22 Şubat 2018 Perşembe 23:27
 
  • 3,785 TL

  • 4,670 TL

  • 161,85 TL

  • 116.841

Öncekiler Sonrakiler

EĞİTİMDE BAŞARININ LOKOMOTİFİ BAŞİSKELE’DE

Eğitimde Başarının Lokomotifi Başiskele’de
03 Ekim 2017 Salı 00:04

Geleceğin liderleri, bilim insanları yetişecek

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü ile Başiskele Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde ilk eğitim günü öğrenci ve velilerin büyük heyecanıyla başladı. 7-8 yıl eğitime devam edecek öğrenciler hangi alanda daha başarılı olduklarının farkına vararak bilinçli bir şekilde tercihlerini yapacak ve üniversite kapısından içeri girecekler.  215 öğrencinin kesin kayıt yaptırdığı Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi 12 öğretmen 6 yönetici personel ile hizmet veriyor.


Yeni neslin üniversitesi Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi ile özel yetenekli çocukların, okul dışı serbest zamanlarında alacakları eğitimlerle; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek; bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazanmalarının yanı sıra; erken yaşta yeteneklerini keşfetmeleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim desteği almaları hedefleniyor.8 ay süreyle hafta sonları devam edecek ve Haziran 2018’de sona erecek ilk dönemin ilk öğrencileri 30 Eylül 2017 Cumartesi heyecanla eğitimlere başladı. Öğrenciler 8 aylık eğitim sürecinde hafta sonu yarım gün zorunlu olarak 5 Temel dersin tamamına katılacak, yine aynı hafta sonu bir başka yarım gün (isteğe bağlı olarak) 7 ayrı seçmeli branşın birinden eğitim alabilecekler.
Her bir öğrenci, ilk 4 aylık dönemde sadece 1 seçmeli branştan yararlanabilecek, ikinci 4 aylık dönemde başka bir seçmeli branşa geçecek.
Zorunlu Temel Dersler: (5 Temel Ders)

1-Fizik-Kimya-Biyoloji ve Deney Okulu,       

                                                                                                                   

2-Elektrik-Elektronik ve Robot Teknolojileri Okulu,
3-Zihin Haritaları Okulu (MIND-MAP),
4-Duyu-Beyin-Beden Koordinasyon Okulu,
5-Eğitici Drama Okulu,
Seçmeli Branşlar: ( 7 Ayrı Branş)
Eskrim,  Masa Tenisi,  Okçuluk,  Ebru,  Resim,  Akıl Oyunları,  Mekatronik Tamir Atölyesi  (Akıl Oyunları eğitimleri ilk 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Cumartesi günleri olacak;  Mekatronik Tamir Atölyesi eğitimleri ilk 4 Aylık dönemde sadece Cumartesi günleri, ikinci 4 aylık dönemde sadece Pazar günleri olacak.)
Başisekele Belediyesi Çocuk Üniversitesinin 1. Kademe temel eğitimlerinin devam zorunluluğu var. Her 4’er aylık dönemde mazeretsiz olarak 3 hafta devamsızlığı olan öğrencinin kaydı silinecek.
Cumartesi Ve Pazar Günleri Sabahçı Grupların Eğitimleri Saat 09.00’da başlayıp, 13.00’ da, Öğlenci Grupların Eğitimleri ise Saat 14.00’ da başlayıp, 18.00’da sona erecek.

Bu haber 473 defa okundu

DİĞER HABERLER

ATİK, Antakya'da

ATİK, Antakya'da

ATİK Atılımcı İşadamları Derneği başkanı Yasin Akyol ve üyeleri Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin'ni ziyarette bulundu.

Karacan anlaşmayı açıkladı, işçiler coştu

Karacan anlaşmayı açıkladı, işçiler coştu

.

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği kahvaltıda buluştu

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği kahvaltıda buluştu

Başiskele Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Selim Yılmaz programda Birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şöyle konuştu

İzmit'te Hocalı şehitleri anılacak

İzmit'te Hocalı şehitleri anılacak

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermenilerce katledilenler İzmit’te de anılacak.

İMO Başkanı Ok, Mazbatasını Aldı

İMO Başkanı Ok, Mazbatasını Aldı

Tolga Ok ve yönetimi önceki gün Kocaeli Adliyesi’nde bulunan ilçe seçim kuruluna giderek mazbatasını aldı.

Bilinçsiz vatandaşlar tahrip etti

 Bilinçsiz vatandaşlar tahrip etti

Bu güzellikler hepimizin, birlikte sahip çıkalım!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ