21 Nisan 2018 Cumartesi 08:59
 
  • 4,076 TL

  • 5,009 TL

  • 174,67 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

GAZETECİLER BU HABERLE COŞTU

Gazeteciler bu haberle coştu
16 Ocak 2016 Cumartesi 12:00

Bakan Gazetecilere müjdeyi verdi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 93 yıl önce bugün İzmit'te düzenlediği basın toplantısı nedeni ile Basın Onur Günü etkinliği düzenledi. Tören Av Köşkü bahçesinde gerçekleştirildi.Törende ayrıca Gazetecilik yarışmasında dereceye girenlerede ödül verildi.

 

Basın Onur Günü törenine Bilim Sanayi Tekonoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saddetin Hülagü, Cumhuriyet Başsavcısı mustafa Küçük, Kocaeli Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Yazarları Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile Basın Onur Günü nedeni ile ilimize gelen 70 ilimizin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ile KKTC Gazeteciler Cemiyeti Başkanları ve yöneticileri ile  STK temsilcileri, ve çok sayıda gazeteci katıldı.
ÇETİN GÜROL İLK MÜJDEYİ VERDİ

Törenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Atatürk’ün ilk ve son basın toplantısını İzmit'te yaptığına vurgu yaparak, 'Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyete geçişin ilk müjdesini gazetecilere verdi. 16 Ocak tarihi türk Basın Tarihine altın harflerle kazındı. Bu özel günü BASIN ONUR GÜNÜ olarak kutluyoruz. Bugün aynı zamanda 30. kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Bu bizim için ayrı bir gurur dedi.' Göreve geldiklerinden beri yüzlerce programa imza attıklarını belirten Gürol, Cemiyetin 30’uncu yılında ilk kez kendine ait tapulu bir yer edindiklerini belirterek, 20 yıldır süren EV hayalininde artık sonuna geldiklerini, TOKİ aracılığı ile yapılacak 140 konutun ihalesinin başladığını dile getirerek “Seçim vaatlerimiz bir yılda yaptık. Şimdi ilk etapta 100 arkadaşımızı yurt dışına götürmek istiyoruz. İletişim fakültesi öğrencilerine ağabeylik yapmaya devam edeceğiz. Bizin görev yaptığımız süre içerisinde bizlere her türlü desteği sağlayanlara teşekkür ediyorum' dedi.

 
16 OCAK KURUMSALLAŞIYOR

Cumhuriyet idaresinin fikren ve ilmen Türk milletinin karakterine en uygun yönetim biçiminin olduğunu Atatürk 16 Ocak’ta Kocaeli’de açıkladığını belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Biz Kocaeli olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Basını tarihine tanıklık etmenin onurunu yaşıyoruz. Kocaeli Cemiyetinin katkısı ile 16 Ocak kurumsallaşıyor ve daha büyük kutlanıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana kazanımların olmasından dolayı mutluluk yaşıyoruz” dedi.

 

GAZETECİLER KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZ

Atatürk’ün ilk basın toplantısını Kocaeli’de yapmasının 93’üncü yılını kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  '16 Ocak 1923 Türkiye ve Kocaeli için çok önemli bir tarih. O günden bu günlere Türkiye’ye muasır medeniyetler seviyesine taşımak için çalışıyoruz. Medyanın olmadığı bir yönetim biçimini demokrasi olarak tarif etmek mümkün değildir. Medya ve siyaset kaderdaştır.Medya siyaset ilişkiler dünde bugün de tartışılıyordu. Terzi söküğünü dikemez. Medya insanların sorunlarını, problemlerini dile getirmekten kendi sorunlarına zaman bulamıyor. Pek çok arkadaşımızın zor şartlar altında görev yaptığını biliyorum.  Şimdi gazetecilerin söküğünü siyasetçiler dikecek.

 
140 KONUT YAPILACAK

Gazetecilerimiz için derince Çınarlı’da bulunan alanda 140 konut başlatılacak. 23 Şubat’a TOKİ ihaleye çıkacak. 2+1 ve 3+1 evler olacak. Bu konutların içinde bir alışveriş merkezi, kültürel faaliyetleri yapacak alan ve cami olacak. En kısa zamanda TOKİ evleri yapacak ve sizlere teslim edecek. Şartları Gazeteciler Cemiyeti Başkanı sizlerle paylaşacak. Gazetecilerin çok düşük ücretlerde çalıştığını biliyoruz. Bu ücretlerle ev sahibi olmalarının imkansız olduğunu biliyoruz. Tüm kentin sorunlarını dile getiren bu arkadaşlarımızın sorunun çözmekten bahtiyarlık duyuyoruz” dedi.

 

GAZETECİLİK YARIŞMASI HÜSEYİN YENİCE ÖDÜLLERİ


HABER DALI

Kerim Yavuz-Özgür Kocaeli

Refik Sıla Güvenç-Gebze Gazetesi

Büşra Kaya-Doğan haber Ajansı

MANSİYON: Bilge Kenet-KOÜ

 

HÜSEYİN DEMİRAY ÖZEL ÖDÜLÜ

Metin Girgin-AA

 

ROPÖRTAJ DALI

Meral Erdoğan-Yeni Haber

Gülcan Hacıgaffaroğlu: KOÜ

Erhan Altıparmak-Higvay

MANSİYON: Yiğit Özcan-Çağdaş Kocaeli

 

HÜSEYİN DEMİRAY ÖZEL ÖDÜLÜ:

Mustafa Eranıl: Bizim Gazete

 

HABER FOTOĞRAF DALI

İsa Turan-Marmara Gazetesi

Mesut Işık-DHA

Abbas Çakar-Demokrat Kocaeli

MANSİYON: Bülent Anar-Büyükşehir Basın Yayın

HÜSEYİN DEMİRAY ÖZEL ÖDÜLÜ:

Vildan Kekeç-Özgür Kocaeli

 

MİZAMPAJ ÖDÜLLERİ

Can Doğan Parlatan-KOÜ

Fikriye Öndeş Çakar-Kocaeli Demokrat Kocaeli

Evren Kızıltaş-Gebze Gazetesi

MANSİYON: Mervegül Türkoğlu-Marmara Gazetesi


HÜSEYİN DEMİRAY ÖZEL ÖDÜLÜ:

Levent Köyan-Manşet Kocaeli

 

GÜRÜNTÜLÜ HABER

Ümit Ülker-TRT

Şahin Oktay-AA

Semih Kampara-A-Haber

MANSİYON: Emre Tuncay-TV 41


HÜSEYİN DEMİRAY ÖZEL ÖDÜLÜ

Gürcan Yılmaz-İHA

 

ONUR ÖDÜLÜ ALANLAR

Yılın tarihçisi: Ahmet Nezih Galitekin

Yılın Gazetecisi: Bünyamin Aygün

Yılın Spor adamı: Aziz Yıldırım

Basın Onur Ödülü: Yavuz Donat


Bu haber 1669 defa okundu

DİĞER HABERLER

İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam

İZAYDAŞ işçisine yüzde 13 zam

İZAYDAŞ’ta çalışan 165 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde işçiye taban ayarlaması yapıldıktan sonra yüzde 13 zam yapıldı

ProjeS Mimarlık’a görkemli açılış

ProjeS Mimarlık’a görkemli açılış

İzmitli Genç Mimar Selin Hazer’in kurmuş olduğu ProjeS Mimarlık Ofisi, görkemli bir törenle hizmete açıldı.

BAŞSİAD, yeni binasına törenle geçti

BAŞSİAD, yeni binasına törenle geçti

Savaş mağduru çocuklar unutulmadı

Hayırlı olsun...

Hayırlı olsun...

.

'Uyuşturucuya Hodri Meydan'

'Uyuşturucuya Hodri Meydan'

Bu kez taraftarlar sloganları uyuşturucu tacirlerine attı

Genç yaşında kansere yenildi

Genç yaşında kansere yenildi

İzmit Zabıtan Mahallesinde ikamet eden 33 yaşındaki Fatih Ay, yakalandığı lenf kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ