23 Mayıs 2019 Perşembe 13:11
 
Öncekiler Sonrakiler

EMNİYET MENSUPLARINDAN TEK GECEDE İKİ ANLAMLI PROGRAM

Emniyet mensuplarından tek gecede iki anlamlı program
09 Haziran 2018 Cumartesi 01:31

.

Haber:Burcu Nazlı


Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün Toplum Destekli Polis(TDP) Şube Müdürlüğü işbirliğiyle ortaklaşa yürüttüğü Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı(ÇOGEP) Projesi kapsamında ‘Gözün Arkada Kalmasın’ projesinin tanıtımı yapıldı. Tanıtım programının yanı sıra şehit ve gazi ailelerine de iftar programı düzenlendi.


Polis Evi’nde gerçekleştirilen proje tanıtımı ve iftar programına Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve eşi Polis Eşleri Derneği Şube Başkanı Aliye Denizci, Kocaeli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Hyundai Assan Ceosu Mong Hyun Yoon, ilçe emniyet müdürleri, emniyet mensupları, eşleri, şehit ve gazi aileleri katıldı. 


Yoon’a teşekkür plaketi

Programda ayrıca Polis Eşleri Derneği’ne yaptığı katkılarından dolayı Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve eşi Polis Eşleri Derneği Şube Başkanı Aliye Denizci tarafından Hyundai Assan CEO’su Mong Hyun Yoon’a teşekkür plaketi verildi.

 

“10 bin 500 öğrenciye ulaştık”
Plaket takdimin ardından Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Abdullah Tırpan, ‘Gözün Arkada Kalmasın’ projesinin tanıtım sunumunu gerçekleştirdi.

Proje hakkında bilgiler veren Abdullah Tırpan, “Emniyet müdürlüğümüzün gülümseyen yüzü, yüreklere dokunan TDP Şube Müdürlüğümüz, 2017 yılında 10 bin 500 öğrenciye ulaşarak, 53 bin vatandaşımıza bilgilendirme faaliyetlerinde bulundu. Yaklaşık 600 civarında resmi ve özel kurum ve kuruluşu ziyaret ettik. Yine 1100 esnafımızı suçlara karşı bilgilendirerek halkla iyi bir iletişim kurma ve suçu önlemede verimli bir 2017 yılı geçirdik” dedi.

 

“Şerefli ve onurlu hedefler amaçlıyoruz”

2018 yılında da aynı özveri ve prensip ile çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Tırpan, “Emniyet İl Müdürlüğümüzün desteği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün, yoksul, engelli, suça sürüklenme veya suç mağduru olma riski yüksek, aile içi şiddet mağduru olma riski yüksek, gazi çocuklarımıza, 6-24 yaş arası çocuklarımıza, gençlerimize yönelik ÇOGEP Projesi kapsamında görevi başında, Güneydoğu’da, 15 Temmuz’da ve Afrin Operayonu’nda şehit olan asker ve polislerimizi bir kez daha yadetmek için 2018 yılında ‘Gözün Arkada Kalmasın Projesi’ne başlanıldı. Proje ile çocuk ve gençlerin, milli ve manevi bilincin oluşturulması, geliştirilmesi, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunulması, suç ve suçluların farkında olarak uzak kalmayı öğrenebilmesi, hayatın her aşamasında devlerin, tüm kurum ve kuruluşlarının onların yanında olduğunu hissettirmek, şehit ve gazi ailelerimiz ile varolan bağlarımızı güçlendirmek gibi şerefli ve onurlu hedefler amaçlamaktadır” ifadelerine yer verdi.

 

“15 Aralık’a kadar sürecek”

Projenin 15 Aralık 2018 tarihine kadar süreceğini kaydeden Abdullah Tırpan, “Bütçesi 580 bin TL olan projemiz ile Türkiye geneli uygulanacak en büyük projelerden biridir. Proje kapsamında 150 bin kişiye ulaşmak hedeflenmektedir. Proje ortaklarımız Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Polis Eşleri Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ve İzmit Belediye Başkanlığı’na teşekkür ederiz” dedi.

 

“Bu projede 16 faaliyet var”
Proje kapsamında 16 farklı faaliyetlerde bulunacaklarını söyleyen Tırpan, “Milli Eğitim Müdürlüğü ve Polis Eşleri Derneği Kocaeli Şubesi ile birlikte 1000 öğrenciye kırtasiye yardımı, 150 öğrenciye okul kıyafeti desteği sağlanacak. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü TDP Şube Müdürlüğü Tiyatro Ekibi tarafından ‘Farkındayım Aldanmam’ isimli tiyatro oyunu sergilenerek, öğrencilerimizin bilgilendirilmesi sağlanacak. Hazırlanacak olan 50 bin adet afiş ve broşür bastırılarak, gençlerimizin ve halkımızın suça karşı bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Proje ortağımız Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Aytepe Diriliş Kampı, Gez Gör Kocaeli, Çınarlıdere Atlı  Eğitim Merkezi etkinliği ile 250’den fazla gencimize ulaşacağız. İzmit Belediyesi ile Kandıra Sarısu Deniz Kampı ve çocuklar için Bowling Turnuvası etkinliği ile 150 gencimize ulaşacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü projesinde Vatan Sevgisi konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları yapılacak. Yarışma ve okullarda yapılacak sunumlarla yaklaşık 20 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir. 350 öğrencimize de piknik etkinliği yapılacak. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ortaklığıyla 30 öğrenciye buz pateni eğitimi verilecek ve 240 öğrenciyle eğlenceli atletizm yarışması yapılacak. Yapılan sportif faaliyetlerde gerekli spor malzemeleri proje kapsamında tedarik edilip, faaliyetlere katılan öğrencilere hediye edilecek. Yapılacak etkinliklerde AFAD Müdürlüğü tarafından başta deprem olmak üzere doğal afetlerle ilgili bilgilendirme eğitimi ve çadır kurma eğitimi verilecek. Şehit ve gazi ailelerimiz ile Ankara, Konya ve Eskişehir illerine kültür gezileri düzenlenecek” açıklamalarında bulundu.

Tanıtım programının ve konuşmaların ardından Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban tarafından Kur’an tilavetinden sonra iftar yapıldı.
Bu haber 999 defa okundu

DİĞER HABERLER

AÖF için ek sefer hizmeti

AÖF için ek sefer hizmeti

.

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan Ziftcan sağlığının yanı sıra yeni bir yuvaya kavuştu.

YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

 YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

İzmit Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarında bulunan bayrak direklerinin bakım ve onarımı yapıldı.

KOÜ’lü Akademisyen, Alerjik Astımı Olanlara Uyarılarda Bulundu

KOÜ’lü Akademisyen, Alerjik Astımı Olanlara Uyarılarda Bulundu

YSK gerekçeli kararı açıkladı

YSK gerekçeli kararı açıkladı

Kendi atadığı sandık kurulu başkanlarını yok saydı

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Belde A.Ş.’li personele, bayram öncesi bin 500 TL’lik avans ödenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ