Öncekiler Sonrakiler

GGM, GİRİŞİMCİ OLMAK İSTEYENLERİ BEKLİYOR

GGM, Girişimci olmak isteyenleri bekliyor
02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:24

.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile  kurulan Kadıköy Mahallesi Turan Güneş Caddesi No 156  adresindeki Genç Girişimciler Merkezi, girişimci olmak isteyen gençleri bekliyor.
Yaklaşık 3 yıl önce kurulan merkezin girişimci olmak isteyen gençler için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyen yetkililer “ İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi, şehrimiz ve bölgemizdeki girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimcilerin küresel ölçekte rekabet edebilirliğine katkı sunma hedefi ile Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan tarafından hayata geçirilmiştir.

GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Toplumsal kalkınmaya, sosyal ve ekonomik düzeyde katkı sağlamak amacıyla kurulan Genç Girişimciler Merkezi, bünyesinde planladığı projeler ile girişimcilik ekosistemindeki etkin kurum ve kuruluşların, şirketlerin, sivil toplum örgütlerinin ve üniversitenin bir araya gelmesini ve ortak çalışmalar yapılmasını sağlamaktadır. Merkez, girişimcilik algısının pozitif yönde gelişmesini, genç girişimcilerin küresel rekabet edebilirliklerinin arttırılmasını ve özellikle iş dünyası ile işbirliklerini kolaylaştırmaktadır. Kadıköy Mahallesi’ndeki katlı otoparkın Turan Güneş Caddesi’ne bakın giriş yanındaki Genç Girişimciler Merkezi, girişimcilik alanında yaptığı çalışmalar ile birlikte bünyesinde bulunan genç girişimcilere ofis, sekretarya, sarf malzemesi, toplantı odası, görüşme odası ve mesleki eğitimler gibi hizmetleri de 1 yıllığına ücretsiz olarak veriyor.

BULUNMAZ FIRSAT

Kuracağı iş ile ilgili ücretsiz danışmanlık almak isteyen, proje ve hibe programları hakkında bilgi almak isteyen gençlerin buluşma noktası haline de gelen merkezde girişimci alanları da mevcut. Merkez sayesinde şimdiye kadar bilişim ve bilişim sistemleri alanında, yazılım ve tasarım alanında, temizlik ve reklam ajansı hizmetleri alanında bir çok girişimci iş hayatına atılmış durumda” şeklinde konuştular.


Bu haber 363 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ