17 Temmuz 2018 Salı 18:42
 
  • 4,812 TL

  • 5,626 TL

  • 191,03 TL

  • 91.063

Öncekiler Sonrakiler

GENÇ KARİKATÜRİSTLERİN ESERLERİ BEĞENİ TOPLADI

Genç Karikatüristlerin eserleri beğeni topladı
17 Nisan 2018 Salı 12:53

Büyükşehir Belediyesi Karikatür Okulunda eğitim gören öğrenciler düzenlenen törenle sertifika aldı. 24 hafta süresince öğrenciler tarafından yapılan karikatür eserleri beğeniyle karşılandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karikatür Okulu öğrencileri düzenlenen törenle sertifika aldı. Karikatür Okulu öğrencilerinin yaptığı bu yıl 2.’si düzenlenen Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışmasında dereceye giren karikatürlerden oluşan sergiyi gezen Başkan Vekili Zekeriya Özak, öğrencilere sertifika verdi. Karikatür Okulunda eğitim alan öğrencilerin aileleriyle sohbet eden Özak, öğrenciler tarafından yapılan karikatür çalışmalarını da yerinde gördü.

KONSERVATUVARA BAĞLI OLACAK
“Karikatür insanı güldürürken düşündüren önemli bir sanat dalıdır” diyen Başkan Vekili Zekeriya Özak, ülkemizin iyi yetişmiş karikatüristlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi. “Karikatür Okulunda eğitim alan çocuklarımızın ileride Türkiye genelinde isim yapmış iyi birer karikatürist olacağına inanıyorum” diyen Özak, “Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın her dalında elimizden gelen desteği verdik vermeye de devam edeceğiz” dedi. Özak, önümüzdeki yıl Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarına bağlı olarak Karikatür Okulunun çalışmalarını sürdüreceğini de belirtti.

KARİKATÜR OKULU
Geçtiğimiz yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’Kitap ve Medeniyet’’ temalı 1. Uluslararası Bilge Şehir Karikatür Yarışması kapsamında, ilimizde karikatür sanatına ilgi duyan gençlerin bu alanda bilgi ve birikimlerini arttırmak, kendisini çizgileriyle ifade etmesine olanak sağlamak, karikatür sanatının inceliklerini öğretmek, yeteneklerini geliştirmek ve bu alanlarda eser vermeye teşvik etmek amacıyla açılan Karikatür Okulu için atılmış ilk adım oldu.  Yıl boyunca karikatürist Ahmet Altay’dan karikatür dersleri alan öğrenciler Seka Kültür Alanı Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Merkezi’nde düzenlenen sergide eserlerini sergiledi.

YETENEK SINAVI İLE SEÇİLDİLER
7-23 yaş Aralığındaki 220 kişinin başvurduğu Karikatür Okulu’nda yetenek sınavı ile seçilen 7-11 yaş grubunda 30, 12-23 yaş grubunda 25 olmak üzere toplam 55 kişi eğitim gördü. Karikatür Okulu’na giriş, karikatür sanatına giriş, karikatür çizim teknikleri ve sosyal medyada karikatür konu başlıklarının işlendiği eğitimlerde, merakı olan yetenekli gençler karikatüre dair tüm incelikleri öğreniyor. 24 hafta süren eğitimler sonucunda birbirinden çarpıcı karikatürlere imza atan öğrenciler düzenlenen törenle sertifika aldı. Karikatürist Ahmet Altay tarafından eğitim alan Karikatür Okulu öğrencilerinin bu yıl 2.’si düzenlenen Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması için çizdikleri karikatürlerden oluşan sergiyi ziyaretçiler tarafından beğeni aldı.Bu haber 183 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

42 Evler’e yeni üst geçit yapılıyor

İzmit 42 Evler’deki, eski betonarme üst geçittin yerine yeni çelik üst geçit yapılıyor

Bedellide son durum

Bedellide son durum

Bedelli askerlikte yaş ve ücret belli oldu ! 25 gün askerlik yapılacak

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ