15 Ağustos 2018 Çarşamba 19:42
 
  • 6,013 TL

  • 6,823 TL

  • 224,85 TL

  • 90.263

Öncekiler Sonrakiler

GELECEĞİ BİRLİKTE PLANLAYALIM

Geleceği Birlikte Planlayalım
20 Şubat 2018 Salı 12:06

2019-2023 yıllarını kapsayacak olan On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı himayesinde başlatılmıştır.

Katılımcılık ilkesi temelinde yürütülen hazırlık çalışmalarında, merkezi düzeyde gerçekleştirilen Özel İhtisas Komisyonları ve istişare toplantılarının yanı sıra tüm vatandaşların planlama sürecine dâhil olması hedeflenmektedir.
Bu çerçevede, On Birinci Kalkınma Planı çalışmaları kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonu ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde üç ayrı temada 15 toplantı gerçekleştirildi.
5 ilde gerçekleştirilen On Birinci Kalkınma Planı toplantılarının ilki Bolu’da yapıldı. Toplantıya MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bolu Valisi Aydın BARUŞ katıldı.
Düzce´de yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Adem KELEŞ, Vali Yardımcısı Cemal DEMİRYÜREK, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri ÇAKIR, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Sakarya’da yapılan toplantıya Sakarya Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, ilçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları ile Sakarya'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
Kocaeli’de yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet BÜYÜKÇELİK, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin CAN, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan UYAR ve çok sayıda paydaş katıldı.   
Yalova’da yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Yıldırım UÇAR ve Yalova'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri katıldı.
5 ilimizde gerçekleştirilen 15 ayrı toplantıda her bir temada paydaşlarımız tarafından üretilen tedbirler Ajansımız eliyle Kalkınma Bakanlığı’na raporlanacak ayrıca kamuoyuna duyurulacaktır.
Ayrıca, planın güçlü ve yaygın toplumsal, kurumsal sahipliliğinin oluşturulması için Bölgemiz tüm vatandaşlarının katılım sağlaması hedefiyle, bir anket çalışması düzenlenmektedir. Bu anket vasıtasıyla sunacağınız katkılar planının önceliklerinin belirlenmesinde ışık tutacaktır.
Bu haber 213 defa okundu

DİĞER HABERLER

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yatırım

.

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Din görevlilerinden, Diyanet Vakfı’na bağış

Başiskele din görevlileri, kurban bağışlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na yaptılar.

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ