25 Şubat 2018 Pazar 01:15
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

ECZACILARA MEDİKAL EĞİTİMİ VERİLDİ

Eczacılara medikal eğitimi verildi
24 Ocak 2018 Çarşamba 15:40

.

1 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türk Eczacılar Birliği ile Sosyal Sigortalar Kurumu arasında imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamında  kişilerin Türk Eczacılar Birliği Üyesi Eczanelerden Tıbbi Malzeme Temini" sözleşmesinin ardından medikal ürün satışına başlayan eczacılara ilk eğitim 10 Haziran 2017 de Kocaeli Eczacılar Odası tarafından "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verilmişti.

MEDİKALE İLGİ

Eğitime katılamayan eczacı ve eczane çalışanlarından gelen taleple Kadıköy mah Bağdat Cad No:39/ A İzmit adresinde bulunan MATA MEDİKAL Sağlık Ürünleri ve Medikal Depo organizasyonu ile  Sivil Toplum Merkezi salonunda "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verildi.


Kocaeli Fuar İçinde Sivil toplum Merkezi salonunda Ödemeye Giren Ürünler, Medula Girişi,Eczanede Satılabilecek Ürünler 3 ayrı bölüm olarak gerçekleştirilen eğitimde sunum yapan ORSA Ortopedi Sanayi Genel Müdürü ve Prosedür Protez  Ortez Satıcıları ve Üreticileri Derneği başkanı Eczacı Necdet Çapa "Ortopedik malzemelerin satışı işinin Türkiye'de tarihçesine baktığımızda bu malzemelerin Türkiye'de satışı ilk olarak eczanelerde başlamıştır. İthal malı medikal ve ortopedik ürünler eczanelerde satılarak piyasaya girmiştir. Medikal ve Ortopedi satış yerlerinin açılması 80'li yıllardan sonradır. İlaç satışlarının yoğunluğu gibi sebeplerle bu işle ilgilenmeyen eczacılarımızdan dolayı ortopedik Malzemelerin Satışı medikal ve ortopedi firmalarına kalsa da ilaçta kar marjlarının düşmesi ve yeni yapılanmalar sebebiyle eczacılarımızın bu konuya olan ilgisi artmıştır" dedi

PARA KAYGISI OLMADAN
Sunumuna devam eden Çapa " Eczaneler hastaya doğru bilgi sunan, para kaygısıyla hasta sağlığıyla oynamayan güvenilir kuruluşlardır. Eczanelerde ortopedik malzeme satışıyla hastaların bu ürünlere ulaşımı kolaylaşmıştır. Tıbbi bilgiye sahip, etik kuralları ve hasta psikolojisini bile, belirli kar marjıyla ürün satabilen eczacıların ortopedik malzeme satması gayet doğaldır" dedi.

Bu haber 402 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kuledeki saatte bakım yapıldı

Kuledeki saatte bakım yapıldı

İzmit’in sembolü Saat Kulesi’ndeki saat, bakımdan geçirildi.

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Hülagü 'Kaşını kaldırsa anında bırakırım'

Prof. Dr. Sadettin Hülagü'den çarpıcı açıklamalar

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

Sarıbay,Hepimiz birbirimizin açığını kapatacağız “

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret ederek sıkıntılarını dile getiren Akmeşe Mahalle Temsilcileri Cavit Ayvaz ve Cafer Arda Sarıbay’dan Akmeşe’de ki sıkıntılar noktasında destek istediler

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

İYİ Parti Körfez basınla bir araya geldi

Sonunda hep iyiler kazanır

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

Sarıbay, 'Esnafımız kepengini kapatmamalı'

KOTO’dan CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

HOCALI ŞEHİTLERİ İZMİT’TE ANILDI

HOCALI ŞEHİTLERİ  İZMİT’TE ANILDI

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te düzenlenen törenle anıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ