17 Ekim 2017 Salı 12:41
 
  • 3,658 TL

  • 4,306 TL

  • 152,53 TL

  • 107.342

Öncekiler Sonrakiler

EĞİTİMDE BAŞARININ LOKOMOTİFİ BAŞİSKELE’DE

Eğitimde Başarının Lokomotifi Başiskele’de
03 Ekim 2017 Salı 00:04

Geleceğin liderleri, bilim insanları yetişecek

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Başiskele Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde ilk eğitim günü öğrenci ve velilerin büyük heyecanıyla başladı. 7-8 yıl eğitime devam edecek öğrenciler hangi alanda daha başarılı olduklarının farkına vararak bilinçli bir şekilde tercihlerini yapacak ve üniversite kapısından içeri girecekler.  215 öğrencinin kesin kayıt yaptırdığı Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi 12 öğretmen 6 yönetici personel ile hizmet veriyor.


Yeni neslin üniversitesi Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi ile özel yetenekli çocukların, okul dışı serbest zamanlarında alacakları eğitimlerle; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek; bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanmalarının yanı sıra; erken yaşta yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları hedefleniyor.



8 ay süreyle hafta sonları devam edecek ve Haziran 2018’de sona erecek ilk dönemin ilk öğrencileri 30 Eylül 2017 Cumartesi heyecanla eğitimlere başladı. Öğrenciler 8 aylık eğitim sürecinde hafta sonu yarım gün zorunlu olarak 5 Temel dersin tamamına katılacak, yine aynı hafta sonu bir başka yarım gün (isteğe bağlı olarak) 7 ayrı seçmeli branşın birinden eğitim alabilecekler.
Her bir öğrenci, ilk 4 aylık dönemde sadece 1 seçmeli branştan yararlanabilecek, ikinci 4 aylık dönemde başka bir seçmeli branşa geçecek.
Zorunlu Temel Dersler: (5 Temel Ders)

1-Fizik-Kimya-Biyoloji ve Deney Okulu,       

                                                                                                                   

2-Elektrik-Elektronik ve Robot Teknolojileri Okulu,
3-Zihin Haritaları Okulu (MIND-MAP),
4-Duyu-Beyin-Beden Koordinasyon Okulu,
5-Eğitici Drama Okulu,
Seçmeli Branşlar: ( 7 Ayrı Branş)
Eskrim,  Masa Tenisi,  Okçuluk,  Ebru,  Resim,  Akıl Oyunları,  Mekatronik Tamir Atölyesi  (Akıl Oyunları eğitimleri ilk 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Cumartesi günleri olacak;  Mekatronik Tamir Atölyesi eğitimleri ilk 4 Aylık dönemde sadece Cumartesi günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri olacak.)
Başisekele Belediyesi Çocuk Üniversitesinin 1. Kademe temel eğitimlerinin devam zorunluluğu var. Her 4’er aylık dönemde mazeretsiz olarak 3 hafta devamsızlığı olan öğrencinin kaydı silinecek.
Cumartesi Ve Pazar Günleri Sabahçı Grupların Eğitimleri Saat 09.00’da başlayıp, 13.00’ da, Öğlenci Grupların Eğitimleri ise Saat 14.00’ da başlayıp, 18.00’da sona erecek.

Bu haber 348 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

Cumhuriyet Koşusu için başvurular sürüyor

.Başvuru süresi 27 Ekim Cuma günü sona erecek.

Acil kan aranıyor

Acil kan aranıyor

.

Acı haber peş peşe geldi

Acı haber peş peşe geldi

Zap'ta şehit sayısı yükseldi.

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Türkiye'de bir ilk daha Kartepe'de

Kartepe’nin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve doğa turizmini desteklemek amacıyla hazırlanan Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi, aynı zamanda ekoturizm alanı ilan edilen bir proje olma özelliğini de taşıyan ilk yer.

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

İMO’da Bilirkişilik Temel Eğitimleri Başlıyor

Kocaeli’de Bilirkişi Temel Eğitimleri’ne yetkili kurum olarak ev sahipliği yapacak olan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi birinci dönem eğitimlerini 26-27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde yapacak.

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ' tan önemli duyuru

SEDAŞ “2013 Mart Ayı Sonrası” Geçiş DönemindeSayacını, Kendi Satın Alıp Kullananlara ( SEDAŞ Kayıtlarında Müşteri Mülkiyetinde Görünen Sayaçların) Bedelini Ödeyecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ