26 Mayıs 2017 Cuma 08:30
 
  • 3,574 TL

  • 4,002 TL

  • 144,24 TL

  • 97.713

Öncekiler Sonrakiler

EYNERCE KAVŞAĞINI İKİ BAKAN AÇTI

Eynerce kavşağını iki Bakan açtı
19 Kasım 2016 Cumartesi 14:12

Dilovası'nda yapımı tamamlanan Eynerce kavşağı açıldı

Kamulaştırması ve yeşil alanları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Dilovası Eynerce kavşağı bugün açıldı.


Törende Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri R. Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar da hazır bulundu.

 
ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ
Yapım maliyeti 17 milyon, kamulaştırmaları 23 Milyon TL’yi bulan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan toplam 40 Milyon TL’lik yatırım bedelli Dilovası Eynerce kavşağının açılışında bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Eynerce kavşağımız ilçemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu eserleri yaparken bazen engellerle karşılaşabiliyoruz. Ancak Kocaeli̇ olarak Bakanlarımız, Valiliğimiz, milletvekillerimizle ve herkesle ortak çalışıyoruz. Hangi problemimiz varsa, çözüm odaklı çalışıyoruz” dedi.
 
BU KAVŞAĞIN EN BÜYÜK PROBLEMİ KAMULAŞTIRMAYDI
“Bu kavşak 20 yıldır yapılamıyordu” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gebze tarafındaki kavşağımız ve Dilovası’nın doğusundaki Eynerce Kavşağımızın en büyük problemi kamulaştırmaydı. Çözüm zordu ancak sanayicimizle, milletvekillerimizle, bakanlarımızla ve kentimizin bürokratlarıyla bir araya gelerek sonuca ulaştık, bundan sonra her projede ulaşmaya devam edeceğiz. Kocaeli’de sanayicilerimizle de ortak çok güzel işler yaptık. Birlikten güç kuvvet doğuyor. Bu sinerjiyi Kocaeli̇’de yakaladık. İşte Dilovası Eynerce projemiz çözüm geliştirdiğimiz kavşaklardan biridir. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu projeleri bize bir bir sorduğunu da ifade etmek isterim. Eynerce kavşağımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
FİKRİ IŞIK, KARAOSMANOĞLU DİLOVASINA AYRI BİR ÖNEM GÖSTERDİ
Eynerce Kavşağının açılışında, Dilovası ilçesinde üst yapı ve altyapıda çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Dilovası ilçemizde eğitim hamlesini de gerçekleştirdik. Öğretmen ve okul açığı kalmayan Dilovası’nda, eğitimdeki başarı çıtası da her geçen gün yükselmeye başladı. Bütün hizmetlerin yapılmasında Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bakanlığında ve Başbakanlık görevinde bugünkü hizmetlerin talimatını veren Başbakanımız Binali Yıldırm’a çok teşekkür ediyorum. Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan’a da Kocaeli̇ ile yakından ilgilendiği için de ayrıca teşekkür ediyorum. Dilovası hizmetlerin en güzeline layıktır. Bizim başarımızın sırrı birlik ve beraberliğimizdir” diye konuştu.
 
“KOCAELİ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ” 
Kocaeli’miz bizim göz bebeğimizdir diyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, “Bu anlayışın hakkını verirseniz ülkemizin kalkınmasına da destek vermiş olursunuz.  Biz Kocaeli’nin Doğu-Batı yakasını bağladık. Bunla yetinmiyoruz, Kuzey Marmara otoyolunu da Dilovası’na bağlayacağız. Kocaeli de bugüne kadar 260 kilometre bölünmüş yol yaptık. AK Parti döneminde 6.5 milyar TL Bakanlığımız döneminde Kocaeli’ye yatırım yapıldı. Kocaeli için bu rakamı yukarıları çekeceğiz ve yatırımları artıracağız. Sanayi ve ticaret kenti Kocaeli̇, Osmangazi köprüsü ile diğer yakaya ve komşu illere önemli bir hizmet gerçekleştirdik. İnşallah devamındaki otoyolları bitirerek Kocaeli’nin Ege'ye kesintisiz bağlanmasını da sağlayacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile beraber güzel işler ortaya koyuyoruz. Dilovası’nın ve bu kavşağın eski halini bilenler bu hizmetin farkını da rahatlıkla anlarlar” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
KARAYOLLARI-BÜYÜKŞEHİR ORTAK YAPIMI
D-100 Karayolu üzerinde daha önce hemzemin kavşak olarak hizmet veren Eynerce Kavşağı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışması neticesinde yapıldı. Daha önceki yıllarda projesi hazırlanıp onaylanan, 1999 yılında  kamulaştırma işlemleri tamamlanamaması sebebi ile yapılamayan Eynerce Köprülü Kavşağı, 31 metre genişlik ve bir kilometre uzunluğunda yapılarak trafiğe açıldı. Söz konusu yolun geçtiği güzergah, ülkemizin en önemli trafik arterlerinden birisi olup, İstanbul’un Anadolu’ya bağlantısını sağlamakta, ayrıca yoğun sanayi bölgelerini birbirine entegre etmektedir. Çalışma kapsamında; Fore Kazık 2.650 metre, Demirsiz Beton 2.500 m3, Demirli Beton: 6.700 m3, Demir: 830 ton, Dolgu; 83 000 m3 kullanıldı. Kavşağın yeşillendirme çalışması da ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.
Bu haber 1551 defa okundu

DİĞER HABERLER

PKK'ya büyük darbe

PKK'ya büyük darbe

29 terörist öldürüldü

Kongreye sayılı günler kaldı

Kongreye sayılı günler kaldı

.

Kocaeli Barosu CHP’ye hayırlı olsuna gitti

Kocaeli Barosu CHP’ye hayırlı olsuna gitti

Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe yönetimi ile birlikte CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimini ziyaret ederek yeni il binasının hayırlı olmasını diledi. Samimi bir ortamda geçen ziyarette Sarıbay, baroların sesinin daha çok çıkması gerektiğini dile getirdi.

Eğitim-İş,Atamalarda uyarılara rağmen hatada ısrar edilmekte

Eğitim-İş,Atamalarda  uyarılara rağmen hatada ısrar edilmekte

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanlığı Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin il içi yer değiştirmelerine ilişkin duyuruyu yayımladı.

Avenue IBUS ile Akıllı Yolculuk Son Buldu

Avenue IBUS ile Akıllı Yolculuk Son Buldu

Kocaeli Üniversitesi’nde, ‘Fikirden Girişimciliğe Yolculuk İçin Hazır mısın?’ projesi kapsamında, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli akıllı otobüsü Avenue IBUS tanıtıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ