14 Ağustos 2018 Salı 22:19
 
  • 6,369 TL

  • 7,232 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

EN YÜKSEK ORTALAMA FERT GELİRİ ÇOCUKSUZ ÇİFTLERE AİT OLDU

En yüksek ortalama fert geliri çocuksuz çiftlere ait oldu
17 Ekim 2017 Salı 16:27

.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünün açıkladığı verilere göre;  Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, Türkiye'de yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 19 139 TL iken, bu değer hanelerin %16,1'ini oluşturan çocuksuz çiftlerde 25 530 TL oldu

Araştırma sonuçlarına göre, en düşük yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 14 907 TL ile toplam hanelerin %13,2'sini oluşturan üç kuşak bir arada yaşayan hanelere ait oldu. Hanelerin %48,4'ünü oluşturan çocuklu çiftlerin yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri ise 19 382 TL oldu.


Faaliyet gelirinin toplam gelirdeki payı çocuklu çiftlerde daha yüksek oldu
Türkiye'de hane gelirlerinin %57,1'ini faaliyet geliri, %27,4'ü faaliyet dışı gelir, %15,5'ini ise sosyal transferler oluşturdu. Faaliyet gelirinin toplam gelirdeki payı çocuklu çiftlerde, faaliyet dışı gelir ve sosyal transferlerin payı ise tek kişilik ailelerde en yüksek orana sahip oldu.

Araştırma sonuçlarına göre, çocuklu çiftlerde hane gelirinin %69,2'sini faaliyet geliri, %21,2'sini  faaliyet dışı gelir, %9,6'sını ise sosyal transfer geliri oluşturdu.
Tek kişilik hanelerde ise toplam gelirin %39,3'ünü faaliyet dışı gelir oluştururken %36,7'sini faaliyet geliri, %24'ünü ise sosyal transfer geliri oluşturdu.

Bu haber 344 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ