18 Mart 2018 Pazar 08:59
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYALIM

Geleceği Birlikte Planlayalım
20 Şubat 2018 Salı 12:06

2019-2023 yıllarını kapsayacak olan On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı himayesinde başlatılmıştır.

Katılımcılık ilkesi temelinde yürütülen hazırlık çalışmalarında, merkezi düzeyde gerçekleştirilen Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantılarının yanı sıra tüm vatandaşların planlama sürecine dâhil olması hedeflenmektedir.
Bu çerçevede, On Birinci Kalkınma Planı çalışmaları kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonu ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde üç ayrı temada 15 toplantı gerçekleştirildi.
5 ilde gerçekleştirilen On Birinci Kalkınma Planı toplantılarının ilki Bolu’da yapıldı. Toplantıya MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bolu Valisi Aydın BARUŞ katıldı.
Düzce´de yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Adem KELEŞ, Vali Yardımcısı Cemal DEMİRYÜREK, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri ÇAKIR, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Sakarya’da yapılan toplantıya Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, ilçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları ile Sakarya'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Kocaeli’de yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet BÜYÜKÇELİK, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin CAN, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan UYAR ve çok sayıda paydaş katıldı.   
Yalova’da yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Yıldırım UÇAR ve Yalova'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
5 ilimizde gerçekleştirilen 15 ayrı toplantıda her bir temada paydaşlarımız tarafından üretilen tedbirler Ajansımız eliyle Kalkınma Bakanlığı’na raporlanacak ayrıca kamuoyuna duyurulacaktır.
Ayrıca, planın güçlü ve yaygın toplumsal, kurumsal sahipliliğinin oluşturulması için Bölgemiz tüm vatandaşlarının katılım sağlaması hedefiyle, bir anket çalışması düzenlenmektedir. Bu anket vasıtasıyla sunacağınız katkılar planının önceliklerinin belirlenmesinde ışık tutacaktır.
Bu haber 171 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

CHP'li Emre Andız Kılıçdaroğlu'nu davet etti

.

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

ÇMO Başkanı Ağdacı, 10 Binin üzerinde ağaç kesilecek!

Umuttepe Orman Depo Alanı bölgesinde yapımı planlanan evsel atık yakma ve enerji üretim tesisine, Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Sait Ağdacı tepki gösterdi.

Çakır, yeniden yürümeye başladı

Çakır, yeniden yürümeye başladı

İZMİT'te, kangren olan arka bacakları kesilen 'Çakır' isimli sokak kedisinin, sol bacak kemiğine protez yapılarak yeniden yürümesi sağlandı.

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Vali, Aksoy'dan 18 Mart mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

22. Dönem POMEM sınavları için başvurular başlıyor

POMEM Başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ