17 Ekim 2018 Çarşamba 03:02
 
  • 5,691 TL

  • 6,592 TL

  • 228,25 TL

  • 98.466

Öncekiler Sonrakiler

ERZURUM KOCAELİ’YE GELİYOR

Erzurum Kocaeli’ye geliyor
30 Ocak 2018 Salı 12:19

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Erzurumlular Derneği Kocaeli Şubesi’nin Anadolu Kocaeli’de etkinliği altında 1-5 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceği Erzurum Tanıtım Günlerinin basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ve dernek üyeleri katıldı. 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında Kadayıf dolma, cağ kebabı, oltu taşı ürünleri, ayran aşı, kıtlama şekeri, Bardız kilimi gibi Erzurum yöresine özgü ürünler tanıtılacak. Uluslararası fuar merkezinin yanındaki otopark alanında ise ata sporu olan cirit gösterisi yapılacak.


CİRİT GÖSRTERİSİ YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Hazırlığı aylar süren önemli bir organizasyonun arifesindeyiz. İnşallah güzel bir etkinlik ile Erzurum tanıtım günlerini taçlandıracağız. Anadolu Kocaeli’de etkinliğine İlk önce Rize ile başlamıştık, daha sonra Gaziantep, şimdi de Erzurum tanıtım günleri ile devam ediyoruz. 1-5 Şubat tarihleri arasında uluslararası fuar merkezinde olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin organizasyon desteği ile çok güzel geçeceğine inanıyorum. Tüm Erzurum, tanıtım günlerinde burada olacak. Tanıtım günleri kapsamında Cirit gösterisi de yapacağız” dedi.


TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ

Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ise, “Erzurum Belediyesi de etkinliğimize çok destek veriyor. Atatürk üniversitesinden de rektörlerimiz 1 Şubatta burada olacak. Nasip olursa diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularının da katılmasını bekliyoruz. 1 Şubat’ta Kocaeli’de Erzurum’u yaşatacağız. Bizim için bir ilk olduğundan dolayı çok hevesli çalışıyoruz. Cirit bizim ata sporumuz. Cirit gösterilerimiz de olacak. Güzel bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Tüm hakkımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Vildan KEKEÇBu haber 1251 defa okundu

DİĞER HABERLER

İlkay öğretmen vefat etti

İlkay öğretmen vefat etti

.

Pazar alışverişinden dönüyordu

Pazar alışverişinden dönüyordu

.

Çayırova Saadet soruyor

Çayırova Saadet soruyor

Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı Eylül ayı ilçe divan programında bir araya geldi.

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

İslam ve Bilim GTÜ’de konuşuldu

.

BİLKAR eğitsel söyleşileri tasarım ile sürdü

BİLKAR eğitsel söyleşileri tasarım ile sürdü

.

Ak kadın İzmit'ten Down Kafe'ye ziyaret

Ak kadın İzmit'ten Down Kafe'ye ziyaret

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İzmit Belediyesi Down Kafe’yi ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET