17 Ağustos 2018 Cuma 06:25
 
  • 5,840 TL

  • 6,693 TL

  • 214,19 TL

  • 87.143

Öncekiler Sonrakiler

ECZACILARA MEDİKAL EĞİTİMİ VERİLDİ

Eczacılara medikal eğitimi verildi
24 Ocak 2018 Çarşamba 15:40

.

1 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türk Eczacılar Birliği ile Sosyal Sigortalar Kurumu arasında imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamında  kişilerin Türk Eczacılar Birliği Üyesi Eczanelerden Tıbbi Malzeme Temini" sözleşmesinin ardından medikal ürün satışına başlayan eczacılara ilk eğitim 10 Haziran 2017 de Kocaeli Eczacılar Odası tarafından "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verilmişti.

MEDİKALE İLGİ

Eğitime katılamayan eczacı ve eczane çalışanlarından gelen taleple Kadıköy mah Bağdat Cad No:39/ A İzmit adresinde bulunan MATA MEDİKAL Sağlık Ürünleri ve Medikal Depo organizasyonu ile  Sivil Toplum Merkezi salonunda "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verildi.


Kocaeli Fuar İçinde Sivil toplum Merkezi salonunda Ödemeye Giren Ürünler, Medula Girişi,Eczanede Satılabilecek Ürünler 3 ayrı bölüm olarak gerçekleştirilen eğitimde sunum yapan ORSA Ortopedi Sanayi Genel Müdürü ve Prosedür Protez  Ortez Satıcıları ve Üreticileri Derneği başkanı Eczacı Necdet Çapa "Ortopedik malzemelerin satışı işinin Türkiye'de tarihçesine baktığımızda bu malzemelerin Türkiye'de satışı ilk olarak eczanelerde başlamıştır. İthal malı medikal ve ortopedik ürünler eczanelerde satılarak piyasaya girmiştir. Medikal ve Ortopedi satış yerlerinin açılması 80'li yıllardan sonradır. İlaç satışlarının yoğunluğu gibi sebeplerle bu işle ilgilenmeyen eczacılarımızdan dolayı ortopedik Malzemelerin Satışı medikal ve ortopedi firmalarına kalsa da ilaçta kar marjlarının düşmesi ve yeni yapılanmalar sebebiyle eczacılarımızın bu konuya olan ilgisi artmıştır" dedi

PARA KAYGISI OLMADAN
Sunumuna devam eden Çapa " Eczaneler hastaya doğru bilgi sunan, para kaygısıyla hasta sağlığıyla oynamayan güvenilir kuruluşlardır. Eczanelerde ortopedik malzeme satışıyla hastaların bu ürünlere ulaşımı kolaylaşmıştır. Tıbbi bilgiye sahip, etik kuralları ve hasta psikolojisini bile, belirli kar marjıyla ürün satabilen eczacıların ortopedik malzeme satması gayet doğaldır" dedi.

Bu haber 486 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

Gölcük'te deprem şehitleri anıldı

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, 17 Ağustos 1999 depreminde yaşamlarını yitirenler anıldı.

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

Oğlu evden kovunca kendini denize attı

.

En uzun gece 17 Ağustos

En uzun gece 17 Ağustos

Sesimiduyan var mı?

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Partili tüm belediyelerde ABD ürünlerine boykot

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti'li 883 Belediye ve 39 il genel meclisi başkanlığına gönderdiği bir tebligat ile israf ve ABD ürünlerine karşı uyardı.

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ