21 Ağustos 2018 Salı 03:40
 
  • 6,072 TL

  • 7,007 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

ETİNİZİ MUNDAR ETMEYİN!

Etinizi mundar etmeyin!
04 Ağustos 2018 Cumartesi 13:30

.

Kurban bayramı yaklaşıyor. Yüzbinlerce büyük ve küçükbaş hayvan Allah rızası için kurban edilecek. Geçmişte yaşanan olumsuz görüntülerin bu yıl yaşanmamasını diliyor ve kesilen kurbanların nasıl saklanması gerektiği konusunda okurlarımızı uyaralım.Her yıl yanlış kesim ve kesim sonrası yanlış muhafaza nedeniyle ciddi düzeyde kurban eti çöpe gidiyor. Kurbanı kestirdikten sonra poşete koyup, ağzını bağlayıp, hemen dolaba atmayın.Kesilen et hala sıcak olduğu için poşet içerisine konulduğunda et yanar, yandığında yeşerme yapar ve bozulur. Bu et insanı zehirler.
 
'KESİNLİKLE ETİ POŞETE KOYMAYIN'
 
Kurban kesildikten sonra kuyruk, gerdanlık, ikişer kol, but, döş ve pirzola şeklinde ayrılmalı.Etler ya gölge bir yere, ya da klimalı veya serin bir odaya sininin üzerine serilmeli ve üzeri ince bir tülbentle örtülmeli. En az bir saat dinlendirdikten sonra poşete koymadan, olduğu gibi dolaba konulması gerekiyor.

Bu haber 807 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli, Kurban Bayramı coşkusuna hazırlanıyor.

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

.

Bu sana yakışmadı...

Bu sana yakışmadı...

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü İlhan Özel, park ettiği otomobilinin bir anda hareket etmesi sonucunda durdurmaya çalıştığı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Bugün boş ama...

Bugün boş ama...

.

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Gölcük’te faaliyet gösteren Özel Aile Konak Hastanesi, bayramlaşma geleneğini Kurban Bayramı’nda da devam ettirerek tüm çalışanlarıyla kutladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ