18 Ekim 2018 Perşembe 13:33
 
  • 5,560 TL

  • 6,415 TL

  • 218,12 TL

  • 98.908

Öncekiler Sonrakiler

EMEP: BU ZAMLARA ALIŞMAYACAĞIZ!

EMEP: Bu zamlara alışmayacağız!
01 Ekim 2018 Pazartesi 19:00

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada "Bu zamlara alışmayacağız" denildi.

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Arzu Erkan imzalı yapılan açıklamada elektriğe ve doğalgaza gelen zamlara dair yapılan açıklamada "Zamlar geri çekilsin, temel tüketim ürünleri ve hizmetlerin fiyatları dondurulsun!" ifadeleri kullanıldı.


EMEP İl Başkanı Arzu Erkan imzalı basın açıklamasının ayrıntıları şöyle;


"Doğalgaz ve elektriğe bir zam daha geldi!

 
Elektrik ve doğalgaza zam üstüne zam geliyor. Kış yaklaşırken 3 ayda elektriğe toplamda yüzde 27, doğalgaza ise yüzde 29,5 zam yapıldı!

 

Temel girdilere yapılan zamların A’dan Z’ye tüm ürünlerin fiyatlarını arttırdığı yetmezmiş gibi elektrik ve doğalgaza da ardı ardına zam geliyor. Emekçiler yarını nasıl çıkarırım diye düşünürken, zamlara daha da batar duruma geldik. Bu zamlarla yaşanmayacağını daha önce de söyledik, şimdi de söylüyoruz. Bu zamlara alışmayacağız!

 

BU KIŞI NASIL GEÇİRECEĞİZ?

Gebze'den bir işçi, Evrensel Gazetesi’ne yazdığı mektupta krizin etkilerinin fabrikada nasıl konuşulduğunu yazmış bugün. “Yaz aylarını bir ağaç gölgesinde atlatıyoruz da, kışın ısınmak için sırtımızı ekmek fırınının duvarına yaslamakla kış geçer mi kış?" diye soruyor işçi arkadaşımız. Ona katılmamak elde mi? Evet, bu kışı nasıl geçireceğiz?

 

Makina Mühendisleri Odası’nın açıkladığı verilere göre; asgari yaşam standardında dört kişilik bir ailenin aylık doğalgaz ve elektrik faturası 273 TL’ye varıyor. Bu tutar 1.603 TL olan asgari ücretin yüzde 17’sini oluşturuyor. Durum böyleyken emekçileri daha zor günlerin beklediği çok açık…

 

ZAMLAR GERİ ÇEKİLSİN!

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artış başka birçok ürün ve hizmetin fiyat artışlarının da gerekçesi olacak ve enflasyon oranını düşürmek bir yana arttıracaktır. Ücretleri çok yetersiz artan emekçilerin maaşları mevcut yüksek enflasyon dikkate alınarak yüksek bir oranda artırılmalıdır.

 

Doğalgaz satış fiyatlarında sübvansiyon yalnızca düşük gelirli konut tüketicileri için sağlanmalı, enerji yoksunlarına ise bedelsiz elektrik ve doğalgaz desteği verilmelidir.

Asgari ücrete ek zam istiyoruz! 

Zamlar geri çekilsin, temel tüketim ürünleri ve hizmetlerin fiyatları dondurulsun!"
Bu haber 533 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP, Büyükşehir adayını belirledi

CHP, Büyükşehir adayını belirledi

.

Prof. Dr. Karacan: Konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar var

Prof. Dr. Karacan: Konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar var

Kocaeli Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘Finansal Kriz Yönetimi Semineri’nde konuşan Prof. Dr. Sami Karacan, konkordatoyla ilgili yanlış bilinen noktalar olduğunu söyledi

Ara Güler hayatını kaybetti

Ara Güler hayatını kaybetti

.

ALİ SAĞLIK GURURUMUZDUR

ALİ SAĞLIK GURURUMUZDUR

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET