20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:44
 
Öncekiler Sonrakiler

ERDOĞAN: YARGI KARARI, İMAMOĞLU'NUN ÖNÜNÜ KESEBİLİR

Erdoğan: Yargı kararı, İmamoğlu'nun önünü kesebilir
19 Haziran 2019 Çarşamba 20:41

.

Erdoğan İmamoğlu'nun Vali'ye hakaret ettiği tartışmalarıyla ilgili, yargı kararının önünü kesebileceğini açıkladı.
215 radyodan ortak yayınlanan programa katılan ve Mehmet Akbay'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, İstanbul seçimleri neden iptal edildi? sorusuna şöyle yanıt verdi:

"İki abir kullanacağım. Biri hukuki, diğeri siyasi. Siyasi olanda oylar çalınmıştır. Çalındığı için seçimlerin tekrarı noktasında AK Parti olarak Yüksek Seçim Kurulu'na bunu götürmek durumundaydık. Çünkü bu sandıkların yüzde 10'u adil sayılmış yüzde 90'ı ise sandık kurullarındaki yolsuzluklarla bu safhaya gelmiştir."

Seçmenlere asla terörist ifadesini kullanmadığını, teröre bulaşmış olan yöneticileri belirttiğini söyleyen Erdoğan "Şırnak'ın, AK Parti'ye geçmesi önemli. Her geçen gün daha da iyi konuma gelecek. Terör oralarda yok edildikçe inanıyorum Kürt kardeşlerim AK Parti ile geçmişteki gibi büyük oranda bütünleşecek. Kürt kökenli vatandaşlarımız bize inanmalılar ülkemizin bölünmesini istemiyoruz" dedi.

Erdoğan, Ekrem İmomoğlu'nun Ordu Valisi'ne hakaret ettiği tartışmalarıyla ilgili de şunları söyledi:

"İşi Ordu Valimiz'in yargıya götürmesi durumunda ki götürecektir. Tabii bunda yargının vereceği kararı ben şu an bilemem ama yargının vereceği karar İmamoğlu'nun önünü kesebilir" yorumunu yaptı.


Bu haber 504 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ