12 Aralık 2018 Çarşamba 23:09
 
  • 5,355 TL

  • 6,090 TL

  • 214,80 TL

  • 90.051

Öncekiler Sonrakiler

ELEKTRİK KESİNTİSİ TARİHE KARIŞACAK

Elektrik kesintisi tarihe karışacak
26 Mayıs 2018 Cumartesi 11:12

.

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi’nin genişletilmesine yönelik yatırımların, sanayiciler açısından üretimde süreklilik adına büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “Bu yatırımlar devreye girdiğinde, artık elektrik kesintileri tarihe karışacak.” dedi.

 

Başkan Zeytinoğlu, Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı; Tuzgölü Depolama Tesislerinin genişletilmesi için 1.2 milyar dolarlık yeni kredi sağlanmasının  bu bakımdan önemli olduğuna dikkat çekerek, sözkonusu kredi anlaşmaları kapsamında yapılacak yatırımlarla Türkiye’nin 5 milyar metreküplük dogalgazı depolayabileceğini söyledi.

 

Dünya Bankası ve Asya Altyapı Yatırım Bankası’nın kuruluş amaçlarına uygun olarak Türkiye’deki altyapı projelerini finanse ettiğini, buna karşın kredi açılmasının Türkiye’ye duyulan güveni de gösterdiğini söyleyen Ayhan Zeytinoğlu bu projenin gerçekleşmesi ile Türkiye’nin doğalgaz arz güvenliğinin de artacağını söyledi.

 

Doğalgaz Depolama tesisinin başlangıçta 1 milyar metreküp olduğunu, yeni yatırımlarla 5 milyar metreküpe kadar depolama kapasitesine ulaşılacağını hatırlatan Ayhan Zeytinoğlu, proje ile bir yandan çevresel yönden kömür kullanımından kaynaklanan sorunların giderileceğini, diğer yandan özellikle kış aylarında sanayiciler açısından üretim sürecinde bir tehdit olarak görülen elektrik kesintilerinin minimize edileceğini söyledi.
Bu haber 353 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlu Gebze'ye geliyor

Kılıçdaroğlu Gebze'ye geliyor

.

Kahraman şoförlere plaket

Kahraman şoförlere plaket

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği eğitimlere katılan ve hareket halinde iken karşılaştığı olaylarda vatandaşların hayatını kurtaran kahraman şoförler plaket ile ödüllendirildi

Büyükakın, herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız

Büyükakın, herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız

Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir

İZMİT’TE KÖY MÜZESİ VAR

İZMİT’TE KÖY MÜZESİ VAR

.

Başsavcı Korkmaz’dan İade-İ Ziyaret

Başsavcı Korkmaz’dan İade-İ Ziyaret

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz Kocaeli AFAD İl Müdürlüğüne iade-i ziyarette bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ