24 Mayıs 2018 Perşembe 13:05
 
  • 4,690 TL

  • 5,510 TL

  • 195,59 TL

  • 103.489

Öncekiler Sonrakiler

ESNAF ODALARI BİRLİĞİNDE DURMUŞ İLE KURT’UN YARIŞIYOR

Esnaf Odaları Birliğinde Durmuş ile Kurt’un yarışıyor
13 Mayıs 2018 Pazar 14:00

.

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, 39’uncu Olağan Genel Kurulu’nu bugün Antikkapı Restoran’da yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.


Haber Burcu Nazlı

Toplamda 51 odanın oy kullandığı birlik seçimlerinde 16 yıldır birlik başkan vekilliğini yürüten, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Durmuş ile Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt başkanlık için kıyasıya yarıştı.


27 yıldır birlik başkanlığını yapan Kemal Kaya ise, bu dönem yeniden aday olmazken, yaptığı konuşmada gerçekleştirilen seçimin kente hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, her iki adaya çıktıkları bu yolda başarılar diledi.


Kemal Kaya’ya teşekkür plaketi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurul’da delegelerin oy birliğiyle, Divan Başkanlığı’na Sakarya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan seçildi.

10 maddelik gündemin okunması ve gündem maddelerinin oy birliği ile delegelere sunulmasının ardından Başkan Adayı Kadir Durmuş, 27 yıldır birlik başkanlığını yapan Kemal Kaya’ya teşekkür plaketi verdi.


“Esnaf, toplumun temel direğidir”

Kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, “Bu kongremizin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Esnaf toplumun temel direğidir. Esnafımız canlı ve motivasyonu yüksek olmalı. Bu topluma da böyle yansımalı. Esnafımızı önemsiyoruz. Ben de bir başkan olarak sadece burada değil, özelden esnafımızın durumunun iyileşmesi ile ilgili olarak ‘neler yapabiliriz?’ konuşacağımız toplantılar yapabiliriz. Her zaman yanınızdayım. Devletimiz, esnafımızın her zaman yanında oldu. Üretim adına istihdam adına çok önemli kararlar aldı teşvikler yaptı” dedi.


Birlik Başkanı Kemal Kaya tarafından da kente hizmetlerini esirgemeyen ve esnafın her zaman yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür plaketi verildi.


Yönetim listeleri divana teslim edildi

Yönetim listelerini Divan Başkanı Hasan Alişan’a teslim eden başkan adayları Kadir Durmuş ve Mustafa Kurt, kürsüde yaptıkları konuşmalarda, gelecek vadedecek projelerinden bahsederek, esnafın kalkınması adına her türlü çalışmada yer alacaklarını kaydetti.


Beyaz listeden Kadir Durmuş’un Yönetimi şu isimlerden oluştu:
Kadir Durmuş, Ahmet Gödek, Necmettin Kocaman, İsmail Aydın, Kamil Yılmaz, Ahmet Taşçı, Ali Sarı, Yahya Öztürk, Bayram Kütük.
Denetim Kurulu: Kenan Çelik, Erdoğan Göçer, Yusuf Ziya Çalış, Abdurrahman Yazıcı, Şaban Kılıç.
Disiplin Kurulu: Alpay Hacıoğlu, Şaban Ebik, Emin Serin, Faruk Hikmet Keskin, Barış Beşiroğlu.

Kırmızı listeden Mustafa Kurt’un yönetimi de şu isimlerden oluştu:
Mustafa Kurt, Ahmet Serim, Mustafa Bozkurt, Osman Koçyiğit, Yaşar Yılmaz, Necati Kaya, Nizamettin Meteer, Ziyaettin Eratır, Zafer Şahin.
Denetim Kurulu: Abdurrezak Tuncer, Ali Kılıç, Niyazi Yağız, Tarık Eryürek, Serdar Gökçegöz.
Disiplin Kurulu: Bekir Sargın, Ali Karadeniz, Temel Yılmaz, Rasim Özkul, Mustafa Akkaya
Oylar kullanıldı
Yapılan konuşmaların delege üyeleri başkanını seçmek için oy kullandı.
Kıyasıya yarışta Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kocaeli Pastacılar Odası Başkanı Yaşar Yılmaz, Berberler Odası başkanı Mustafa Bozkurt ise,  Mustafa Kurt’u destekleyen oda başkanları arasında yer aldı.
403 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu seçimler saat 17:00’da açıklanacak.

Seçimde 9 yönetim, 5 denetim, 5 disiplin üyesi seçilecek. Yedeklerle birlikte listelere toplamda 28 kişi listeye yazılacak.
Bu haber 541 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

CHP Kocaeli Milletvekili Aday Listesine Solakoğlu yerine Güneş geldi

.

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit belediyesi'nde vergi mesaisi

İzmit Belediyesi’nde hafta sonu vergi mesaisi yapılacak.

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Kartepe iftarda buluştu

AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına milletvekili Sami Çakır, milletvekili adayı Emine Zeybek ve teşkilat mensupları katıldı.

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

Mesanesinden 35 tane taş çıktı!

.

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

“Dilenen çocuklara ‘Yok’ deyin!”

Kocaeli il sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, kamu esenliğinin sağlanması ve sokakta çalıştırılan çocukların genel olarak beden ve ruh sağlıklarının korunması ile suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Kocaeli Valiliği, sokakta çalışan çocuklara yönelik yürüttükleri çalışmalar kapsamında çocukların dilenmelerini önlemek ve onları eğitime yönlendirebilmek için Kocaeli Halkı’ndan da destek bekledikleri belirtildi.

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı

Üst düzey ziyaret ve proje toplantısı

AFAD Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortaklığında geliştirilen ‘Afet Zararlarının Azaltılmasında Akıllı Kent Uygulaması: Kocaeli İli’ projesini değerlendirmek, proje içeriklilerini ortak bir zeminde ele almak ve kentin yapı stokunu yerinde görmek üzere Kocaeli’ne geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET