25 Nisan 2019 Perşembe 17:54
 
Öncekiler Sonrakiler

ECZACILARDAN GÖRKEMLİ GECE

Eczacılardan görkemli gece
12 Mayıs 2018 Cumartesi 21:21

Gurur dolu 179 yıl

Ülkemizde her yıl 14 Mayıs’ta kutlanmakta olan Eczacılık Günü, Eczacılar Odası yönetimi tarafından da etkinliklerle kutlanmaya başladı.


179 yılını dolduran Kocaeli Eczacılar Odası yönetimi, bu mutluluklarını görkemli bir geceyle taçlandırdı. Şıklıklarıyla göz kamaştıran eczacılar, Luxor Garden Otel’de gerçekleştirdikleri kutlama yemeğini canlı müzik eşliğinde bütünleştirerek, 179’uncu yıllarını eğlenerek kutladı. 


Gecede 25’inci yılını dolduran 1993 yılı eczacı mezunlarına ve 40’ıncı yılını dolduran 1974 yılı eczacı mezunlarına plaket verildi.


Gerçekleştirilen baloya, Türk Eczacılar Birliği Yönetim Kurulu 2’inci Başkanı Sinan Usta, Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Genel Sekreteri Tülin Keçeci Güngör ve eşi, Tabip Odası Başkanı Operatör Doktor Zeki Hamşioğlu ve eşi, Mimarlar Odası Başkanı Füsun Yılmaz Deniz, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu adına Hüseyin Çelik, Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu adına Veteriner Tekin Alşan ve eczacılar katıldı. 


25’inci ve 40’ıncı yıla özel plaket

Meslekte 25’inci yılını dolduran Eczacı Sinan Usta, Nuran Kaman, Nergis Karabayır, Veli Karaköse, Gülsüm Selvi, Ayşe Eda Kandemir, Özgül Karaoğlan ve 40’ıncı yılını dolduran eczacı Mehmet Gürhan Türker, Ayşe Alparslan, Ömer Faruk Sarıgöl, Füsun Demirer’e plaketleri verildi.

 

“Gurur dolu 179 yıl”

Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Bilal Arpacı, “Öncelikle eşim ve tüm annelerin gününü kutluyorum. Bu yıl 179’uncusunu kutladığımız bu günü balomuzla kutluyoruz. 14 Mayıs Pazartesi günü ise bugünleri bize sağlayan Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak için çelenk koyacağız. Salı günü çocuk gözüyle resim yarışması düzenleyeceğiz. Akademik odamıza ve eczacılarımıza teşekkür ediyoruz. Mesleğimiz adına verdikleri emeklere istinaden 25 ve 40 yılını dolduranlara plaketlerini vereceğiz. Birlikteliğimizin verdiği güçle eczacılık sektöründe daha da iyi olmaya devam edeceğiz. Odamızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Eczacılar gelişimin öncülerindendir”
Türk Eczacılar Birliği Yönetim Kurulu Sinan Usta, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Eczacılar gelişimin öncülerindendir. Bu 179 yıldır hiç değişmedi. İnsanlık var olduğu sürece de değişmeyecek. Hepimizin üzerine ciddi görevler düşüyor. Meslek odaları, birlikleri hayati öneme sahip unsurlarından birisidir. Bunu da önemli olan bu günde sizleri hatırlatmak benim görevimdir. Hem 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü, hem de tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.Bu haber 659 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ