17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:47
 
Öncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN: 'İDAMI ONAYLARIM'

Erdoğan: 'İdamı onaylarım'
01 Ağustos 2018 Çarşamba 18:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cenaze namazı sonrasında idam cezası konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden anne ve bebeğin cenazesine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cenaze namazı sonrasında idam cezası konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde düzenlenen cenaze töreninde konuşan Erdoğan, “Kardeşlerim idam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentoya geldiği zaman parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur, onaylarım” dedi.

“Hans ne der, Corç ne der biz buna bakmayız”
Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit cenazesinde yaptığı konuşmada, “Kardeşlerim idam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentoya geldiği zaman parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur, onaylarım. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz. Ve biz biliyoruz ki, bunlar bu yaptıkları katliamla bedelini aynen ödemek durumundadırlar. Ve bununla ilgili de inşallah atacağımız adımlar yakındır. Şunu bilmenizi istiyorum, Hans ne der, Corç ne der biz buna bakmayız. Allah ne der biz buna bakarız. Biz şehide ve yavrusunu uğurluyoruz. Ama Serkan yavrumuza da sabırlar diliyorum. Biliyorum ki sizler oradaki bu görüşmeyle birlikte belki sizin o çağrınıza karşı farklı bir sada ile gelmenin o da huzuru içinde oldu. Ama bundan dolayı da hiç rahatsız olmayacağız. Çünkü bu yolculuk farklı bir yolculuk. Bunlar birer vesileydi” dedi.


Bu haber 539 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ