27 Mayıs 2018 Pazar 18:23
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

ERZURUM KOCAELİ’YE GELİYOR

Erzurum Kocaeli’ye geliyor
30 Ocak 2018 Salı 12:19

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Erzurumlular Derneği Kocaeli Şubesi’nin Anadolu Kocaeli’de etkinliği altında 1-5 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceği Erzurum Tanıtım Günlerinin basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ve dernek üyeleri katıldı. 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında Kadayıf dolma, cağ kebabı, oltu taşı ürünleri, ayran aşı, kıtlama şekeri, Bardız kilimi gibi Erzurum yöresine özgü ürünler tanıtılacak. Uluslararası fuar merkezinin yanındaki otopark alanında ise ata sporu olan cirit gösterisi yapılacak.


CİRİT GÖSRTERİSİ YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Hazırlığı aylar süren önemli bir organizasyonun arifesindeyiz. İnşallah güzel bir etkinlik ile Erzurum tanıtım günlerini taçlandıracağız. Anadolu Kocaeli’de etkinliğine İlk önce Rize ile başlamıştık, daha sonra Gaziantep, şimdi de Erzurum tanıtım günleri ile devam ediyoruz. 1-5 Şubat tarihleri arasında uluslararası fuar merkezinde olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin organizasyon desteği ile çok güzel geçeceğine inanıyorum. Tüm Erzurum, tanıtım günlerinde burada olacak. Tanıtım günleri kapsamında Cirit gösterisi de yapacağız” dedi.


TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ

Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ise, “Erzurum Belediyesi de etkinliğimize çok destek veriyor. Atatürk üniversitesinden de rektörlerimiz 1 Şubatta burada olacak. Nasip olursa diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularının da katılmasını bekliyoruz. 1 Şubat’ta Kocaeli’de Erzurum’u yaşatacağız. Bizim için bir ilk olduğundan dolayı çok hevesli çalışıyoruz. Cirit bizim ata sporumuz. Cirit gösterilerimiz de olacak. Güzel bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Tüm hakkımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Vildan KEKEÇBu haber 1144 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET