19 Temmuz 2018 Perşembe 01:18
 
  • 4,793 TL

  • 5,585 TL

  • 189,85 TL

  • 92.322

Öncekiler Sonrakiler

ERHAN YILMAZ, 'HEDEFİMİZ LİGDE KALMAK'

Erhan Yılmaz, 'Hedefimiz ligde kalmak'
06 Eylül 2017 Çarşamba 12:29

Erhan Yılmaz, “Bize 3-4 tane ağabey yeter. Bu yıl hedefimiz ligde kalmak. Ondan sonra bizden herkes başarı bekleyebilir” dedi

Hazırlıkların çok iyi gittiğini belirten teknik direktör Cem Sinan Vergül, “Evimizde oynuyoruz ve hedefimiz maçtan 3 puan almak. Rakibimizi analiz ettik ve buna engel olacak bir takım değiller” dedi

Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü Cem Sinan Vergül ilk iç saha maçının hazırlıklarıyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Etimesgut ile alakalı analizlerimizi yaptık. Ne oynadıklarını, neler yaptıklarını biliyoruz. Önlemlerimizi alıyoruz. Bundan ziyade bizim ne yapacağımız önemli. Gerekeni yapıyoruz. İnanıyorum ki karşılığını da alacağız. Çocuklardan isteğimiz öncelikle skor odaklı değil. Önce oyunun gelişmesi için uğraş veriyoruz. Bu gelişimi sağladığımızda skor da kendiliğinden gelecek.

PARÇADAN BÜTÜNE…

Çocuklar ciddi yük altında, sorumlulukları yüksek. Onlardan neler istediğimizi doğru anlatmamız gerekiyor. Gelişme odaklıyız. Çocuklar da istekliler. Bayram arasını da iyi değerlendirdik. Hafta sonu da çok iyi tepki vereceklerine inanıyorum. Önce oynatmamak ve savunmada neler yapabildiğimizi görmek, ardından da kendi oyunumuzu yansıtmak istiyoruz. Parçadan bütüne ilerliyoruz. Artık çocuklar defansif anlamda neler istediğimizi biliyorlar. Hücum anlamında da bir şeyler yapmamız lazım ki puanlar kısmını lehimize çevirelim.

HEDEFTE 3 PUAN VAR

İyi ilerliyoruz. Çocuklar pozisyon buluyor ve özgüvenleri yükseliyor. Skoru da bulursak özgüvenleri çok daha artacak. Evimizde oynamanın değeri puanlara oynamaktır. Bizim de asıl amacımız bu maçtan 3 puan almaktır. Etimesgut da bu sonucu almamızı engelleyecek bir takım değil fakat temkinli olmamız gerekiyor. Kadro yapımız belli. Futbolcularımızı yüzde yüz konsantre olmaları konusunda hazırlıyoruz. En ufak bir konsantrasyon kaybı bize pahalıya mal olabiliyor. Bunları engellememiz lazım. Onun haricinde yeterli istek ve hırs var. Azmimiz ve çabamız bu yönde.

OYUNDA TUTMALIYIZ
Bu daha ikinci maç. Sabrediyoruz. Öte yandan buranın çocukları desteği hak ediyor. Ne olursa olsun buradan kendinden söz ettiren, iyi futbolcular çıkacak. Onların futbol geleceğine şimdiden engel olmamak lazım. Bu çocuklar yarı sahada antrenman yapan futbolculardı. İlk defa bu ligdeler ve ciddi sorumluluk altındalar. Bu noktada yönetimimize, idarecilerimize ve taraftarımıza da iş düşüyor. Olumsuzlukta yuhalamak çok basittir. Ama yapmamız gereken maça gelmek ve çocuklarımızı desteğimizle oyunda tutmaktır”.Bayram Oral,“Onursal başkanımız isterse…”

Transfer çalışmalarıyla yakından ilgilenen başkan yardımcısı Bayram Oral, “Onursal başkanımız destek verirse transferi açarız ve 1.5 günde çalışmaları tamamlar, 4-5 tane ağabey takıma kazandırırız” dedi

Transfer çalışmalarıyla yakından ilgilenen Kocaeli Birlikspor’un başkan yardımcı Bayram Oral süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Oral basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorular üzerine şu sözleri kaydetti: “Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Erhan başkanı şehir ve ilçe olarak çok yalnız bıraktığımıza inanıyorum. Şimdi bu işi bilen ve içinden gelmiş insanlar grubunu oluşturduk. Ama transferi çözmemiz için sayın onursal başkanımız ve belediye başkanımız İsmail Baran’a çok ihtiyacımız var. Hala çok ümitliyim. Büyük ihtimal yarın görüşme ihtimalimiz var. Bize destek olursa bu sorunu çok rahatlıkla aşabiliriz.

BAŞKAN DESTEK OLURSA

Zaten çok fazla futbolcu almayacağız. İyi oyuncularımız var. İyi alt yapımız vardı. Oradan gelen iyi çocuklarımız var ve onların önünü kapatmak istemiyoruz. Bu zaten Türk futbolunun hastalığı. ‘Milli takım düzeyinde neden başarılı olamıyoruz?’ diyoruz. Alt yapıda başarılı olamadığımız zaman milli takımda başarılı olma şansı da yok. Dolayısıyla böyle bir projemiz vardı. Sayın başkan destek olursa ve transferi açarsak bir iki sene içinde çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Biz de elimizden geleni yapacağız. İş adamlarına da iş düşüyor ama özellikle sayın başkandan beklentimiz var.

TAKIMA GÜVENİYORUM

İlk maçımızı Menemen Belediye ile oynadık. İyi para harcamış, iyi kadro kurmuşlar. İlk 25 dakika kafa kafaya oynadık. Hatta ilk pozisyonu da biz bulduk. Atarsak özgüvenleri gelir ve farklı şeyler de olabilirdi. Ama çok da genç olunca kritik noktalarda çocuklar biraz sıkıntı yapabiliyorlar. Bu da zamanla aşılacak bir şey. Ben takıma güveniyorum. Yaş ortalaması kimseyi yanıltmasın. Çocuklardan gerçekten beklentim var. Bu işin içinden geldim. 18 sene Süper Lig dahil profesyonel liglerde top oynadım. Sportif direktörlük de yaptım. Takımımızın kalitesi var ama içlerinde 4-5 tane abi olması lazım.

ONLARA İDOL DE LAZIM

Çocukların idolü de olması lazım. Bunu onursal başkanımıza da söyledim. Ben Kocaelispor alt yapısında santrafor oynarken Saffet abi idolümdü. Başkanımız ilçede spor anlamında güzel işler yapıyor, bundan mutlu oluyorum ama bunun devamının da olması lazım. İlçemizde 2.lig takımı var ve iyi bir konumda. Burası bir üst ligi de kaldırır. Bunu yapabilirsek çocukların önü de açılır. Bence Türkiye2nin her yerinde bunu yapmak lazım. Bu olursa Türk futbolu da düzelir. İyi hoca iyi futbolcu yetiştiriyor. İyi futbolcu da iyi futbolcunun yanında yetişiyor. Bunlar çok önemli şeyler. Bunu sayın başkanımıza anlatmak lazım.

BİZİM PLANIMIZ HAZIR

Onun yanında da insanlar var, spor danışmanı var. O da futbolu bilen, eski futbolcu arkadaşımız. Beklentimiz var. Çok güzel şeyler yapıyorlar. Ama burayla birleştirirsek çok daha güzel işler yapabiliriz. Her beraber yapabiliriz. Bunu başkanımızdan ve spor danışmanından istiyorum. Bizim planımız hazır. Konuştuğumuz oyuncular da var. Öncelikle stoper, orta saha ve santrafor noktalarına tecrübeli ağabeyler almamız lazım. Transferi açarsak 1 günde, 1.5 günde de bunları yapabiliriz. Sayın başkana bağlı. Bize yardımcı olması, “Bunu ben yapıyorum, şunu da siz yapın” demesi lazım. Beklentim büyük. İsmail başkan isterse burası çok daha iyi olur” sözlerini kaydetti.
Erhan Yılmaz, “Hedefimiz ligde kalmak”

Transfer yasağının kaldırılmasının belediye başkanımız ve onursal başkanımız İsmail Baran’ın desteğine bağlı olduğunu belirten kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Bize 3-4 tane ağabey yeter. Bu yıl hedefimiz ligde kalmak. Ondan sonra bizden herkes başarı bekleyebilir” dedi


Kocaeli Birlikspor Kulüp Başkanı Erhan Yılmaz transfer sorunundan profesyonel kulüplere destek yasasına, kulüpler arası haksız rekabetten kulübe olan ilgiye kadar birçok konuya değindi. Yılmaz, “Bu sene sadece şunu söyledim; bizim söylemlerimiz ülke gündeminde de yer bulmaya, cumhurbaşkanımız ve başbakanımız tarafından özellikle milli maçın ardından dile getirilmeye başlandı. Bu da bizim söylemlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koyuyor. Türk sporcusu yetişmiyor. Yetiştirmemekte de birbirimizle yarış içindeyiz. Çaresizlik bizi buna sürükledi gibi görünse de bu bizim planlarımız arasındaydı. Biz de isterdik içlerinde 3-5 tane ağabey olsun.

SORUMLU MÜLKİ AMİRLER
Ben kimseyi eleştirmek istemiyorum. İnsanların eleştirilmeye tahammülü de yok ama sadece bu il anlamında değil, bütün illerimizde futbol anlamında gerideyiz. Futbolu seven bir cumhurbaşkanı olmasına karşın alt yapıda eğitim ve değer anlamında çok gerideyiz.  Sorumlusu bizler de olmak kaydıyla tüm mülki amirlerdedir. Biz bu sorumluluğu yaptıklarımızla üzerimizden atıyoruz. Bu işlerin devlet desteği ve sponsor desteği olmadan yürümesi çok zordur.

İSTEDİĞİMİZ YERDE BİTECEK
İnşallah transferi açsak da açamasak da bu çocuklara çok inanıyorum, güveniyorum ve hayal ettiğimiz noktada bitireceğimizden şüphem yok. Kayıtsız kalınmış bir Kocaeli Birlikspor var. Maalesef öyle. Ne kadar kayıtsız kalınsa da en az 10 bin kişilik kitlesi olan bir kulübüz. Tamamen öz kaynaklarımızla hareket eden kulübüz. Ligin ikinci haftasına giriyoruz. İlk maçlar ölçü olmaz, hatta 5-6 hafta ölçü olmaz. Geçen yılda mağlubiyetle başlamıştık. Tabii ki kıyas yapmıyorum. Geçen yıl ki kadromuz çok tecrübeliydi ve çok iyi oyunculardan kuruluydu” dedi. 

BEŞİKTAŞ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Beşiktaş’a satış sürecinin kulübü ve oyuncuları maddi ve manevi anlamda olumsuz etkilediğini belirten başkan Erhan Yılmaz, “Beşiktaş’a satış süreci geçen seneki çocukları etkiledi. Yoksa tamamı bizimle devam ederdi. Beşiktaş’ın maddi ve manevi çok zararı oldu. Sonuca ben gidip kulübü onlara vermedim. Onlar bana geldiler. Dostane ilişkilerimiz sürüyor ama bize ağır hasar verdiler. Ben bu kulübü hiç satılığa çıkaramadım. Beşiktaş’tan sonra bu şekilde gündeme geldik. Değeri de onlar biçti. Sonra sürekli satılıyor-satılmıyor diye gündemde olduk. O sürecin hasarını da atlatmaya çalışıyoruz.

TAKIM İSKELETİMİZ KALIRDI
Profesyonel oyuncularımızı ikna etmeye çalıştım. Beşiktaş ile bizim de içinde olacağımız konsensüs olacaktı. Çoğu takım arkadaşımdı fakat gitmeyi seçtiler. Hepsi iyi yerlere gittiler ve oynuyorlar. Hemen hemen hepsiyle görüşüyoruz. 3-5 fire verirdik belki ama takımımızın iskeleti kalırdı. Yarım kalmış işimizi onlar ve bu çocuklarla beraber bu sene bitirebilirdik. Geç kaldık. Takımı kentle bütünleştirme gayretindeyiz. ‘Şampiyonluğa oynuyoruz’ diye hiç söylemedim” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ; LİGDE KALMAK
Takımın bu yıl ki hedefinin altını çizen ve sonraki yıl başarı beklenmesini isteyen Erhan Yılmaz, “Bu takımın hedefi; çocuklara sorumluluk yüklemeden kümede kalmaktır. Bu bizim için şampiyonluk olmaktan daha büyük bir başarı olacaktır. Herkes geçen yılı silip bu sene bu çocukların iyi ve zor zamanlarında yanlarında olmak zorunda. Çünkü bu çocuklar çok tecrübesiz. Biz de onların yanında olmaya gayret edeceğiz.

BAŞARI SONRAKİ SENEDE
Bu işin doğasını, psikolojisini takip ederek ligde bitirmek istediğimiz noktada bitirmeye çalışacağız. Ondan sonra herkes bizden başarı bekleyebilir. Bu sene ki başarımız ligde kalmak olacak ve başaracağımıza inanıyorum. Haftalık olarak bakıyoruz yine. Bu hafta da maçını kazanmış, moralli bir takımla oynayacağız. O maçla birlikte bu takım da hak ettiği yerlere gelir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

NASIL MÜCADELE EDECEĞİZ
Kulüpler arasındaki haksız rekabeti yeniden dile getiren başkan Erhan Yılmaz, “Küçük bir şeye daha değineceğim. Kulüpler arasında inanılmaz derecede haksız rekabetler var. Devletin tankını, topunu, tüfeğini, tüm desteğini arkasına alan takımlarla benim gibi kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalışan takımlar nasıl mücadele edecek? Geçen 35 bin nüfuslu Menemen’in belediye başkanı hedeflerini açıkladı. Ağzım açık kaldı. Takdir ve tebrik ettim. Spora değer veren belediye başkanı olduğu için ayrıca mutlu da oldum. Bir de bizim kentimizdeki durumu düşündüm.

GEREKİRSE YASA ÇIKARILSIN
Amatör sporlara destek var ve profesyonel kulüplere yok. Amatör sporların hepsi profesyonel kulüplere geçiştir. Amatörden yetişen sporcular nereye gidecekler? Hedef olarak ne gösteriliyor? Elbette profesyonel kulübe gitmek. Bunun için amatör spor ile profesyonel kulüpler ayrı düşünülmemeli. Bunu yasalaştırmamız mı gerekiyor, dillendirmemiz mi gerekiyor, ne yapmamız gerekiyorsa yetkili yerlere iletelim. Kategoriye göre Büyükşehir yasası mı olur, ilçe yasası mı olur çıkarıp profesyonel kulüplere de katkı sunulmalı” dedi.

BORÇLARI SIFIRLAYACAĞIZ
Kulübün borçlarını temizleyeceklerini belirten ve alacaklılardan sabır isteyen Yılmaz, “3 yıllık projelerim var. Geçmişten alacaklı olan arkadaşlarımdan biraz daha sabır istiyoruz. Allah nasip ederse seneye ağustos ayının sonunda bu kulüp bütün borçlarını sıfırlayacak. Sonra bizim kimseden bir beklentimiz olmayacak. Kimseye eyvallahımız da olmayacak. Ama herkesi başımızın üstünde taşımasını da bileceğiz. Bu kulübü kendi ayakları üstünde duran bir kulüp haline getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

‘SİZDE NE KADAR VAR?’ DESİN
Transferi açabilmemiz için onursal başkanımız sayın İsmail Baran’ın bize destek olması gerekiyor. Son dakikaya kadar umudum da var. ‘Sizde ne var, kalanı buyurun’ demesini bekliyorum. Burası Türkiye’nin kalbi. Bu il bunu değerlendiremiyor. Bütün oyuncular bize gelmek istiyor. Takımlarında hazır olanlar bile ‘Geleyim’ diyor. Ben kimsenin kafasını karıştırmadım. Transfer yasağı açma çalışmasının duyulmasından sonra herkes gelmek için arıyor. Bu takıma çok oyuncu da almayacağız. Bu takıma 3-4 tane ağabey yeter” sözlerini kaydetti.

 


Bu haber 775 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler trafik kazası geçirdi

Enver Güler trafik kazası geçirdi

.

Otlarken su kuyusuna düştü!

Otlarken  su kuyusuna düştü!

.

O Ünite Hizmete Girdi

O Ünite Hizmete Girdi

.

Fevziye çay bahçesine milyonluk teklif

Fevziye çay bahçesine milyonluk teklif

İzmit Belediyesi’nin mülkiyetindeki Fevziye Çay Bahçesi için yapılan kiralama ihalesine milyonluk teklif verildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ