20 Ocak 2018 Cumartesi 04:01
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,74 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

EYLÜL AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Eylül ayı belediye meclis toplantısı yapıldı
07 Eylül 2017 Perşembe 10:02

İzmit Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın öncülüğünde Belsa Plaza’nın 9. katında bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Meclisin 7. gündem maddesi olan ve Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan gençlere yönelik mesleki kurs, barınma, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin ortak hizmet projesi olarak yapılmasını içeren maddeye CHP tarafından muhalefet şerhi konuldu. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise mecliste muhalefete yaptığı açıklamada, “Yetki istiyoruz da şartlara göre hareket ediyoruz. Bakarsınız yetkimizi kullanmayız. Üniversitemiz içerisinde gençlerimiz için hayata geçirdiğimiz projemizde mesleki kurslar, sosyal etkinlikler, ticari faaliyetler söz konusu.

 

GENÇLERE ŞİKAYET EDECEĞİM

 

Böyle bir pazarda gençler sosyal kaynaşmalarını sağlasınlar. Burada belediyemiz sosyal etkinlik anlamında gençlerimize katkı sağlayacak. Belediye ne yapabilir, aklınıza gelebilecek en kötü şeyi söyleyin onun engelleneceğine dair bir madde ekleyelim. Gençlere bu pazarı açmayalım mı, bu fırsatı sunmayalım mı Buna hayır diyorsunuz. Sizi gençliğe şikâyet edeceğim.  Zamanında çocuklara dağıttığımız bisikletleri eleştirdiniz, sizleri çocuklara şikâyet ettim, şimdi ise gençlere şikâyet edeceğim” dedi. Doğan aynı zamanda, Zabıta Haftasını hatırlatarak, görevini özverili bir şekilde yerine getiren tüm zabıtaların, haftasını kutladı. 

 

KARDEŞ BELEDİYE

 

13 maddelik gündemin görüşülüp karara bağlanıldığı meclis toplantısında, İzmit Çayırköy-Sepetçi de bulunan Bıçkıdere Göleti(Gölkaypark)’nde bulunan yaklaşık 60 bin metrekarelik su kayağı tesislerinin işletilmesinin 6 yıl süreyle kiraya verilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nu raporu oy birliğiyle kabul edildi.  Ayrıca İzmit Belediyesi ile İzmir Selçuk Belediyesi’nin kardeş şehir olmasıyla ilgili Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu’nun raporu da oy birliğiyle kabul edildi.

 

PİLOT BÖLGELER BELİRLENECEK

 

İzmit Belediyesi’nin mahallelerde yapacağı hizmetlerin daha verimli ve programlı olması açısından hizmet yapılacak mahalledeki vatandaşların yaş  oranları, gelir durumları ve boşanma oranlarının araştırılması ve öncelikli pilot bölge olarak belirlenecek 5 mahalleden başlanması kaydıyla yapılacak hizmetlerin bu kriterlere göre dağıtılmasıyla ilgili Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun raporu kabul edildi.  Şehirden köye dönüşümü teşvik etmek, kırsalda yaşamı kolaylaştırmak için yapılabilecek çalışmalar hakkında Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme Komisyonu’nun süre uzatımıyla ilgili raporu oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste imar ile ilgili gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Ukrayna’nın 200 bin nüfuslu Kherson Belediyesi ile kardeş şehir olmasıyla ilgili talep komisyona havale edildi. Gelecek ayın meclis toplantısının 3 Ekim günü 15.00’te yapılması kararı alındı.

 
Bu haber 551 defa okundu

DİĞER HABERLER

Nusret mi Mehmet mi?

Nusret mi Mehmet mi?

.

Emekli memurlar dikkat

Emekli memurlar dikkat

ikramiye için son gün 29 Ocak

İmar yolu açma ihalesi yapıldı

İmar yolu açma ihalesi yapıldı

Kartepe Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İmar Yolu Açılması Yapım İşi ihalesi gerçekleştirdi.

BAŞSİAD'tan Kripto paralar semineri

BAŞSİAD'tan Kripto paralar semineri

BAŞSİAD Başarılı İş Adamları Derneği Bitcoin ve etherium vb. diğer Kripto Paralar ile ilgili bilgilendirme semineri düzenliyor

Akmeşe'ye değer katacak

Akmeşe'ye değer katacak

İzmit Belediyesi tarafından şehir merkezine en uzak yerleşim yeri olan Akmeşe’de önemli bir yatırım yapılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET