan ve 65 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade eden Öztekin, Semerkand Vakfı’nın bir diğer kolu olan Beşir Derneği ile birlikte kurban hizmetleri, Ramazan da gıda yardımı faaliyetleri ve irşat faaliyetleri gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Derneğin Mostar Köprüsü gibi bütün dünyayı Türkiye’ye bağladığının altını çizen Hanefi Öztekin “Türkiye’ye gelen öğrencilerimizi dördü kız, dördü de erkek olmak üzere sekiz evimizde ağırlıyoruz. Onların eğitimlerine destek olmaya çalışıyoruz” dedi.


Dört bin aileye yemek

Aynı zamanda Azerbaycan’dan gelen talebelere burs verip yardımlaşma taleplerini karşıladıklarını da sözlerine ekleyen Öztekin, öğrencilerin Türkiye’yi daha iyi tanıması için kültürel geziler düzenlediklerini de belirtti.  Azerbaycan’da üç farklı şehirde Türkiye’den gelen öğrencileri ağırladıklarını aktaran Öztekin, “Mynmar ve Arakan da Beşir Derneği ile Bangladeş sınırında dört yıldır çadır kentlerde bin kişilik aileye sıcak yemek hizmeti veriliyor. Bu sayı bu yıl dört bine çıktı. Aynı şekilde Suriye sınırında da her gün 10 bin ekmek çıkarılıyor. Günde dört bin kişiye de sıcak yemek veriliyor. Afrika’da Sudan da 25-26 talebimiz var. BBP İl Başkanı Serhat Duyar’a bizlere kermes çalışmalarındaki yardımları ve öğrencilerimize yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Çalışmalarınız takdire şayan
Semerkand Vakfı’nın gerek Beşir Derneği gerekse UKBA Derneği çatısı altında yaptığı çalışmalar için teşekkür eden Serhat Duyar, “Özellikle Mynmar da hem İslam hem Türk dünyasında yapılan çalışmalar takdire şayan. Bu anlamda Rabbim gücünüze güç katsın. BBP Kocaeli İl Teşkilatı olarak bize bir görev düşmesi durumunda göreve hazırız. Azerbaycan toprakları da bizim topraklarımız. Bu noktada da gönül birliği yapan elinizi uzatarak bir birlik ve beraberliğe vesile olduğunuz içinde ayriyetten teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönem yaşamış olduğumuz hadiselerde devletine, vatanına, bayrağına düşman ve farklı noktalardan emir talimat alan yapılar bu öğrencilerimizi avuçlarının içine aldılar. Şükürler olsun ki Semerkand Vakfı’na bağlı sizler gibi kuruluşlarımız var. Vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, sevgi, saygı ve hoşgörüsü olan ve böyle yetişen gençlere de ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 245 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

 Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Mahallesi’ndeki 805 araç kapasiteli kapalı katlı ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Hastane Göğüs Hastalıkları ile Kardiyoloji branşlarını iki yeni hekim ile güçlendirdi.

Karikatüristler yetişiyor

Karikatüristler yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karikatür Okulu’nda ücretsiz olarak verilen dersler devam ediyor. Yetenek sınavıyla seçilen 55 kişi iyi birer karikatürist olmak için yeteneklerini geliştiriyor

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

.

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

.

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi dualarla açıldı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu  çeşmesi dualarla açıldı

Şehitler parkında Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi düzenlenen törenle dualarla açıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ