18 Ekim 2018 Perşembe 13:31
 
  • 5,560 TL

  • 6,415 TL

  • 218,12 TL

  • 98.908

Öncekiler Sonrakiler

EKONOMİK KRİZ, REİS'İN MUHTARLARINI ETKİLEMİYOR MU?

Ekonomik kriz, Reis'in muhtarlarını etkilemiyor mu?
29 Ağustos 2018 Çarşamba 16:12

Ağustos ayı içerisinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısının gündem maddelerinden biri olan, İzmit’te bulunan muhtarların yurtdışına yapacağı gezilerin belediye bütçesinden karşılanmasının oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından dün sıcak bir gelişme yaşandı.

Haber: Burcu Nazlı


İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Muhtarların farklı kültürleri görebilmesi için yurt dışı gezileri organize edilmeli' talimatı üzerine 11-15 Eylül tarihleri arasında muhtarlarını Yunanistan, Makedonya ve Kosova’ya göndermek için hazırlık yapan Başkan Nevzat Doğan’a, genel merkezden olumsuz yanıt geldi.


82 muhtar, 17 meclis üyesi ve bürokratların 5 gece 4 gün katılım yapması beklenen yurt dışı gezisinde Türkiye’nin şuanda yaşadığı ekonomik olaylardan dolayı, gezinin daha ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

BİMER’e de yapılan şikayetleri değerlendiren Genel Merkez, yaşanan ekonomik krizi göz önünde bulundurarak geziyi yüzde 90 askıya alırken, diğer bir taraftan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Muhtarların farklı kültürleri görebilmesi için yurt dışı gezileri organize edilmeli' talimatına Mescid-i Aksa turunu da eklemesi, gezilere onay verdiğinin bir göstergesinin olması da kafaları oldukça karıştırdı.


Cumhurbaşkanının onay verip Türkiye'deki muhtarları geziye göndermesine, Genel Merkezin onay vermediği geziye katılım sağlayamayan İzmitli muhtarlar, ‘Ekonomik kriz, Reis'in muhtarlarını etkilemiyor mu?” sorusuna yanıt arandı.


Bu haber 1210 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP, Büyükşehir adayını belirledi

CHP, Büyükşehir adayını belirledi

.

Prof. Dr. Karacan: Konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar var

Prof. Dr. Karacan: Konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar var

Kocaeli Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘Finansal Kriz Yönetimi Semineri’nde konuşan Prof. Dr. Sami Karacan, konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar olduğunu söyledi

Ara Güler hayatını kaybetti

Ara Güler hayatını kaybetti

.

ALİ SAĞLIK GURURUMUZDUR

ALİ SAĞLIK GURURUMUZDUR

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET