15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:10
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

ERZURUM KOCAELİ’YE GELİYOR

Erzurum Kocaeli’ye geliyor
30 Ocak 2018 Salı 12:19

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Erzurumlular Derneği Kocaeli Şubesi’nin Anadolu Kocaeli’de etkinliği altında 1-5 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceği Erzurum Tanıtım Günlerinin basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Kocaeli Fuarı içerisinde bulunan Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ve dernek üyeleri katıldı. 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Erzurum Tanıtım Günleri kapsamında Kadayıf dolma, cağ kebabı, oltu taşı ürünleri, ayran aşı, kıtlama şekeri, Bardız kilimi gibi Erzurum yöresine özgü ürünler tanıtılacak. Uluslararası fuar merkezinin yanındaki otopark alanında ise ata sporu olan cirit gösterisi yapılacak.


CİRİT GÖSRTERİSİ YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Hazırlığı aylar süren önemli bir organizasyonun arifesindeyiz. İnşallah güzel bir etkinlik ile Erzurum tanıtım günlerini taçlandıracağız. Anadolu Kocaeli’de etkinliğine İlk önce Rize ile başlamıştık, daha sonra Gaziantep, şimdi de Erzurum tanıtım günleri ile devam ediyoruz. 1-5 Şubat tarihleri arasında uluslararası fuar merkezinde olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin organizasyon desteği ile çok güzel geçeceğine inanıyorum. Tüm Erzurum, tanıtım günlerinde burada olacak. Tanıtım günleri kapsamında Cirit gösterisi de yapacağız” dedi.


TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ

Erzurumlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Avni Gözütok ise, “Erzurum Belediyesi de etkinliğimize çok destek veriyor. Atatürk üniversitesinden de rektörlerimiz 1 Şubatta burada olacak. Nasip olursa diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularının da katılmasını bekliyoruz. 1 Şubat’ta Kocaeli’de Erzurum’u yaşatacağız. Bizim için bir ilk olduğundan dolayı çok hevesli çalışıyoruz. Cirit bizim ata sporumuz. Cirit gösterilerimiz de olacak. Güzel bir etkinlik olacağına inanıyoruz. Tüm hakkımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Vildan KEKEÇBu haber 1206 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ