28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:41
 
  • 4,629 TL

  • 5,427 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

EN YÜKSEK ORTALAMA FERT GELİRİ ÇOCUKSUZ ÇİFTLERE AİT OLDU

En yüksek ortalama fert geliri çocuksuz çiftlere ait oldu
17 Ekim 2017 Salı 16:27

.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünün açıkladığı verilere göre;  Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, Türkiye'de yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 19 139 TL iken, bu değer hanelerin %16,1'ini oluşturan çocuksuz çiftlerde 25 530 TL oldu

Araştırma sonuçlarına göre, en düşük yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri 14 907 TL ile toplam hanelerin %13,2'sini oluşturan üç kuşak bir arada yaşayan hanelere ait oldu. Hanelerin %48,4'ünü oluşturan çocuklu çiftlerin yıllık eşdeğer hanehalkı kullanılabilir fert geliri ise 19 382 TL oldu.


Faaliyet gelirinin toplam gelirdeki payı çocuklu çiftlerde daha yüksek oldu
Türkiye'de hane gelirlerinin %57,1'ini faaliyet geliri, %27,4'ü faaliyet dışı gelir, %15,5'ini ise sosyal transferler oluşturdu. Faaliyet gelirinin toplam gelirdeki payı çocuklu çiftlerde, faaliyet dışı gelir ve sosyal transferlerin payı ise tek kişilik ailelerde en yüksek orana sahip oldu.

Araştırma sonuçlarına göre, çocuklu çiftlerde hane gelirinin %69,2'sini faaliyet geliri, %21,2'sini  faaliyet dışı gelir, %9,6'sını ise sosyal transfer geliri oluşturdu.
Tek kişilik hanelerde ise toplam gelirin %39,3'ünü faaliyet dışı gelir oluştururken %36,7'sini faaliyet geliri, %24'ünü ise sosyal transfer geliri oluşturdu.

Bu haber 307 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET