17 Ağustos 2018 Cuma 19:53
 
  • 6,077 TL

  • 6,956 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

ERZİNCAN'IN KURTULUŞ GÜNÜ KAHVALTISI DÜZENLENDİ

Erzincan'ın kurtuluş günü kahvaltısı düzenlendi
05 Şubat 2018 Pazartesi 09:56

Erzincanın kurtuluş şenliklerı kapsamında düzenlenen kurtuluş günü kahvaltı proğramı Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzincan’ın  Kurtuluşunun 100.  Yıldönümü nedeniyle Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programı Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güven Perçem ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanan Vali Hüseyin Aksoy’a, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü eşlik etti.

Müftülükte görevli Necdet Gürsoy Hocanın  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güven Perçem’in açılış konuşmaları ile devam etti.

Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ve kurtuluşuna ilave olarak çok önemli katkılar verildi.Türkiye’nin birçok noktası düşman işgaline uğradı, ancak Türk Milletinin ileri azim ve kararlılığı,  Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve kurtuluşunda en önemli savunmasını gerçekleştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri kendi ayakları üzerinde duran ve kendisini sürekli geliştiren bir Devlet olarak devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın  Türkiye’nin kuruluşunun 100. Yılına koyduğu hedefler var. Türkiye dünyanın ilk on ekonomisinden birisi olması yolunda hızla ilerliyor, bu noktada yürütülen çalışmalara terör ile müdahale etmek isteyen iç ve dış güçler bunu başaramayınca farklı yöntemleri de  devreye sokmaya çalıştılar.  Ülkemizin etrafındaki terör hareketliliği ve ülkemizi tehdit eden teröre karşı da şuanda silahlı kuvvetlerimiz  büyük mücadeleyi sürdürüyor. Bunun amacı; ülkemizi tehdit eden unsurların ortadan kaldırılmasıdır. Devletimiz, milletimiz el ele vermiş bu mücadeleyi gerçekleştirmektedir.  Bu kurtuluş gününün yıldönümünde , bu anlamlı günde bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kuruluşundan bugüne kadar Cumhuriyetimizin kuruluşuna katkı sunan, şehit olan ve terörle mücadelede 15 Temmuz’da, Afrin’de ve diğer olaylarda yaşamını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum. Onların o mücadeleleri bugün bu bayrak altında bizim hür ve bağımsız olarak yaşamamızı sağlamışlardır.


Değerli katılımcılar Kocaeli, Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesidir. 1 Milyon 883 bin nüfusuyla Türkiye’nin 10’ncu büyükşehridir. Maliye Bakanlığının 2017 vergi gelirleri açıklamalarına baktığımız da Kocaeli, İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Kocaeli’nin ekonomik hareketliliğini bu noktaya taşıyan; burada yaşayan, burada çalışan insanlardır. Türkiye’nin dört bir yanından, farklı noktasından buraya gelerek Kocaeli’nin ekonomik yaşamına katkı sunuyor. Erzincanlılarda bu anlamda Kocaeli’nde yaşayan ve Kocaeli’ne, Türkiye ekonomisine katkı sunan hemşerilerimizdir. Hep beraber Kocaeli’ni, Türkiye’yi daha iyi bir noktaya taşımak yolunda da bu gayretlerimiz devam edecektir. Hemşeri Derneklerimizin bir araya gelerek varsa hemşerilerimizin sorunlarını konuşmak, onlara çözüm üretmek, dayanışmayı sağlamak ve yöresel kültürleri yaşatmak adına bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor.” diyen Aksoy organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ve katılımcılar  ile birlikte toplu fotoğraf çekildi.


Bu haber 364 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ