24 Mart 2018 Cumartesi 05:39
 
  • 3,984 TL

  • 4,923 TL

  • 170,88 TL

  • 116.603

Öncekiler Sonrakiler

FORD OTOSAN,SANTEK FUARI'NDA

FORD OTOSAN,SANTEK Fuarı'nda
27 Mayıs 2016 Cuma 09:56

Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan,50 yıllık efsanesi Transit, Courier, Custom ve E6 Ecotorq motoruyla SANTEK Fuarı'nda.

2015 yılı ticari araç lideri Ford, sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası olan SANTEK 2016 - 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı'nda, Transit, Tourneo Custom ve Tourneo Courier modellerini ve Türkiye’de ve dünyada büyük bir gururla pazara sunduğu yeni Ecotorq motorunu A salonundaki standında sergileyecek. Ford Transit ise standda 50.yılı temasıyla yer alacak. 

 

Türkiye’nin Ticari Gücü Ford Otosan, 2015 yılında Türkiye ihracat şampiyonluğunu elde ederken, Türkiye ticari araç liderliğini devam ettirdi. Ford, 2015 yılında elde ettiği Avrupa ticari araç liderliği başarısını; Ford Otosan tarafından Türkiye'de üretilen ticari araçlarla elde etti. Bu başarılara giden yolda büyük bir pay elde eden Transit, Tourneo Custom ve Tourneo Courier ve %100 Ford Otosan mühendisliğinin ürünü olan E6 Ecotorq motor, SANTEK 2016 Fuarı’nda A salonundaki Ford standında müşterileriyle buluşuyor.  Fuar 26 – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında 10:00-19:00 saatlerinde,  29 Mayıs 2016 günü ise saat 18:00’e kadar ziyarete açık olacak.

 

Transit 50. Yılını kutluyor

Ford’un ticari araç ürün gamının en köklü modeli olan Transit, Santek’te tüm katılımcıların ilgi odağı oldu. 50 yıllık geçmişi ile dayanıklılık ve kalite konusunda kendini kanıtlayan ve yeni jenerasyonunda teknoloji ve konfor konusunda sınıfında standartları belirleyen Yeni Ford Transit, fuarda sergilenen VIP Minibüs, 410L 10+1 Turizm Minibüsü, 440E 16+1 Okul Aracı, 350 L Yüksek Tavan Van, 350 ED Kapalı Kasa Kamyonet ve 350 L Kasalı Kamyonet modelleri ile de ürün gamının her kesime hitap ettiğini açıkça ortaya koydu.

Pazara sunulduğu günden bu yana, Kuzey Amerika’dan Avustralya’ya 7 milyondan adetten fazla satılan Ford Transit’in, küresel pazar için Ford Otosan Kocaeli tesislerinde üretilen 7’nci neslinde; Türkiye pazarına sunulan Van, minibüs, tek ve çift kabinli kamyonet olmak üzere 4 farklı karoser seçeneği sunuluyor. Önden çekişli, arkadan itişli veya dört tekerden çekişli olarak üretilen Yeni Transit; 125, ve 155 PS’lik 2 motor seçeneği ile Avrupa’da sadece Ford Otosan tarafından üretilerek, 106 ülkeye ihraç ediliyor. Yeni nesil Transit, farklı gövde tasarımları ve versiyon çeşitliliğinin yanı sıra konforu, sağlamlığı ve dayanıklılığı, yük taşıma kapasitesi, düşük işletim maliyetleri ve ileri teknolojileri ile sınıf liderliğini sürdürüyor.

 

Yolculukların düzenini değiştiren Tourneo Custom

Binek araçlarda bulunan ileri teknolojilerle donatılan Custom modelleri ile Ford, ticaret hayatına değer katmaya devam ediyor. Ticaret hayatının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilen Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde sağlamlık ve dayanıklılık özelliklerinin yanısıra lüks, teknoloji ve tasarım da ön plana çıkıyor. Custom, Türkiye’de minibüs, van, kombi ve kombivan gövde tipleri ile zengin donanım seçenekleri ile sunuluyor.

 

Türkiye’nin sıfırdan geliştirilen tek kamyon motoru Ecotorq

Güçlü Ar-Ge geleneğiyle, ülkemizin sıfırdan motor geliştirme ve üretme yeteneğine sahip tek otomotiv şirketi olan Ford Otosan, fikri ve sınai hakları tamamen kendisine ait olan, E6 normlarına uygun, yeni nesil Ecotorq motorunu da SANTEK 2016’da görücüye çıkarıyor. 320 Ar-Ge mühendisinin üzerinde çalıştığı ve 100 milyon doları aşan bir yatırımla hayata geçirilen yeni nesil Ecotorq motor ailesi, yurt içinin yanısıra yurt dışı pazarlara ihraç edilen Ford Trucks kamyon ve çekici modellerinin kalbinde yer alıyor. -50 dereceden +50 dereceye kadar her coğrafya koşullarına uygun olarak geliştirilen Ecotorq motor; Ford Trucks modelleri ile Çin’den Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Güney Amerika’ya tüm dünyaya ihraç edilerek, Türkiye ekonomisine önemli bir katkıda bulunacak.

 

2015 yılının en çok satılan hafif ticari araç modeli Courier

Ford Otosan mühendisliği ile geliştirilen ve tüm dünya için sadece Ford Otosan tarafından üretilen Tourneo Courier ve Transit Courier; sınıfının en düşük yakıt tüketimini, rekabetçi yükleme hacmini, en kapsamlı güvenlik ve konfor donanımlarını; Van, Kombi Van ve Kombi versiyonlarıyla sunuyor.

Tourneo Courier modeli Kombi versiyonu, Transit Courier modeli ise Van ve Kombi Van olmak üzere iki farklı karoser ile satılıyor. Courier ailesinde 1.5 litre 75 PS gücünde ve 1.6 litre 95 PS gücünde iki farklı dizel motor sunuluyor. Trend, Deluxe, Titanium ve Titanium Plus olmak üzere geniş bir donanım seviyesi mevcut. 100 km’de ortalama 3,7 lt yakıt tüketimi ile sınıfının en düşük yakıt tüketimi ve 2,6 metreküplük rekabetçi yükleme kapasitesi sunan Courier modellerinin göz alıcı tasarımı, üstün güvenlik ve konfor donanımları ile 2015 yılının en çok satılan hafif ticari araç modeli olma başarısını gösterdi.

 
Bu haber 759 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hadi dertleşelim!

Hadi dertleşelim!

.

Batman'dan acı haber

Batman'dan acı haber

1 askerimiz şehit

Kartepe'de 1 Milyon turist

Kartepe'de 1 Milyon turist

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerini misafir etti.

Sarıbay, Milli marşımız siyaset yapılamıyacak kadar kutsadır'

Sarıbay, Milli marşımız siyaset yapılamıyacak kadar kutsadır'

.

Sıfır atık geleceğe değer kattık

Sıfır atık geleceğe değer kattık

'Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık'Semineri Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

CHP'li gençler Çanakkale'ye gidiyor

CHP'li gençler Çanakkale'ye gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Gençlik Örgütü Çanakkale’ye gidiyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ