20 Haziran 2019 Perşembe 07:34
 
Öncekiler Sonrakiler

ELLER MEHMETCİK İÇİN SEMAYA AÇILDI

Eller Mehmetcik için semaya açıldı
23 Şubat 2018 Cuma 11:52

KAMADER Ve TAV-DER "Zeytin Dalı Harekatı"nda Mehmetçik'in zaferi için dua ettiler.

KAMADER ve TAV-DER Olarak Önceki akşama Tavşantepe ulu camii ‘de düzenlediği Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda mücadele veren Mehmetçiğimize, Şehit ve Gazi olan askerlerimize dua niyetiyle Mevlid-i Şerif okuttu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı"nda Mehmetçik'in zaferi için dua ettiler.


"BU VATAN UĞRUNA CANLARINI ESİRGEMEYEN ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ."

KAMADER ve TAV-DER Olarak Önceki akşama Tavşantepe ulu camii ‘de Dernek başkanları Engin Uztürk Ve Caner Cesur Öztürk yaptıkları ortak açıklaması nda KAMADER ve TAV-DER Olarak düzenlediğimiz Afrin'e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele veren Mehmetçiğimize, Şehit ve Gazi olan askerlerimize, dua niyetiyle Mevlid-i Şerif okutmaktı.

Yıllardır Türkiye'ye musallat olan terör örgütleri ve onların işbirlikçilerine karşı Allah’ım kahraman Mehmetçiklerimize muzafferiyetler ihsan eylesin. Şu anda sınırın ötesinde kanıyla, canıyla mücadele eden ordumuzun Allah yar ve yardımcısı olsun. Uztürk ve Öztürk şehit kanıyla sulanmış topraklarda tek bir çakıl taşının bile verilemeyeceğini belirterek, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreçte yapmamız gereken bir yandan Mehmetçiklerimiz için dua etmek, diğer yandan birlik ve beraberliğimizi bozmadan dimdik ayakta durmak. O şer odakları bilsinler ki Başkomutanımızın dediği gibi bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Zafer ordumuzun olacaktır Allah'ın izniyle" diye konuştu.


Yapılan açıklamanın ardından Fetih Suresi'nden ayetler okundu, eller semaya açıldı. Operasyonda şehit düşen Kahraman Türk askerleri için Fetih suresi ve Yasin'i Şerif okunarak, TSK'nın başarısı için dualar edildi. Duayı İzmit İlçe müftüsü Musa Bilgiç yaptı.

Programa Katılan İzmit İlçe müftüsü Musa Bilgiç,AK Parti İzmit İlçe Başkan Vekili Recep Yıldız, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Örsev, Mahalle Muhtarı İbrahim Efe ve Proğrama katılan STK Mahalle sakinlerine  katılım sağlayan herkese dernek başkanları teşekkür etti.Bu haber 346 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ