14 Ağustos 2018 Salı 19:12
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

ELİ ÖPÜLESİ ANNELER

Eli öpülesi anneler
23 Kasım 2017 Perşembe 00:00

Kocaeli Anneleri ayakta alkışlandı

Sosyal medyada örgütlenen ve ardından da geçtiğimiz günlerde Dernekleşen  ‘Kocaeli Anneleri’, Ramada Plaza'da muteşem bir organizasyonla  kent protokolü ve annelerle buluştu.İhtiyaç sahiplerini tespit edip destek olmak, çocukların eğitimine katkı sunmak, kadınların daha donanımlı eğitimli ve bilgili olmasını sağlamak amacıyla 2015 yılında Hande Gürel Kaya’nın öncülüğünde oluşturulan ve kısa sürede adını geniş kesimlere duyuran Kocaeli Anneleri Grubu Ramada Plaza’da düzenlenen etkinlikle dernek statüsüne kavuştu. Yaptıkları çalışmaları sinevizyon gösterimi ile sunan Kocaeli Anneleri’nin çalışmaları katılımcılar tarafından adeta ayakta alkışlanırken duygu dolu anlarda yaşandı.GENİŞ KATILIM

Programa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun eşi Zeynep Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün eşi Ümmühan Hülagü, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, CHP Eski Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ın yanı sıra çok STK temsilcisi katıldı.

ÇOK UZUN BİR YOLUMUZ VAR

Programın açılış konuşmasını Kocaeli Anneleri Dernek Başkanı Hande Kaya yaptı. Kaya, “Bu mutlu günümüzde bizim yanımızda oldunuz. Çok teşekkür ederim. Bu hayatta bizleri koşulsuz ve şartsız seven tek varlık annelerdir. Büyüdük, ele ele verdik büyük bir oluşum haline geldik. Şuan bir dernek haline geldik. İnanıyorum ki daha güzel işler yapacağız. Çok uzun bir yolumuz var. Üstümüzdeki yük artık daha fazla. Kamuoyunda bizden büyük bir beklenti olduğunun farkındayız. O yüzden daha büyük projelere imza atmamız gerekecek. Bütün kadın ve anneler el ele verip çok güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜPRİZ

Hande Kaya’nın ardından kürsüye gelen isim Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol oldu. Tol, “Ben bir müjde vermeye geldim buraya. Bu müjdemize sevgili Hande Hanım ve Kocaeli Anneleri çok sevinecek. 2 gün önce Kocaeli Anneleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyarete geldi. O kadar samimi o kadar içtendiler ki. Başkanımız, ‘Bu kadar insanın hayatına dokunan kardeşlerimize yardım edelim’ dedi. En kısa zamanda size bir yer tahsis edildi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından. Ben başkanımın selamları ile tekrar hayırlı olsun diyorum. Tekrar hayırlı olsun” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Bu haber 3446 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ