19 Ocak 2019 Cumartesi 20:46
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 220,47 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

ERZİNCAN'IN KURTULUŞ GÜNÜ KAHVALTISI DÜZENLENDİ

Erzincan'ın kurtuluş günü kahvaltısı düzenlendi
05 Şubat 2018 Pazartesi 09:56

Erzincanın kurtuluş şenliklerı kapsamında düzenlenen kurtuluş günü kahvaltı proğramı Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzincan’ın  Kurtuluşunun 100.  Yıldönümü nedeniyle Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programı Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güven Perçem ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanan Vali Hüseyin Aksoy’a, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Gültekin Görüm, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü eşlik etti.

Müftülükte görevli Necdet Gürsoy Hocanın  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Kocaeli Erzincanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Güven Perçem’in açılış konuşmaları ile devam etti.

Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna ve kurtuluşuna ilave olarak çok önemli katkılar verildi.Türkiye’nin birçok noktası düşman işgaline uğradı, ancak Türk Milletinin ileri azim ve kararlılığı,  Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve kurtuluşunda en önemli savunmasını gerçekleştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri kendi ayakları üzerinde duran ve kendisini sürekli geliştiren bir Devlet olarak devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın  Türkiye’nin kuruluşunun 100. Yılına koyduğu hedefler var. Türkiye dünyanın ilk on ekonomisinden birisi olması yolunda hızla ilerliyor, bu noktada yürütülen çalışmalara terör ile müdahale etmek isteyen iç ve dış güçler bunu başaramayınca farklı yöntemleri de  devreye sokmaya çalıştılar.  Ülkemizin etrafındaki terör hareketliliği ve ülkemizi tehdit eden teröre karşı da şuanda silahlı kuvvetlerimiz  büyük mücadeleyi sürdürüyor. Bunun amacı; ülkemizi tehdit eden unsurların ortadan kaldırılmasıdır. Devletimiz, milletimiz el ele vermiş bu mücadeleyi gerçekleştirmektedir.  Bu kurtuluş gününün yıldönümünde , bu anlamlı günde bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kuruluşundan bugüne kadar Cumhuriyetimizin kuruluşuna katkı sunan, şehit olan ve terörle mücadelede 15 Temmuz’da, Afrin’de ve diğer olaylarda yaşamını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum. Onların o mücadeleleri bugün bu bayrak altında bizim hür ve bağımsız olarak yaşamamızı sağlamışlardır.


Değerli katılımcılar Kocaeli, Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesidir. 1 Milyon 883 bin nüfusuyla Türkiye’nin 10’ncu büyükşehridir. Maliye Bakanlığının 2017 vergi gelirleri açıklamalarına baktığımız da Kocaeli, İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Kocaeli’nin ekonomik hareketliliğini bu noktaya taşıyan; burada yaşayan, burada çalışan insanlardır. Türkiye’nin dört bir yanından, farklı noktasından buraya gelerek Kocaeli’nin ekonomik yaşamına katkı sunuyor. Erzincanlılarda bu anlamda Kocaeli’nde yaşayan ve Kocaeli’ne, Türkiye ekonomisine katkı sunan hemşerilerimizdir. Hep beraber Kocaeli’ni, Türkiye’yi daha iyi bir noktaya taşımak yolunda da bu gayretlerimiz devam edecektir. Hemşeri Derneklerimizin bir araya gelerek varsa hemşerilerimizin sorunlarını konuşmak, onlara çözüm üretmek, dayanışmayı sağlamak ve yöresel kültürleri yaşatmak adına bu tür organizasyonlar büyük önem taşıyor.” diyen Aksoy organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ve katılımcılar  ile birlikte toplu fotoğraf çekildi.


Bu haber 446 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yargıtay'dan emsal olacak karar!

Yargıtay'dan emsal olacak karar!

Anneler de nafaka parası ödeyecek

Büyükşehir Konservatuvarında yarıyıl heyecanı

Büyükşehir Konservatuvarında yarıyıl heyecanı

.

TGF, MEDYANIN SORUNLARINI SİYASİLERİN GÜNDEMİNE TAŞIDI

TGF, MEDYANIN SORUNLARINI SİYASİLERİN GÜNDEMİNE TAŞIDI

.

8 bin sokak köpeğine müdahale edildi

8 bin sokak köpeğine müdahale edildi

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Müdahale Birimi 2018 yılını oldukça yoğun geçirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ