21 Mart 2019 Perşembe 19:41
 
Öncekiler Sonrakiler

GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ'NE TAM DESTEK

Geri Dönüşüm Projesi'ne Tam Destek
18 Nisan 2018 Çarşamba 15:42

Ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılmak için Dilovası Devlet Hastanesi’nin bahçesine yapılan basketbol potası görünümündeki ambalaj atık toplama kutusu dikkat çekmeye devam ediyor.

İlk geri dönüşüm basketlerini hastane çalışanlarının attığı pet şişe toplama potaları, çocukların da eğlenerek çevre bilinci kazandıkları alanlar haline geldi.
 
Hastane bahçesine yerleştirilen geri dönüşüm potalarının farkındalık oluşturduğunu belirten Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz, “Sıfır atık projesi eğitim ve uygulamalarıyla; kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını ve etkin toplama sisteminin kurulması ile atıkların geri dönüştürülebilmesini hedefliyoruz. Hastanemizde enfeksiyon kontrol hemşiresi tarafından sıfır atık projesi konulu eğitim ve bilgilendirmeler çalışanlarımıza sık sık verilmektedir. Hastane bahçesine kurulan basket potası ile bu çalışmayı eğlenceli hale getirdik. Hastane personellerimiz ve vatandaşlar ellerindeki pet şişeleri basket atarak projeye destek veriyorlar. Bu sayede değerli atıkların geri dönüştürülmesi sağlıyoruz” diye konuştu.
 

Bu haber 9496 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ