15 Eylül 2019 Pazar 22:14

EŞİNİN FACEBOOK HESABINDA GÖRDÜKLERİ ŞOKE ETTİ!

Eşinin Facebook hesabında gördükleri şoke etti!
13 Haziran 2019 Perşembe 11:20

Aldatıldığını anlayınca...

Evli çiftler arasındaki tartışma konularının başında gelen sosyal medya hesapları ile ilgili emsal bir karar çıktı. Yargıtay, eşinin hesaplarındaki mesajlaşmalarına izinsiz bakan kişinin davranışını suç olarak görmedi.Yeniasır gazetesinden Metin Burmalı'nın haberine göre, Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, aldatıldığını ispat etmek için evli oldukları dönemde eşinin sosyal medya hesabına gizlice bakıp, yazışmalarını üçüncü kişilerle paylaştığı gerekçesi ile 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçundan hakkında dava açılan kadına beraat verdi. Boşanma aşamasında aile içi geçimsizliğin kaynağını, eşinin olumsuz tutum ve davranışlarını ispat etmek amacıyla hareket eden kadının suç kastının bulunmadığı vurgulandı.YAZIŞMALARI GÖRDÜ


Yargıtay 12. Ceza Dairesi'nin 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçlaması ile açılan davada aldığı karar emsal niteliği aldı. Dava konusu olan olayda, resmi nikahlı eşi Ali D'nin sadakatinden kuşkulanan Emel D, eşine ait Facebook hesabına gizlice girerek kontrol ettiğinde Sevil isimli bir kadınla olan yazışmalarına rastladı. Aldatıldığını öğrenen Emel D. eşine boşanma ve nafaka davası açtı.
KARŞI DAVA AÇTI

Aldatan eş, çevresindekilere gayrimeşru bir ilişkisinin olmadığını belirterek olanlardan karısını sorumlu tuttu. Emel D. ise asıl mağdurun kendisini olduğunu kanıtlamak ve akrabaların gerçeği bilmesi için eşi Ali D'nin Sevil isimli kadınla olan yazışmalarını eşinin amcasının kızı olan Zeliha'ya elektronik posta yoluyla gönderdi. Bunu duyan Ali D. ise avukatı aracılığı ile mahkemeye başvurarak 'Haberleşmenin gizliliği ihlal' suçlaması ile eski eşine dava açtı.
BERAAT KARARI DOĞRU

Yerel mahkeme kadını haklı bularak beraat kararı verirken, dava temyiz edilerek Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, başkalarının haberleşme içeriklerinin ilgilisi veya ilgililerinin rızası dışında ifşa edilmesi, yayılması ve kamuoyuna duyurulmasının suç olduğunu ve genel kast ile işlenebilen suçlardan olduğunu vurguladı. Ancak söz konusu davada kadının suç kastının olmadığını ifade ederek beraat kararını onayladı.
SUÇ KASTI BULUNMADI

Yargıtay, 'Haberleşmenin gizliliğinin ihlali' suçunun işlendiğini iddia eden şikayetçi Ali D. ile sanık Emel D'nin durumları göz önüne alındığında sanığın kendisini zan altında bırakan sözlerin doğru olmadığını, aile içi geçimsizliğin kaynağının, eşinin olumsuz tutum ve davranışlarının olduğunu ispat amacı ile hareket ettiğini, suçta kastının bulunmadığını belirterek yerel mahkemenin beraat kararını onayladı.
Bu haber 1117 defa okundu

DİĞER HABERLER

Terminalde yolcuların huzurunu sağlayan rakamlar

Terminalde yolcuların huzurunu sağlayan rakamlar

.

153’e düşen Whatsapp ihbarı şaşırttı

153’e düşen Whatsapp ihbarı şaşırttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Whatsapp ihbar hattına düşen iguana ihbarı ekipleri harekete geçirdi.

95 tonluk üst geçit 1 gecede yerine kondu

95 tonluk üst geçit 1 gecede yerine kondu

Çetin Emeç Üst Geçidi’nin ana gövde montajı bir gecede tamamlandı

LİYAKAT VE EHLİYET ARŞİVİN TOZLU RAFLARINA KALDIRILMIŞTIR

LİYAKAT VE EHLİYET ARŞİVİN TOZLU RAFLARINA KALDIRILMIŞTIR

.

Türk Ocakları helva dağıttı

Türk Ocakları helva dağıttı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla Sabri Yalım Parkı’nda açılan stantta vatandaşlara helva dağıttı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ