17 Ocak 2019 Perşembe 04:50
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

ECZACILARA MEDİKAL EĞİTİMİ VERİLDİ

Eczacılara medikal eğitimi verildi
24 Ocak 2018 Çarşamba 15:40

.

1 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türk Eczacılar Birliği ile Sosyal Sigortalar Kurumu arasında imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamında  kişilerin Türk Eczacılar Birliği Üyesi Eczanelerden Tıbbi Malzeme Temini" sözleşmesinin ardından medikal ürün satışına başlayan eczacılara ilk eğitim 10 Haziran 2017 de Kocaeli Eczacılar Odası tarafından "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verilmişti.

MEDİKALE İLGİ

Eğitime katılamayan eczacı ve eczane çalışanlarından gelen taleple Kadıköy mah Bağdat Cad No:39/ A İzmit adresinde bulunan MATA MEDİKAL Sağlık Ürünleri ve Medikal Depo organizasyonu ile  Sivil Toplum Merkezi salonunda "Ortopedik Malzemelerin Eğitimi" verildi.


Kocaeli Fuar İçinde Sivil toplum Merkezi salonunda Ödemeye Giren Ürünler, Medula Girişi,Eczanede Satılabilecek Ürünler 3 ayrı bölüm olarak gerçekleştirilen eğitimde sunum yapan ORSA Ortopedi Sanayi Genel Müdürü ve Prosedür Protez  Ortez Satıcıları ve Üreticileri Derneği başkanı Eczacı Necdet Çapa "Ortopedik malzemelerin satışı işinin Türkiye'de tarihçesine baktığımızda bu malzemelerin Türkiye'de satışı ilk olarak eczanelerde başlamıştır. İthal malı medikal ve ortopedik ürünler eczanelerde satılarak piyasaya girmiştir. Medikal ve Ortopedi satış yerlerinin açılması 80'li yıllardan sonradır. İlaç satışlarının yoğunluğu gibi sebeplerle bu işle ilgilenmeyen eczacılarımızdan dolayı ortopedik Malzemelerin Satışı medikal ve ortopedi firmalarına kalsa da ilaçta kar marjlarının düşmesi ve yeni yapılanmalar sebebiyle eczacılarımızın bu konuya olan ilgisi artmıştır" dedi

PARA KAYGISI OLMADAN
Sunumuna devam eden Çapa " Eczaneler hastaya doğru bilgi sunan, para kaygısıyla hasta sağlığıyla oynamayan güvenilir kuruluşlardır. Eczanelerde ortopedik malzeme satışıyla hastaların bu ürünlere ulaşımı kolaylaşmıştır. Tıbbi bilgiye sahip, etik kuralları ve hasta psikolojisini bile, belirli kar marjıyla ürün satabilen eczacıların ortopedik malzeme satması gayet doğaldır" dedi.

Bu haber 548 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ