21 Şubat 2019 Perşembe 11:52
 
  • 5,330 TL

  • 6,052 TL

  • 229,38 TL

  • 102.184

Öncekiler Sonrakiler

FUARIN İÇİNE KEDİ EVİ KURULDU

Fuarın içine kedi evi kuruldu
27 Eylül 2018 Perşembe 12:18

.

Kocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından Kocaeli Fuarı içinde yer alan SEDAŞ İdari Hizmet Binası bahçesine kedi evi kuruldu. SEDAŞ binası çevresinde yaşayan anne ve yavrularının mevsim değişikliğine bağlı olarak yaşanacak kötü hava koşullarından etkilenmemeleri ve sıcak bir yuvada yaşayabilmeleri için çalışma başlatıldı.

SEDAŞ’ta görev yapan yetkililer tarafından uzan süredir beslenen kedinin yavrulaması ve bu durumun Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek tarafından farkedilmesi üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu ahşap malzemeden hazırlanan kedi evi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve SEDAŞ yetkilileri tarafından belirlenen uygun bir yere yerleştirildi.

Anne kedi ve yavrularının hemen sahiplendiği evde güzel görüntüler ortaya çıktı. Fuar içinde yer alan birimlerde görevli personelden dolayı yaşanan araç yoğunluğuna bağlı olarak ezilme riskiyle karşı karşıya kalan yavru kedilerin güvenliğinin sağlanması bakımından oldukça faydalı olan evin kurulumu herkes tarafından takdirle karşılandı.

 Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini belirten Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Selma Platin Pek, “Başta Kocaeli Kent Konseyi Başkanımız Adnan Uyar ve Genel Sekreterimiz Gültekin Görüm’e bizlere bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederiz. Özellikle talebimizi geri çevirmeyerek ahşap malzemeden imal ettikleri kedi evi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına, şükranlarımızı sunuyorum. Bugün bu evi buraya yerleştirmemize vesile olan, uzun süredir anne kedi ve yavrularının sorumluluğunu üstlenen SEDAŞ personelini gönülden tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Sokaktaki canların emanet olduklarını vurgulayan Pek, onların sahip oldukları beslenme, barınma ve yaşama gibi ihtiyaçlarının karşılanmak durumunda olunduğunu söyledi. Pek ayrıca; “Kurumlarımızda sokak hayvanları konusunda güzel çalışmalar mevcut. Ama vatandaş olarak bizlerin de üzerine düşen görev ve sorumluluklar var. Özellikle yavaş yavaş kış mevsimine geçtiğimiz bu aylarda sokaktaki canlarımızı ihmal etmemeliyiz. Bunlar için gerçekten yüksek maliyetlere gerek yok. İsteyen herkes istediği oranda bir şeyler yapabilir. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.Bu haber 324 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ