22 Ekim 2018 Pazartesi 03:21
 
  • 5,652 TL

  • 6,510 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

ESKİ BAKAN HASAN CELAL GÜZEL VEFAT ETTİ

Eski Bakan  Hasan Celal Güzel vefat etti
19 Mart 2018 Pazartesi 10:29

Eski bakan Hasan Celal Güzel tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesinde 73 yaşında vefat etti.

Fizik tedavi için bulunduğu Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki bir termal tesiste rahatsızlanan Güzel önceki gün ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edilerek tedavi altına alınmıştı.
Güven Hastanesinden yapılan açıklamada, bilinen karaciğer yetmezliği, diyaliz gerektiren kronik böbrek yetmezliği ve ileri evre kalp yetmezliği tanıları olan Hasan Celal Güzel'in genel durum bozukluğu ve derin anemi nedeniyle dün saat 19.03'te hastaneye kabul edildiği
  "Ağır akciğer infeksiyonuna bağlı olarak gelişen solunum yetmezliği nedeniyle entübe edilerek izlenmiştir. Uygulanan yoğun tedaviye yanıt vermemiş ve sabah 05.45'te kardiyak arrest tablosu gelişmiştir. Kardiyopulmoner resusitasyona cevap vermemiş ve saat 6.15'te eksitus kabul edilmiştir." bilgisi paylaşıldı.HASAN CELAL GÜZEL KİMDİR?

1945 yılında Gaziantep'te doğan Hasan Celal Güzel, ilk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitiren Güzel, Devlet Planlama Teşkilatı'nda çeşitli kademelerde çalıştı.
38 yaşında Başbakanlık Müsteşarı olarak Türkiye'nin en genç Başbakanlık Müsteşarı unvanını alan Güzel, 1986 yılında Anavatan Partisi'nden Gaziantep milletvekili olarak TBMM'ye girdi.
Turgut Özal Hükümeti'nde Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü olarak görev alan Güzel, daha sonra Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı görevlerinde bulundu. Güzel ayrıca 1986-89 yılları arasında Dışişleri Bakan Vekilliği görevini üstlendi.
1992'de Yeniden Doğuş Partisi'ni (YDP) kuran ve Genel Başkan olan Güzel, daha sonra Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi'ni kurdu ve 'Yeni Türkiye' isimli 2 aylık akademik dergiyi yayınlamaya başladı.
Bu haber 424 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET